Hepsiburada.com

Kodla Büyü

caisersoze

Site Gezgini
Hepsiburada.com sitesinden almış olduğum malzeme siparişi bilgim olmadan iptal edidi. Sipariş miktarı 4900 TL olduğu için dekontu da geri almak sıkıntı oluşturacak. İşin en kötü tarafıda siparişi iptal etsek, para iadesi istesk bile her ay kredi kartına almadığımız ürünün bedelini, taksitini öödemek zorundayız. Her ay ödemeyi yaptıktan sonra parayı iade ediyorlar.

Kendinize bir iyilik yapın hepsiburada.com dan uzak durun.

Hayır hocam yok öyle bişey. Parnızı direk iade ediyorlar. Bende geçen hafta bişey iade ettim sipaiş iptali para kredi kartıma yansıdı.

Hepsiburada aslında son bir yıldır üstündeki ölü toprağını atıyor.
Bu arada kafalarına göre siparişi iptal etme yetkileri yok. Sözleşmede ürünü temin edilememesi gibi bir madde var, fakat onun içeriği temin etme imkanının olmaması ile alakalı. Örneğin orjinal bir yağlı boya tablosunun siz satın aldıktan sonra yanması gibi...

Diğer yandan ödemeyi geri almada sorun yaşamazsınız. Taksit ise sadece ekstrenizde taksit miktarı çekilip yeniden eklenmiş gibi görünür. Limitinizde eksilme vb. olmaz hocam.
Daha önce birkaç kez yaşadım bu durumu :wink:

Hocam paranız peşin geri yatırılır. Taksit taksit yatırılmaz. çekilen neyse aynen iade edilir.

oyungezer' Alıntı:
Hocam paranız peşin geri yatırılır. Taksit taksit yatırılmaz. çekilen neyse aynen iade edilir.
KK ile taksitli ödeme yapılmışsa ve sipariş iptal edilmişse, ne yazık ki o ücret peşin ödenmiyor size.

Her ay önce kartınızdan o ayın ücreti kesiliyor ardından o ayın veya bir önceki ayın (Ekstre ile sipariş iptak tarihi arasındaki süreye bağlı olarak) düzelteme taksiti kartınıza yatırılıyor. Sizin için değişen bir şey yok ama her ay ekstrede çekim/yatırım işlemlerini görmek can sıkıcı olabiliyor.

Tüketici mahkemesine başvurun hemen. Ben değil ama arkadaşım uğraştı bulunduğum yerde bi esnafla, Bırakın mağduriyetinin giderilmesini ütü bile hediye etmişti. Tüketici mahkemeleri bu konuda çok iyi çalışıyorlar.

bende daha önce iptal etmiştim taksitli aldığım için geri ödemeyide taksit taksit yapmışlardı size tek zararı kartınızın limiti uzun süre dolu kalacak..

boteakif' Alıntı:
solomonte' Alıntı:
Ne zaman iptal etsem, kredi kartına hemen aktarıldı tamamı. Taksitli almış olsam da...
Benim de böyle oldu...
Demekki bu durum firma değilde sanki biraz kartla ilgili birşey. Bu taksitle veya peşin ödemesi yapılan arkadaşlar banka ve kartlarını söylerlerse durum daha açık ortaya çıkar bu ikilemde bir çözüm bulur gibi geliyor bana.

Hsbc Bankasının advantage kartında taksitli bir alışveriş yapılıp iade edildiğinde taksit taksit ödüyorlar başıma gelmişti..

Hocam ben yıllardır hepsiburadadan alışveriş ypıyorum iptal ettiğimde oldu zaman zaman ama anında kartıma geçti. Taksitli almış olsam bile hepsi birden iade edildi. Puanla alışveriş ypatım geçen hafta iptal ettim malzeme eklemek için hem puanım hem param anında iade edildi. Kartla alakası yok peşin yatırılıyor paralarınız. Ayrıca hiçbir şekilde iptal etme yetkisi yok. sadece malzemeyi temin edemediğinde size soruyor isterseniz iptal ediyor istemezsenizde size başka bir ürün öneriyor.Bende duumlar hep böyle oldu

caisersoze' Alıntı:
Hepsiburada.com sitesinden almış olduğum malzeme siparişi bilgim olmadan iptal edidi. Sipariş miktarı 4900 TL olduğu için dekontu da geri almak sıkıntı oluşturacak. İşin en kötü tarafıda siparişi iptal etsek, para iadesi istesk bile her ay kredi kartına almadığımız ürünün bedelini, taksitini öödemek zorundayız. Her ay ödemeyi yaptıktan sonra parayı iade ediyorlar.

Kendinize bir iyilik yapın hepsiburada.com dan uzak durun.

katılıyorum bende taksitle birşey alıp iptal ettim iadesi taksitle oluyor inanmayan varsa özelden mail adresini yollasın yoluyayım extreyi

arkadaşım kredi kartı işlemlerinde iptal olursa eğer taksit tutarı her ay borç olarak gösterilip, ödemesi gerçekleştirilir. örneğin; her ay borç 100 tl ise ekstrende -100 ve +100 ibarelerini görüyorsun. kendi kendini sıfırlıyor yani...

Metehan' Alıntı:
Hayır hocam yok öyle bişey. Parnızı direk iade ediyorlar. Bende geçen hafta bişey iade ettim sipaiş iptali para kredi kartıma yansıdı.
Metehan arkadaşımız "yok öyşe bişey" demiş ama Hepsiburada.com dan hiçbir yetkiliye ulaşamıyorum. Ben 2005 yılından beri alışveriş yapıyorum ve gerekirse alışveriş listemi burada yayınlamaya hazırım. Bu ilk değil, sebepsiz yere siparişi iptal edip süründürmeye alıştılar. Kredi kartı ile yapılan alışverişleri lönk diye hesaba atmıyorlar. Siz her ay taksit ödemenizi yaptıktan sonra hesaba aktarılıyor. Arkadaşımızın bu yorumunu iyi niyetine yormaktan başka seçeneğim olmadığını ifaade etmek isterim.

Hocam yok öyle derken onları savunma anlamında söylemedim kesinliklede bana hiç rastlamadı . en son geçen hafta sipraiş iptali yaptım 2 günde paramı iade ettiler. kredi kartına taksitle almıştım direk iade ettiler. ama şöyle oluyor atıyorum 10 taksit aldınız bir taksitiniz 100tl banka sizden 100tl çekiyor aynı günde hepsiburada -100 ödeme görünüyor ekstrenizde bu şekilde görünüyor. nakit alımlarda para iadesi direk yapılıyor..

Geri