HEM'deki BT öğretmeni BT Rehber Öğrt. Olur mu?

Kodla Büyü

yasemin_d

Site Gezgini
HEM'deki BT öğretmeni BT Rehber Öğrt. Olur mu? Başka bir örgün eğitim kurumuna görevlendirmesi yapılır mı? Yapılırsa nasıl?

ben de hem'de görevliyim. şu an bitefo'yum. ve aynı soruyu ben de merak ediyorum. yeni yazıya göre bt rehberliği sadece örgün eğitim kurumlarında olacak. ancak başvuru formunu doldurup başka kurumları tercih etme hakkına sahibiz diye düşünüyorum.

bencede örgün eğitim kurumlarına yapılacaktır diyor yaygın eğitimdekiler başvuramaz demiyor. bunu nereden öğreniriz? afyon kabul etmiyor.

bence bu yayınlanan yazıya göre kadrosunun olduğu kurum önemli değil, önemli olan bt öğretmeni olmak veya formatör belgeli diğer branş olmak. ama bunu iller nasıl yorumlar bilemiyorum.

İyi akşamlar halk eğitimde olupta başka okula bilişim teknolojileri rehber öğretmeni olarak görevlendirilen var mı?

Ben fatih kapsamında olan bir lise için istek formu doldurdum, 10'unda başvurular bitti ama henüz sonuçlar açıklanmadı.

arkadaşlar eskişehir halk eğitimde görev yapıyorum. toplantı düzenlendi ve bizi ilgilendirmediği belirtildi. yani halk eğitimde olanlar için BTR yok.

Amasya'da yaptılar arkadaşlar :) Onay bugün yayınlandı. İlçede halk eğitimin az ilerisindeki fatih projesi kapsamındaki liseye bt rehber öğretmeni olarak görevlendirmem yapıldı.

Hatta demin görevlendirme listesine baktım, ilköğretim ve liseler dışında diğer kurumlardan da bt rehber öğretmeni görevlendirilmiş. Liste Amasya mem sitesinde yayınlanmış. Emsal olarak gösterebilirsiniz.

Fatih okullarında açık kaldığı takdirde gerekirse HEMlerdeki BT öğretmenleri de görevlendirilebilir diye düşünüyorum.Buna meslek liselerindeki bilgisayar öğretmenleri de dahil.

HEM lere BTR görevlendirmesi yok ancak başka bir okula görevlendirme isteyebilirsiniz ama sanırım hem deki kurslara girmeniz lazım..

Geri