HER İLDEN ÖĞRETMENDEN DESTEK BEKLİYORUM

Kodla Büyü

GulsahCengiz

Site Gezgini
Arkadaşlar, Emepya yarışmasına katılmak için bir proje hazırladım. Konu 5. sınıf Sosyal Bilgiler dersi ile ilgili. Kendim bilgisayar öğretmeniyim gerçi. Şimdi sıra video ve sunu hazırlama işine geldi. Bana elinde aşağıda yazdığım yerlere ait, video yada powerpoint sunusu yada fotoğraf olan arkadaşlar varsa gulsahteacher@hotmail.com adresine acilen yollamalarını rica ederim.
internette ara demeyin lütfen, ben orjinal kendi çekiminiz video görüntülerini yada çektiğiniz fotoğrafları arıyorum.
çocuklar gerçek görüntüleri görürse bu yerlerin çok daha akılda kalıcı olacaktır.
şimdiden teşekkürler...

van gölü, tuz gölü,beyşehir gölü,çıldır gölü,iznik gölü,eğirdir gölü,burdur gölü

ağrı dağı, erciyes dağı, toros dağları, yıldız dağları,karasu aras dağları, küre dağları,köroğlu dağları,ılgaz dağı,nemrut dağı,kaz dağları,d.karadeniz dağları,aydın dağları,bozdağlar

atatürk barajı, keban barajı, karakaya barajı,hirfanlı barajı,seyhan barajı

kızılırmak, yeşilırmak,dicle,fırat,asi,sakarya,b.menderes,k.menderes,seyhan,ceyhan,meriç,gediz nehri

istanbul boğazı,çanakkale boğazı, edremit körfezi, izmir körfezi,kuşadası körfezi,antalya körfezi,iskenderun körfezi

eğer sizlerden ben gidip orayı çekebilirim diyen olursa bu hafta sonuna kadar bekleyebilirim. ayrıca projemde bana katkısı olan kişilerinde adlarını yazıp, bu proje türkiyenin çeşitli yerlerindeki öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşmiştir diye not düşeceğim.

kardeş elimde yeşilırmak'ın birkaç karesi var. tokattan çektim. atatürk barajı ve ceyhan nehri fotolarım da var ama arşivde. bulabilirsem onları da yollarım. umarım işine yarar. (resimleri küçülttüm ama gerekirse büyük hallerini de yollayabilirim.) kolay gelsin....

Ekli dosyalar

• yesilirmak.rar
    1.2 MB · Görüntüleme: 21
geronimo10 hocam çok teşekkür ederim paylaşımın için, kesinlikle kullanacağım çalışmamda. duyarlılığınıza teşekkürler. birde arşivde dediğiniz baraj resimlerinide bulabilirseniz çok makbule geçer. projemde teşekkür kısmında yazabilmem için ad soyad görev yaptığınız okul ve ilinizi bana mailde yazabilirmisiniz lütfen. iyi çalışmalar dilerim..

Yalnız_Kurt hocam çok teşekkür ederim paylaşımın için, o siteye de bakacağım. projemde bana yardımcı olanlara teşekkür kısmında yazabilmem için ad soyad görev yaptığınız okul ve ilinizi bana yazabilirmisiniz lütfen. iyi çalışmalar dilerim..

Birşeye yarar mı bilmem ama ağrı dağı için evden ve yolda giderken cep telefonundan çektiğim resimler...

Doğu karadeniz dağları için zigana vardı; onları da atarım bir ara...

Kolay gelsin...

Ekli dosyalar

• ağrı.rar
    1 MB · Görüntüleme: 16
hocam google map ı dene uydudan istediğin yere gel fotoğraflara tıkla herkes çektiği resmi atmış tam senin istediğin gibi

s_kajmeran hocam paylaşımın için çok teşekür ederim. elindeki zigana resminide en kısa zamanda atabilirsen çok sevineceğim. bu pazar gününe kadar tüm resimleri toplamam ve sunuları videoları yapmam lazım . yardımı olan herkese çok teşekkürler.

Arkadaşlar projemle ilgili aşağıdaki yerlere ait orjinal resimleri yada videoları hala bekliyorum.

van gölü, tuz gölü,beyşehir gölü,çıldır gölü,iznik gölü,eğirdir gölü,burdur gölü

ağrı dağı, erciyes dağı, toros dağları, yıldız dağları,karasu aras dağları, küre dağları,köroğlu dağları,ılgaz dağı,nemrut dağı,kaz dağları,d.karadeniz dağları,aydın dağları,bozdağlar

atatürk barajı, keban barajı, karakaya barajı,hirfanlı barajı,seyhan barajı

kızılırmak, yeşilırmak,dicle,fırat,asi,sakarya,b.menderes,k.menderes,seyhan,ceyhan,meriç,gediz nehri

istanbul boğazı,çanakkale boğazı, edremit körfezi, izmir körfezi,kuşadası körfezi,antalya körfezi,iskenderun körfezi

hocam birkaç kare fotoğraf daha buldum. umarım işinize yarar.
bu arada ben;
Mustafa ÇERÇİ
Tokat Merkez İbn-i Sina İlköğretim Okulu
Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

Ekli dosyalar

• Yeni Klasör.rar
    2.8 MB · Görüntüleme: 26
Projenizde başarılar dilerim fakat bazı fotoğrafların telif hakları olduğunu unutmayın, sonra başınıza iş açılmasın.

geronimo10 hocam gönderdiğiniz yeni 3 klasör resim içinde çok teşekkürler. bilgilerinizide not ettim. iyi çalışmalar dilerim.

telif hakkı için uyaran hocamada teşekkür ederim. buna dikkat ediyorum zaten..

Geri