Hey gidi formatörlüğüm hey..!

Kodla Büyü

kulbey

Site Gezgini
Değerli arkadaşlar bu yeni yapılan müdür yardımcılığı atamalarında E.M.L. ne atandım. göreve başlayalı 10 gün oldu içim hiç rahat değil. daha önce formatör olarak görev yaptığım okulu unutamıyorum. Bilgisayarlarla uğraşmak çalıştırıp birşeyler başarmanın çok güzel bir duygu olduğunu düşünüyorum. Sorumluluk olarak laboratuarım ve okuldaki diğer bilgisayarlar vardı. sistemim oturmuştu içim huzurlu ortamımız gayet güzeldi. canım sıkkın olunca geçerdim laboratuara kendimce uğraşırdım.
Ama şimdi senin sorumluluğunda olan bir sürü kişi ve öğrenciler var. sıkılıp kaçmak istesen olmuyor sürekli birileri soruyor. buda beni çok geriyor. Bilgisayar işlerinden gittikçe uzaklaşıyorum çok canım sıkılıyor. Büyük ihtimal bu işi bırakıp bu dönem veya engeç önümüzdeki yıl tayin isteyip öğretmenliğe dönmeyi düşünüyorum. Nerden girdim bu sınavlara diye bazen kendime kızıyorum, hey gidi eski günler diyorum. Şimdi yine telefon çaldı...

hocam size katılıyorum bende 2 gün müdür yrd. vekili yapmıştım ne kadar sıkıcı bir iş olduğunu anladım.Aslında bu benim 2. yılım sınava giremedim o yüzden çok üzülmüştüm ama artık pek düşünmüyorum en iyisi yinede formatörlük galiba..

hocam alıştığımız düzenin bozulması ve yeni düzene alışmak zordur. ancak erken karar vermeyin derim. bir müddet daha sabredin. en başta ailelerimiz sonrada branşımız için bt öğretmenlerinin artık yönetici olarak görev yapması gerekiyor.

bide 6 ay geçtikten sonra düşüncelerinizi duymak gerekli. yeni ortam herzaman insana eskisini aratır başlarda.

hocam bilgisayar öğretmeni için müdür yardımcılığı mantıklı değil. Ancak müdürlük olursa daha rahat. En kısa zamanda müdür olun hocam.

yaklaşık 2 yıl formatör öğretmenlikten sonra formatör olmamak zoruma gidiyor. en azından nöbet tutmayı bile unutmuşum.

bilgisayarcılar da idareci olsun ki bilgisayarcı arkadaşlar rahat etsin. diğerleri halimizi anlamıyor hiç..

bu arada kendi okul idaremi dışında tutarım bu söylediğimin. saolsun çok iyi insanlar. ama eski çalıştığım meslek lisesi hiç öyle değildi..

kulbey' Alıntı:
Değerli arkadaşlar bu yeni yapılan müdür yardımcılığı atamalarında E.M.L. ne atandım. göreve başlayalı 10 gün oldu içim hiç rahat değil. daha önce formatör olarak görev yaptığım okulu unutamıyorum. Bilgisayarlarla uğraşmak çalıştırıp birşeyler başarmanın çok güzel bir duygu olduğunu düşünüyorum. Sorumluluk olarak laboratuarım ve okuldaki diğer bilgisayarlar vardı. sistemim oturmuştu içim huzurlu ortamımız gayet güzeldi. canım sıkkın olunca geçerdim laboratuara kendimce uğraşırdım.
Ama şimdi senin sorumluluğunda olan bir sürü kişi ve öğrenciler var. sıkılıp kaçmak istesen olmuyor sürekli birileri soruyor. buda beni çok geriyor. Bilgisayar işlerinden gittikçe uzaklaşıyorum çok canım sıkılıyor. Büyük ihtimal bu işi bırakıp bu dönem veya engeç önümüzdeki yıl tayin isteyip öğretmenliğe dönmeyi düşünüyorum. Nerden girdim bu sınavlara diye bazen kendime kızıyorum, hey gidi eski günler diyorum. Şimdi yine telefon çaldı...
guzel bı konuya değinmişsin hocam en azından yonetici olmak isteyenlere tavsiye niteliğinde oldu en azından

Phascolarctos cinereus' Alıntı:
hocam alıştığımız düzenin bozulması ve yeni düzene alışmak zordur. ancak erken karar vermeyin derim. bir müddet daha sabredin. en başta ailelerimiz sonrada branşımız için bt öğretmenlerinin artık yönetici olarak görev yapması gerekiyor.

Hocam noktayı koymuş. Tamamen katılıyorum. Yeni yerinizde de sisteminizi oturttunuzmu orasıda sıkıcı gelmeyecektir.

Bu dünya dayanma dünyasıdır hocam. Bu dünyada rahat etmek isteyen rahatı bulamaz. Mutlaka her işin bir külfeti olacaktır. Bu dünya çalışma dünyası öbür taraf ise çalışmanın karşılığını alma rahat etme yeridir. En azından bu dünyanın geçici olması bile insanı rahatlatıyor. İnsan bu dünada sabırla çalışacak nafakasını çıkartacak. Ama asıl öbür tarafı düşünecek. Allah herkese işinde kolaylık versin...

en yoğun ve zor işe bile insan bedeni ve ruhu alışıyor. şu an haftada 50 saat derse giriyorum 7 gün çalışıyorum. ilk başta zor görüyordu ama şimdi zevk alıyorum, kazandığım ücret de cabası zaten. bence alışırsınız erken kara vermeyin.

Hayat ne tuhaf. 1 yıl sonra da öğretmenliğe geri dönmek zorunuza gidecektir. :)

Kimi ister idarecilik , kimi ister formatörlük.
Bu başlığı açan hocam şuan ne durumda acaba ?

hocam sakın geri dönmeyin en azından gelecek yıl ne yapacağınız belli bizim yarın ne olacağımız bile belirsiz.

hocam pardon da madem rahatın yerindeydi zorun neydi?

Branş değiştiremezsin,kendi branşında geleceğini göremezsin.En mantıklısı yükselmek.Müdür Yard. ,Müdür ,Şube Müdür,İlçe Milli Eğitimliği onra Allah ne verdiyse kaptır git hocam ,gidebildiğin yere kadar.Müfettiş olunmaz batı hiç bi yerde açık yok :-1:

Geri