Hesap işletim ücretleri kalkıyor!

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Bankaların vatandaştan talep ettiği hesap işletim ücretleri kalkıyor. :)

BDDK bankalarla pazarlık yapıyormuş kaldırmak için. Öğrenciliğimden beri sadece 1 kez hesap işletim ücreti tufasına geldim. Onda da adamlara saydım sövdüm. Bankamız artan giderlerini karşılamak için müşterilerimizle giderleri paylaşmaktadır dedi eleman. O zaman yıllık yaptığınız 3 milyar TL kâra da ortak edin beni dedim, herhalde işi bırakmıştır eleman :D

konuyla ilgili biraz abes kaçacak bir espiri vardı ama kadir gecesi münasebetiyle paylaşamayacağım.. kalksın bakalım inşallah.

Ben de yıl sonunda kestiklerini düşünüyordum yaklaşık 60 tl kaptırdım. Meğerse yılda iki kere keseceklermiş yaklaşık 120 lira olacak. Ne kadar üzüldüm anlatamam. Üstelik o hesaptan otomatik ödeme talimatı da veremiyorum. Kara kara düşünüyorum ikincisi gelmeden çözüm arıyorum.

geçenlerde garanti de kesmiş benden 38 lira. hesabı ve kredi kartını kapatmayı düsünüyorum. subeye gitsem direk kapatırlar degil mi?

Henüz kesinleşmedi ama bu çalışmayla kredi kartı ücretleri ve eğer kredi çekiyorsanız dosya masrafı gibi ücretler kaldırılacak.
Gecikmiş bir çalışma inş tüm kesintiler kalkar.

Hesap işletim ücretleri ve kredi kartı aidatları ile ilgili yasal düzenleme yapılmamış, bankalarla pazarlık devam ediyor şeklinde bir haber okumuştum dün.

Dosya masraflarına diyecek bir şeyim yok ama özellikle kredi kartı yıllık üyelik adı altında kesilen ücretleri kesinlikle talep edin, ben yaklaşık 5 yıldır 5 kuruş ödemiyorum daha doğrusu onlar kesiyor ben üstüne gidip geri alıyorum. Şubeye falanda gitmeye gerek yok müşteri hizmetlerini arayın ödemek istemediğinizi söyleyin uzatırsa yok mok derse kartı kapatmak için talimat verin, 2 dk sonra ağız değiştirecekler...Not: aynı taktiği özelde çalışan bir arkadaşıma uygulattım, kartı kapattılar :cry: Sonra başka bankacı arkadaşa sorduk bana oldu da ona niye olmadı diye biz devlette çalıştığımız için maaşlar garanti ama özelin yarını belli değil yanıtını aldık.

asam2263' Alıntı:
başka bir adla başka şekilde keserler bunlar işini bilir..
Buna katılıyorum.

ahmetismet' Alıntı:
Dosya masraflarına diyecek bir şeyim yok ama özellikle kredi kartı yıllık üyelik adı altında kesilen ücretleri kesinlikle talep edin, ben yaklaşık 5 yıldır 5 kuruş ödemiyorum daha doğrusu onlar kesiyor ben üstüne gidip geri alıyorum. Şubeye falanda gitmeye gerek yok müşteri hizmetlerini arayın ödemek istemediğinizi söyleyin uzatırsa yok mok derse kartı kapatmak için talimat verin, 2 dk sonra ağız değiştirecekler...Not: aynı taktiği özelde çalışan bir arkadaşıma uygulattım, kartı kapattılar :cry: Sonra başka bankacı arkadaşa sorduk bana oldu da ona niye olmadı diye biz devlette çalıştığımız için maaşlar garanti ama özelin yarını belli değil yanıtını aldık.

Kredi kartınla belli bir harcama yapıyorsan bankalar bu müşterilerinden vazgeçmek istemiyorlar. Ücreti anında iade ediyorlar. Tabi itiraz edersen!
hukuk-f150/kredi-karti-aidati-geri-odendi-cok-onemli-t82426.html

Geri