Hem Online-Matik v1.0 hazır! (çevrimiçi kur kaydı için)

Kodla Büyü

halk

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar hepinize iyi günler ve iyi çalışmalar.

Bir süre önce forumda halk eğitimler için çevrimiçi kurs kayıt sistemi yapmak istediğimden bahsetmiştim. O sistemi php ile yazıp bitirdim. Şu an aktif olarak kullanıyoruz. Sadece kursiyerler için ön kısmı yok, aynı zamanda back-end olarak bilinen otomasyon kısmı da var. Oradan kayıt yönetimi yapılabiliyor.

Yakında sitede kurulum halini yayınlayacağım. İlgili klasörü (ftp ile) kopyala-yapıştır deyip kendi sitenizden bağlantı verip hemen kullanmaya başlayabileceksiniz.

Güvenlik için yönetim paneline girişlerde kurum IP'miz haricindeki IP numaralarını ban'ladım. Sadece kursiyer kayıt ekranına girip orayı görebiliyorsunuz.

Ekran görüntülerini ve ilgili açıklamaları dosyadan indirebilirsiniz. Ekranda olması gereken ve göremediğiniz kısımlar varsa bu başlık altında yazarsanız onlarla ilgili düzeltme ve değişiklikleri de yapar ve yeni haliyle siteye yüklerim.

http://www.yenikenthem.gov.tr/basvuru/

Ekli dosyalar

• bbnet.rar
    2.5 MB · Görüntüleme: 185
koray45' Alıntı:
Güzel olmuş eline sağlık.asp.net ile çalışmışmıydınız.

Hayır. PHP ile yaptım. asp.net deneyimim yok. Eminim ki güzel işler çıkartılabiliyordur asp.net ile. Üstelik benim kodlar gibi spagetti kodlar da değil, düzenli kodlar oluşur.

hocam eline sağlık çok güzel olmuş
birşey rica edeceğim sizden
ilk sayfanın tasarım kodlarını baylaşabilirmisiniz
kursun türünü seçince kurs isimleri geliyor php de bunu yapamıyorum çok denedim

halayst' Alıntı:
hocam eline sağlık çok güzel olmuş
birşey rica edeceğim sizden
ilk sayfanın tasarım kodlarını baylaşabilirmisiniz
kursun türünü seçince kurs isimleri geliyor php de bunu yapamıyorum çok denedim

1. Onu yapmak için arama motorunda "chained select" yazıp gerekli bilgileri edinebilirsin.

2. Hem iyi hem kötü haber: İlgili kodları açmamaya karar verdim. Bu kullanıma sunulmayacak anlamına gelmiyor. Açarsam güvenlik açısından hem kendi sitemi hem başka siteleri (kuracak kişilerin sitelerini) tehlikeye atmış olurum. Ayrıca yaptığım hata giderme ve kullanım iyileştirmeler, scripti alıp hali hazırda kullanmaya başlamış kişilere fayda etmez ve onların sistem hala eski halinde kalır. Online kayıt işini merkezileştirecek bir site yapıyorum. Yani gördüğünüz yönetim panelinin farklı kişilerce farklı kurumlardan oturum açılarak kullanıldığı bir sistem. Elimde hali hazırda yazılmış bir sistemin tecrübesi var. O yüzden hızlıca bitirebilirim sanırım. Dün yazmaya başladım. Halk eğitim başına 20 lira yıllık panel kullanım bedeli düşünüyorum. Hiç kimseye bu miktar ağır gelmez. Zaten anca hosting ve işçiliğimin masrafını çıkartır. Ayrıntılar için: web-programlama-f56/soyle-bir-site-yapmak-icin-yol-haritaniz-ne-olurdu-t97070.html

Geri