Hepsiburada.com Rezaleti

Kodla Büyü

Mustafa973

Aktif Üye
Arkadaşlar siteden bir ürün aldım. Telefonun görüntülü konuşması yokmuş fark edemedim. Ürünü kullanmadan Geri paketledim. Arıza ve İadeye gönderdim. Telefon 3 defa gidip geldi. Tam bir rezalet iade almadılar. en son yazdıkları aşağıdadır.

Soru: Sayın yetkili; bilemiyorum sitenizin bir yönetici yada bir müdürü var mı? varsa bu mesajların hepsini okudu mu? yada okumak gibi bir görevi var mı?

Ben yıllardır bu siteden alışveriş yapan biriyim. Alışveriş geçmişine bakma zahmetinde bulunursanız anlarsınız zaten.

Bir yanlışlık yapıp bir ürün aldım. ürünün sadece kutusunu açmış bulundum. ve kullanmadan geri gönderdim. Ürünü değiştirmek için defalarca sitenize yazdım. Defalarca müşteri hizmetleri ile görüştüm.(Müşteri Hizmetlerinin kalitesine değinmeyeceğim). Görüştüğüm kişiler gönderin gerekeni yaparız diyor ben ürünü gönderiyorum ama ürün geri geliyor.

bir mesajınızda
"İlgili ürün servis raporu doğrultusunda ambalajı hasarlı ve üzeri çizik olduğu için iadesi alınmamıştır."

diğer mesajda ise;
"İlgili ürün servis raporu doğrultusunda iadesi/değişimi yapılamamaktadır."

yazmışsınız. Ben ürünü hiç kullanmadım. sadece kutuyu açtım görüntülü konuşma özelliğinin olmadığını görünce geri paketledim ve iade/değişim için gönderdim.

1. soru :Bu ürün nasıl çizik oluyor acaba;
2. soru: en basit sitelerce bile ürün değişimi rahatlıkla yapılırken sizde neden bu kadar zor ve imkansız.

Yaklaşık bir buçuk aydır. iade/değişim süreci yaşadım. kaliteli olduğuna inandığım ve arkadaşlarıma tavsiye ettiğim sitenizde böyle bir süreçle karşılaşmak beni gerçekten çok üzdü.

Bu mesajları müdürünüzün okumasını ve müşteri memnuiyetin konusundaki acizliğinizi görmesini isterim.
Sitenizden bir daha alışveriş yapmayacağım.

Hepsiburadadan alışveriş yapmak cesaret ister hocam cesur adammışsınız..

Bir defa ben sayfa görüntülenmediğinden yenile demiştim iki defa sipariş vermiş gibi oldum iki tane ürün ayrı ayrı zamanlarda gönderildi birini iade ettim hiç sorun çıkarmadılar. Başka zamanlarda arızalanan ürünler gönderdim sorunsuz değiştirip gönderdiler. Telefonla müşteri hizmetleri son derece kötü ama diğer yönleri güzel. Sizin iade gerekçenizi makul bulmadıklarından sallamışlar ama doğru değil müşteri memnuniyeti kapsamında değiştirmeleri lazım.
Eğer iade olmuyorsa modeli yazın buraya koyun kaça satıyorsanız yazın belki bir alıcısı çıkar. Tabi aldığınız fiyatın biraz aşağısına satmalısınız.

iadeye gönderip geri kabul etmeseydiniz kargoyu sonra da kredi kartı ile aldıysanız bankaya kart harcamasına itiraz formu verseydiniz onlar sizi arardı...

hpcam bende yanlış bir ürün alıstım paketi acmadan gonderdip geri aldılar. bugune kadar bir kac kargo geçikmsei dısında sorun yasamadm ama sans birazda. en güvenilir alısverişte bile sorunlar olabiliyor...bu arada cihazın paketi,ni acınca geri iade konusunda tüketici hakları vs arasıtırn. ona gore yolunuza devam edersiniz.

firma:değerli müşterimiz konuşmalarınız kayıt altına alınmaktadır.
müşteri:tamam ozaman topunuzun allah belasını versin

Hepsiburada.com dan yıllarca alışveriş yaptım hiçbir problemle karşılaşmadım. Fakat en son yaptığım alışverişte taahhüt ettikleri hediye çeklerini saçma sapan sebepler ile vermediler. Sorunun çözüm noktasında ise hiçbir şekilde yapıcı davranmadılar. Her şikayette klişe ilgileniliyor denildi. Hepsiburada nın çözüm üretme konusunda sıkıntılı bir yer olduğuna kanaat getirdim. Üyeliğimi iptal ettirmek için başvurduğumda üyeliğimi hemen kapatmadılar uzun uğraşlar sonunda üyeliğimi iptal ettirdim.

ilginç

sadece 2012 yılı içerisinde 16 sipariş vermişim. ortalama hesapla 20-25 ürün alımışım. Bunların içerisinde televizyon , çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve buzdolabı da var. herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Ben de 2 kitap aldım ama kargodan 1 kitap çıktı geri iade yaptım bekliyorum bakalım
Yazıklar olsun

2010 da 1 TB HDD aldım. 1,5-2 yıla yakın kullandım. Artık garantisi bitmek üzereydi. Gönderdim, 20 gün sonra aradım ne oldu bizim iş diye hemen ilgileniyoruz dediler. Bir kaç gün sonra Hesabımda bir mesaj vardı ürün para iadesi diye 172 TL değerinde; hediye çekimi istersiniz, para iadesi mi diye. IBAN girdim para iadesi istedim 1 hafta sonra geri verdiler paramı. İşleri güçleri rast gelsin... :++:

internette yapılan alışverişlerde hiç bir neden göstermeden 7 günlük cayma hakkınız olduğunu unutmayın. iade işlemlerinde dilekçe yazarak buna göre yapın. ayrıca sonuç alamadıysanız ilk önce sikayetvar dan şikayet kaydı oluşturun olmazsa son çare bulunduğunuz il ilçe tüketici hakları hakem heyetine başvurun.

Mustafa973' Alıntı:
Arkadaşlar siteden bir ürün aldım. Telefonun görüntülü konuşması yokmuş fark edemedim. Ürünü kullanmadan Geri paketledim. Arıza ve İadeye gönderdim. Telefon 3 defa gidip geldi. Tam bir rezalet iade almadılar. en son yazdıkları aşağıdadır.

Soru: Sayın yetkili; bilemiyorum sitenizin bir yönetici yada bir müdürü var mı? varsa bu mesajların hepsini okudu mu? yada okumak gibi bir görevi var mı?

Ben yıllardır bu siteden alışveriş yapan biriyim. Alışveriş geçmişine bakma zahmetinde bulunursanız anlarsınız zaten.

Bir yanlışlık yapıp bir ürün aldım. ürünün sadece kutusunu açmış bulundum. ve kullanmadan geri gönderdim. Ürünü değiştirmek için defalarca sitenize yazdım. Defalarca müşteri hizmetleri ile görüştüm.(Müşteri Hizmetlerinin kalitesine değinmeyeceğim). Görüştüğüm kişiler gönderin gerekeni yaparız diyor ben ürünü gönderiyorum ama ürün geri geliyor.

bir mesajınızda
"İlgili ürün servis raporu doğrultusunda ambalajı hasarlı ve üzeri çizik olduğu için iadesi alınmamıştır."

diğer mesajda ise;
"İlgili ürün servis raporu doğrultusunda iadesi/değişimi yapılamamaktadır."

yazmışsınız. Ben ürünü hiç kullanmadım. sadece kutuyu açtım görüntülü konuşma özelliğinin olmadığını görünce geri paketledim ve iade/değişim için gönderdim.

1. soru :Bu ürün nasıl çizik oluyor acaba;
2. soru: en basit sitelerce bile ürün değişimi rahatlıkla yapılırken sizde neden bu kadar zor ve imkansız.

Yaklaşık bir buçuk aydır. iade/değişim süreci yaşadım. kaliteli olduğuna inandığım ve arkadaşlarıma tavsiye ettiğim sitenizde böyle bir süreçle karşılaşmak beni gerçekten çok üzdü.

Bu mesajları müdürünüzün okumasını ve müşteri memnuiyetin konusundaki acizliğinizi görmesini isterim.
Sitenizden bir daha alışveriş yapmayacağım.
aynen bende fotoğraf makinesi aldım bozuk çıktı iade için gönderdim.Ne kadar mesaj gönderdiysem ilgileniyoruz dediler sonunda aynı makineyi tamir edip göndermişler nalet ettim normalde bunun dışında bir sürü ürün aldım ama sadece bir kere sorun yaşadım

kendinizi net ifade etmezseniz detaylıca yazmazsanız çok tınmıyolar

benim de hepsiburadadan aldığım telefonu garantiye göndermem icap etti müşteri hizmetlerine yazdım günlerce askıda kaldı ardından aradım çağrı merkezlerini hemen işleme koydular hoş çok geç geldi ve çağrı merkezleride ihtiyacı karşılamıyor her arayışımda en az 7 dakika bekledim... yüzde yüz memnun olmasam da yolumun düşeceği bir site ürün iyiyse sorun yok çünkü..

cingozcemal' Alıntı:
2010 da 1 TB HDD aldım. 1,5-2 yıla yakın kullandım. Artık garantisi bitmek üzereydi. Gönderdim, 20 gün sonra aradım ne oldu bizim iş diye hemen ilgileniyoruz dediler. Bir kaç gün sonra Hesabımda bir mesaj vardı ürün para iadesi diye 172 TL değerinde; hediye çekimi istersiniz, para iadesi mi diye. IBAN girdim para iadesi istedim 1 hafta sonra geri verdiler paramı. İşleri güçleri rast gelsin... :++:

İade sebebiniz neydi peki?

Hepsiburada geçen seneye kadar babamın şirketiymiş gibi savunurdum :) herkesi ordan alışverişe yönlendirirdim,gerçekten de çok iyi firmaydı ama son zamanlarda ürün tedarik süresi,müşteri ilişkilikeri gibi ciddi konularda büyük sıkıntılar çıkarmaya başladılar.Şu an herkese uzak durmasını söylüyorum.Fiyatları da zaten hiç cazip gelmiyor artık.Son 1 yılda ki alışverişlerimde hiçbir ürünü (cep telefonlar,Bilgisayarlar vs.) piyasa fiyatının daha altında bulamadım..

bende navigasyon aldım 2. navigasyonu aldım. kullandım baktım haritalar önceki cihazdan farklı ve çok çok kalitesiz. poi hiç yok. 6. gün aklıma geldi iade. aradım gönderin dendi. açıklama ve fatura işlerini düzgünce yaptım iade ettim. sorun çıkmadı. biraz da orda ilgilenen elemanla alakalı galiba. günün birinde bize de denk gelecek bu problemler. :(

seferzafer' Alıntı:
şikayet yazın şikayetvar.com a. bence de artık doydu hepsiburada.

Arkadaşlar şikayet var sitesinde şikayet başvurusu yaptım. Hepsiburada.com dan mesaj geldi ürünü iade almamız için gönderin diye. Tavisye eden hocalarıma teşekkürler

modacar diye orjinal araç sileceği sipariş etmiştim,geldiğinde ne göreyim çakma çin malı ne olduğu belirsiz ve son derece kalitesiz bir ürün gönderdiler,bu siteden ilk ve son yaptığım alışverişti.

Geri