Hepsiburada.comdan uzak durun TAVSİYEM

Kodla Büyü
Para insanları değiştiriyor arkadaşlar işte hepsiburada parayı buldu kaliteyi bozdu ...

Arkadaşlar isterseniz aşağıdaki sitelere bir göz atın. Çok geniş bir ürün yelpazesinde piyasa fiyatının oldukça altında ürünleri sorunsuzca temin edebilirsiniz. Kargo ücreti ödemiyorsunuz. Şimdiye kadar yaptığım tüm alışverişlerde ne kargo, ne gümrük, ne fatura ne de fiyat konusunda bir sorun yaşamadım.

http://www.everbuying.com/
http://dx.com/

bende 2005 yılından beri alışveriş yapıyorum. yaptığım alışveriş sayısı en az 300-400 olmuştur. geçen yıl doğana para cezası geldiğinde 1-2 ay kargoları geciktirdiler. onun dışında her zaman siparişler zamanında ve iadeler sorunlar değiştirmeler sorunsuzca yapıldı. bu şans işi olsa gerek. bir de sadece kendimize değil bilgisayar öğretmeni olunca çevremizdekilere bir sürü teknolojik araç satın aldık. arıza işlemleri de sorunsuz halloldu :?

dorian' Alıntı:
Yıllardır Hepsiburada.com dan ürün alırdım.
- Yanlış ürün geldi, olsun dedik geri gönderdik aylarca bekledik. Tedarik edemediler yerine başka ürün gönderdiler. :sleep:
- Bozuk ürün geldi geri gönderdik, iade almamışlar tekrar geri göndermişler kargo parasını bana ödettiler. :x Olsun dedim uğraşamam çöpe attım 40 küsür liraydı.
- Başka bir ürünün faturasını göndermediler istedim ilgilenen olmadı. Ürün arızalandı, (çaycı) tamir parasını cepten ödedik. :(
- Oto aksesuarı aldım paketin üstünde doğru yazıyor ama ürün farklı çıktı ve geri iade almadılar. Kargoda paketini açmışsınız kontrol etmeliydiniz dediler, Kargo paketini açmadan nasıl kontrol edeyim dediğimde yardımcı olabileceğim başka konu var mı diye laf çevirdiler. Kargo firmasına yanlış ürün diye tutanak tutturun dediler. Kargo firması bizi ilgilendirmez kardeşim dedi. İki arada elimizde yanlış ürünle kalakaldık. Muhattap bulamadık. :?
- En son 1 yıl önce ufaklığa yanlış oyuncak geldi, geri gönderdik para iadesini 6 ay sonra yaptılar, bir özür bile dilemeden üstüne bide AZAR İŞİTTİK, " Hesabınızı kontrol etsenize aramadan önce" diye. Siz bilirsiniz dedim.

Zaten ne zaman ürünün eksik tarafını yorumlasam yayınlanmıyor. Ne zaman güzel şeyler yazarsam ikinci gün yayında.

Bİ DAHA ASLA AMA ASLA BU SİTEDEN ALIŞVERİŞ YAPMAM.
(Sorun yaşamamanız sorun yaşamayacağınız anlamına gelmez benden uyarması...)

inatla alışveriş yapmaya devam etmenize şaşırdım.

ben birkaç ürün aldım. tedarik süreci uzayınca iptal ettirip para iadesi istedim vermediler. bunun yerine alışveriş para kuponu verdiler, hediye çeki.. ihtiyacım olmadığı halde istemediğim birşeyi almak zorunda kaldım.
o gün bu gündür birşey almak için sitelerine hiç girmedim

Arkadaşlar, sikayetvar.com adresine girin...İnternet ve e-ticaret olarak firmaları aratın...Bakın bakalım şikayet sayısına göre en başta hangi site var...
Ben şuan itibari ile baktım ve sonucu sizle paylaşıyorum;
Hepsiburada.com-9053 şikayet ile birinci sırada ve hizlial.com 1652 ile ikinci sırada...Artık gerisini siz düşünün...

benimde bir çok alışverişim oldu. Hepsinde memnun kaldım hatta hata bende olduğu halde bile kargo ücretini ödediler ve para iadesi yaptılar bu alınan ürün ve tedarik edilen firma ile ilgili sanırım.

hemenyardim' Alıntı:
Arkadaşlar isterseniz aşağıdaki sitelere bir göz atın. Çok geniş bir ürün yelpazesinde piyasa fiyatının oldukça altında ürünleri sorunsuzca temin edebilirsiniz. Kargo ücreti ödemiyorsunuz. Şimdiye kadar yaptığım tüm alışverişlerde ne kargo, ne gümrük, ne fatura ne de fiyat konusunda bir sorun yaşamadım.

http://www.everbuying.com/
http://dx.com/
Hocam bu sitelerde satılan ürünlerde garanti nasıl oluyor?

ben hepsiburadadan çok fazla alış veriş yapıyorum acces point almıştım kuramadım para iadesi istedim direk yatırdılar buzdolabı termosifon ütü aldım hiç sorun çıkmadı.ne olursa olsun internetten alışverişte yine en iyi site sayılır benim gözümde.ilgisizliklerine şaşırdım şikayet var a falan yazın belki ilgilenirler

bende hepsiburadadan 10 gün önce alışveriş yaptım. adamlar 6 tane farklı ürünü, aynı zaman içinde ayrı ayrı kargoya veriyorlar. birde ya bu adamlar kafayı yemiş öyle bir kargo ücreti istiyorlar ki sanki bütün karı kargodon sağlıyorlar. bir çocuk koltuğuna 40 lira istediler. neyse bende almadım. hızlıal. com dan aldım. memnun kaldım.

Ben koşu bandı almıştım geçen sene bana kargoladık diyorlar, kargo numarası isteyince kem küm ediyorlar, 25 gün sonra geldi ama gelesiye kadar canım çıktı.

abdullahaybas' Alıntı:
Arkadaşlar, sikayetvar.com adresine girin...İnternet ve e-ticaret olarak firmaları aratın...Bakın bakalım şikayet sayısına göre en başta hangi site var...
Ben şuan itibari ile baktım ve sonucu sizle paylaşıyorum;
Hepsiburada.com-9053 şikayet ile birinci sırada ve hizlial.com 1652 ile ikinci sırada...Artık gerisini siz düşünün...

en çok alışveriş yapılan siteler sıralamasında kaçıncı peki? arada bir orantı olmasın?

bu aralar benimde aldığım bir ürün eksik çıktı. form doldurup yolladık ama ne arayan var ne soran. sanırım hepsiburadayı bırakmanın zamanı gelmiş.

2 yıldır hepsiburada dan alışveriş yapmıyorum. Yeni siteler keşfettim sizlerede öneririm.

1-bizdehesaplı....
2-netsiparis.....
3-mormani....
4-incehesap...

hepsi denenmiş güvenilirdir.

Ben hepsiburadadan bilg. masası aldım adore mobilya gönderdi.10 şubatta.Çok küçüktü 11 şubatta adoreye geri gönderdim iade ettim.Hepsi burada daha paramı iade etmedi.Sebep olarak iade bilgisi adoreden gelmedi yazıyorlar.Adoreyi aradım tam 10 tane kadın sürekli o bölüme ben bakmıyorum falan hanım bakıyo diye bir birlerine telefonu bağlayıp durdular.Günahlarını almayım dedim kapattım.Hepsiye tekrar mesaj yazdım ben sizi bilirim bu hafta içi ödememi iade etmezseniz hukiki yollara başvuracağım dedim.Cumaya kadar ödemezseler tüketici haklarına gideceğim.Bu gün tam bir ay 3 gün geçti daha çıt yok.

Çok şükür ki bir çok alışveriş yapmama ragmen hepsiburada.com ile hiç sorun yaşamadım. Ben her internet mağazasının zaman zaman müşteride memnuniyetsizlik yaratacak eksikleri ve yanlışları olabiliyor. Bence yaşanan sorunlar herhangi mağazaya has değil. İnternetden alışverişin devavantajları olarak tanımlanmalı..

2009 da bir navigasyon aleti almıştım. İlk geldiğinde şarj problemi vardı geri gitti.20 gün sonra yenisi geldi ( sözde yeni ) Cam'a yapıştırma aparatı çıkmadı.Tekrar gönderdim 3.kez geldi bu kez de ara aparatını almışlar içinden lanet ettim daha da göndermedim. Tek bir iğne dahi almam dedim. Geçen gün harici hdd gördüm içim gitti alasım geldi ama söz konusu hepsiburada olunca 20 TL fazla verip başka web mağazasından aldım. Allah ellerine düşürmesin.

Hepsiburada'dan çok alışveriş yaptım. Şu ana kadar herhangi bir problem yaşamadım. Bazı ürünlerin tedarik süresi uzayabiliyor ama şimdiye kadar problemli bir ürün gelmedi. Bazen çok iyi promosyonlar, indirimler oluyor.

arızalı ürün için talepte bulunduk 15 gün sonra cevap geldi cevap gelene kadar biz çoktan tamir ettirmiştik

hepsiburada.com dan son yaptığım alış verişte ürünü göndermediler 20 gün sonra iptal ettim ve iptal den 85 gün sonra paramı iade ettiler. paramı bankaya harcama itirazında bulunarak aldım.

ben birçok alışveriş yaptım, memnun olduğum bir site. Bu kadar serzenişi görünce şaşırdım açıkçası. Bence bazı ürünleri gönderen firmalardan kaynaklı sorunlar olabilir, ama gittigidiyor'a v.b. sitelere göre daha güvenilir bir site bence. Birçok arkadaşım da memnun, bir sorun yaşadık diye siteyi öldürmeyelim arkadaşlar.

“Sayın xxxx
Alışverişlerinizde hepsiburada.com’u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Kredi kartınıza yapılan geri ödemenin hesabınıza yansıması belirli bir süre alabilir.
Bu süre bankalara göre farklılık gösterir.
Sizi hep aramızda, hepsiburada.com’da görmek dileğiyle.”

yukarıdaki mesaj iade kesinlik kazanınca hepsiburadadan gelen mesaj. hocam 105 gün yani 3,5 ay parana el koyuyor. telefon ile arıyorsun dikkate almıyorlar mail atıyorsun dikkate almıyorlar. ben başımdan geçenleri yazıyorum süreci daha sonra tek başlık altında ayrıntılı bir şekilde anlatacağım. benim aldığım ürün 190 tl lik bir ürün. inanın durum para meselesi değil, adamlar dalga geçiyor ve paranı vermiyor.

yusufpb' Alıntı:
Şans herhalde ben 2005 yılından beri alışveriş yapıyorum, 1 kere fotografmakinesi bozuk geldi, para iadesi istedim, 1 hafta içinde geri iade ettiler.Bu internetten alışveriş ve elektronik işi şans işi, ne olacağı belli olmuyor.

şeytan kulagına kursun.. bende 2006 dan beri kullanıyorum. ufkat tefek aksamalar oldu ama magdur olmadım.. urun begenmeyip iade ettiğimde oldu sorynsuz.

Firmanın iyi olup olmadı ürün arıza yaptığında belli oluyor. Bende yıllardır hepsiburada dan alışveriş yaptım ve hiçbir sorun yaşamadım. Ta ki geçen seneye kadar. Bana gönderdikleri aygıt arıza yapınca (1 hafta içinde) geri gönderdim. 1,5 ay sonra uzun telefon görüşmelerimin neticesinde ürün elime geçti ama kırık bir şekilde. Maalesef kimse sorumluluğu almadı. Servis hepsiburadayı, hepsiburada servisi suçladı kimse bana hakkımı vermedi. Ürün çok pahalı olmadığından (70tl :x ) lanet olsun dedim bıraktım işin peşini. O zamandan beri hepsiburadadan alışveriş yapmıyorum. 20-30 fazla veriyorum (gerçi hepsiburadadan daha ucuza rahat başka yerlerde bulabiliyorum artık) başka sitelerden alıyorum. Hepsiburada paraya doymuş. Diğer siteler hala aç :D olduğundan hizmetler şimdilik süper...

Arkadaşlar, sorun yaşadığınız her türlü şirket, firma vs. şikayet var.com sitesine bildirin genelde firmalar geri dönüyorlar

yedeklem' Alıntı:
Arkadaşlar, sorun yaşadığınız her türlü şirket, firma vs. şikayet var.com sitesine bildirin genelde firmalar geri dönüyorlar
hocam haklısın şikayet vara yazın yüzde yüz cevaplarlar herkeste görsün tüketici bilinçlensin

yedeklem' Alıntı:

sikayetvar.com u nereye şikayet edelim. Şikayet yazıyorsun, şirket cevap olarak (otomatik cevap zaten) müşteriyle temasa geçilip, konuyla ilgili talebi işleme alınmıştır. Hepsi aynı şeyi cevap olarak veriyor. Ama müşteriyi ne arayan var, ne sorununu çözen var. Daha önce sikayetvar.com a hepsiburada hakkında şikayette bulundum. Yazıma otomatik cevaptan sonra çözüldü diye işaret koymuşlar. Mail attım adamlara (sikayetvar), çözülmediğini tekrar bildirmeme rağmen neye göre çözüldüğünü düşündünüz de böyle işaret koydunuz dedim. Cevap bile vermediler.
O zaman onlarında büyük şirketlerle ortak çalıştıklarını anladım. Şikayetlerini rahat bir şekilde yazıyorsun ama sorun çözülmediği halde seninle ilgileniyorlar, sorunlarını çözüyorlarmış gibi gösterip şirket imajını düzeltiyorlar. Karşılıklı çıkar ilişkisi.

Kısacası şikayetlere kulak verin ama çözüldüklerine asla inanmayın. Uzun oldu kusura bakmayın çünkü ağzım çok yandı bu konularda....

kargo bölümü berbat hepsiburadanın.Çerkzköyden arıza için telefon yolladım yapıldı geri yollarken ığdıra yolladılar.
defalarca aradım daha telefon istanbuldan çıkmadan tamam tamam hep otomatik cevaplar telefon gitti ığdıra
artık oradaki kargoyu aradım bayan anında yönlendirdi telefonu.Gezdi geldi yani az kulağını çınlatmadım kargo bölümünün :))
sen sinir olan olay hep otomatik cevap vermeleri :x ve hiç bir çözüm üretmemeleri.
soru soruyorsun bu ürün elinizde var mı diye adam ordan bakıp söylemiyor,otomatik cevap ile bambaşka bir sorunun yanıtını veriyor. :)

Hb den aldığım çoğu ürün yanlış geldi.
En basiti bi oto parfümü aldım bana başka bi ürün göndermişler; geri göndersen ayrı dert.
Gidin elinizle mağazadan alın bunlardan alacağınıza yoksa hiç üzülmeyin yanlış gelirse, benden söylemesi.

Geri