Herhangi bir HDD kutusu mu? Yoksa?

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
merhaba arkadaşlar
resimdekinin aynısı seagate usb 2.0 500GB harici hdd vardı. pc görmüyor.Ancak ara kablo ile kutudan çıkarıp kullanabiliyorum. Herhangi boş bir hdd kutusu alabilir miyim yoksa illa vida vb yerleri uyumlu bir kutu mu olmalı? uyum şartsa netten alırken bunu nasıl anlarım?

Ekli dosyalar

• 2.jpg
    2.jpg
    195.5 KB · Görüntüleme: 628
Kaç inç'lik ise o boyutlarda alın, sıkıntı yaşamazsınız. Vida delikleri denk gelir. 2,5 inçlikse 2,5 inçlik bir kutu alın, farketmez.

geçen bi arkadaş geçmişte bi kutu aldıklarını ama uyumsuz oldugunu söyledi de.. o mu yanlış dedi ben mi yanlış anladım bilemedim.
yakuphan' Alıntı:
Kaç inç'lik ise o boyutlarda alın, sıkıntı yaşamazsınız. Vida delikleri denk gelir. 2,5 inçlikse 2,5 inçlik bir kutu alın, farketmez.

USB 3.0 bir kutu alın, hızınız yüksek olur.
Kutular standarttır, önemli olan sabit diskin boyutuna uygun kutu almaktır.
Benim laptop'un sabit diskini çinden aldığım bir kutuya koymuştum, sıkıntı olmadı. Yine harici diskimin kutusu bozulmuştu, başka kutuya koydum sıkıntı yaşamadan kullanıyorum.

adadeniz' Alıntı:
Hdd 2.0 ama. 3.0 a yükselir mi ki
HDD 2.0 değildir, kutu 2.0'dır.
HDD SATA ise uygun boyutlarda bir USB 3.0 kutu alın, hızdan memnun kalırsınız. Şu anda piyasadaki çoğu USB 3.0 harici sabit diskin içinde de SATA bir sabit disk var.

Yaklasık 5-6 yıl önce almıştım. Kutusunda da usb 2.0 seagate hdd yazıyor ama.

Hocam 2.5" ve 3.5" lik kutular var. Birde dikkat edeceğiniz nokta Sata veya ide bağlantı tipi. Sizinki ile uyumlu olmalı.

adadeniz' Alıntı:
Yaklasık 5-6 yıl önce almıştım. Kutusunda da usb 2.0 seagate hdd yazıyor ama.

Hocam o zaman usb 3.0 teknolojisi yoktur yada pahalıdır.
harddisk uyum sorunu vs. olmaz.

Usb 3.0 kutu alın 2.0 çok yavaş gelir.

Sonuç itibariyle;
5-6 yıl önce almış oldugum usb 2.0] 500gb seagate hdd için usb 3.0 kutu alsam hdd usb 3.0 hızına erişir mi diyorsunuz?

Geri