Herkes Kod Yazabilir Uzaktan Eğitim Semineri??

Kodla Büyü
.

Ekli dosyalar

• mac.jpg
    mac.jpg
    87.3 KB · Görüntüleme: 790
Hocam basarilar.nerden nasil bitirdiniz acaba apple teacher a mi giriyoruz.en sevdigim egitim zaman mekannsiniri olmayan ne oyle o 10n15 gun canli egitim bekliyoz.
aynen öyle giriş yaptığınızda home> Learn and Earn den giriş yapıyoruz ordaki bölümlerden hepsini tamamlamak gerekiyor. Her bölüm için 2 ayrı sınav var bu 2 sınavın herhangi birisinde 4 tane doğru yaptığınızda tamamlamış oluyorsunuz. Toplam 16 bölüm var. Sınavlara giriş sınırı yok yüzlerce kez deneyebilirsiniz. Ben yaptığım doğruları not alıyordum 5 soruda 4 doğruyu buluncaya kadar tekrar tekrar yaptım sınavları. Son Swift kısmında 5 li boşluk doldurmalar var onlar baya zorladı. Dil sorunu olmayan ve biraz telefon bilgisayar kurcalamış olan rahat tamamlar.

Kursa katıldık fakat koşullar içine ingilizce dili şart koşulmalı.Ayrıca kursun kodlama ile hiç alakası yok. Alel acele eklenmiş bir kurs . Kursu tamamlasak dahi hiç bir faydası yok.

Kursu bitiren bir arkadaş ingilizce bilgisi olmayanlara apple nin yapmadğı bilgilendirme için yardımcı olsa adım adım yazsa da kursu bitirsek.

Apple Teacher bölümünde anlatımları var hocam, anlatımların Türkçesi de var yalnız sınav kısmı ingilizce yapmak zorundasınız, 6 bölüm iPad, 6 bölüm Mac, 4 bölüm kodlama ile alakalı toplam 16 bölüm var, bunların hepsinin 5er soruluk quiz tarzı soru bölümleri var, bu soru bölümlerini istediğiniz kadar çözebiliyorsunuz, tüm bölüm sınavlarını bitirdiğinizde size Apple Teacher Sertifikası veriyor sistem, bu sertifikayı mebbis te yazılan adrese mail ile göndermemiz isteniyor.

Sistem kısaca bu şekilde çalışıyor hocalarım, bir apple ürünü olması şart değil, olursa soruları cevaplama noktasında oldukça yararlı oluyor ama şart değil.

hocam Türkçe versiyonuna nasıl ulaşıcaz ?

benim ekran dönüp duruyor devamı açılmadı dersler,
pc de hangi program eksık güncel değil acaba fikri olan var mı?

Ekli dosyalar

• tt.jpg
    tt.jpg
    48.4 KB · Görüntüleme: 208
Mac ve ipad rozetlerinin tamamı aktif oldu mu hocam, bazen bir başlık üzerinde tik işareti eksik kalıyor ondan rozet pasif görünüyor

İşaretli kısım geliyor oraya

Ekli dosyalar

• IMG_20200428_173130.jpg
    IMG_20200428_173130.jpg
    90.1 KB · Görüntüleme: 434
Geri