HDMI'sız bilgisayarı HDMI'lı TV'ye nasıl bağlarım

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Mesajlar
3,088
Dijital Pano için kullanacağımız TV'de 2 Adet HDMI çıkışı var, elimizde ki laptop da ise HDMI çıkış yok, bu laptopu HDM'lı TV'ye nasıl bağlarız ve görüntüyü aktarırız?
Teşekkürler
 
çok abartılı bir bozulma hissetmezsiniz muhtemelen. İşinizi görür. Ama elbette düşüş olacaktır, sonuçta VGA üzerinden çıkış yapacaksınız.
Sonuçta orijinal HDMI kullanmamış olacağız dimi hocam? Görüntü de sıkıntı olur mu, bozulma olur mu?
 
Hocam kablo boyu önem arz ediyor. Biz lab da 5m hdmi kablo ile dönüştürücü kullandık görüntü aktarılmadı. Denemek lazım. Bir de kablo kalitesi cok onemli. Ayni uzunlukta iki farkli kablo ile aktarim konusunda biri aktarırken biri aktarmadı görüntüyü. Denemeden çözüm bulmanız zor bence. Kolay gelsin.
 
Bu arada sezar10 arkadaşın önerdiği çevirici kaliteli görünüyor. Kablo da aynı kalitede olmalı yoksa sorun yaşayabilirsiniz
 
Bilgisayarınız ekran yayınlamayı destekliyorsa tv niz de de bu özellik varsa wifi üzerinden ekranınızı yansıtabilirsiniz hiçbir aparata ihtiyaç olmadan. Tabi aradaki mesafe de önemli. Bu özellik bilgisayarınızda var tv nizde yoksa tv için hdmi wifi adaptör alarak aynı işlemi yapabilirsiniz.
 
Okulda masaüstü pcyi 10m hdmi ile çoklayıcıya, oradan da 10m kablo ile 3 katta 3 tv ye görüntü veriyorum. Sorun yaşamadım.
 
Geri
Üst