HDD sorunu

Kodla Büyü

prentice

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bilgisayarımda Samsung 80gb sata hardisk kullanıyorum.Yeni bağlantı türünden
Benim sorunum Seagate 80 gb hardisk taktım bilgisayarıma bilgisayar açılmadı. Açılırken Windows yazısı ekrana gelir gelmez bilgisayar kendisine reset atıyor ve her seferinde durum aynı. Sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir

aynı sorun bi ara bende de vardı format attım sanırım virüsten kaynaklanıyor IDE kablolarını falan bi kontrol et fan çalışmıyorsa ondan da yapabilir, RAMleri sök-tak şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Bu harddiski başka bilgisayardan söktüm çalışıyordu ama kendi makinama taktığım zaman windows yazısı gelirgelmez resetliyor makinayı. Boot da harddiski görüyor. Kendi harddiskimle bilgisayarım sorunsuz açılıyor.

hocam diğer taktığın makinanın özellikleri aynı olursa sorun olmaz ama tamamen aynı olacak yoksa sorun çıkarır. güvenli kipte açmayı denedin mi.

güvenli kiptede aynı sorun devam ediyor önce kullandığım HDD de sata buda sata başka bir ayar yapmak gerekli mi tam windows boot edeceği sırada resetleniyor makina

valla raidle ilgili bir sorunun olabilir o konuda çok bir bilgim yok ama her bilgisayarın raidi birbirinden farklı oluyor zannediyorum. bir de CD'den başlayan işletim sistemleri ile başlat bakalım bilgisayarı ne olacak.

Aslında bana bu harddiskin D sürücüsündeki bilgiler lazım format büyük ihtimalle çözüm olacak ama format atmadan bu sürücüdeki bilgileri kopyalama yolu var mı ?

var hocam HDyi başka bilgisayara slave(ikincil) olarak tak bilgileri öyle alabilirsin, yada CD'den çalışan bir işletim sistemi bulacaksın.

ankartta tek elektrik çıkışı var bu tür HDD ler için ikisini birden kullanma şansım yok
peki cd çalışan bir işletim sistemini kendim nasıl yapabilirim ?
Yardımların için gerçekten teşekkürler

kendin yapamazsın anca bulacaksın, en iyisi uğraşma git bir bilgisayarcıya iki dakkada al dosyalarını, yada format tek çare

3. bir Ide bağlantılı harddisk taktım aynı sorun kendi harddiskinden başkasını açmıyor. Nvidia EP-9pna diğer anakartta nvidia yanlız bu bilgisayarın işlemcisi amd diğerleri pentium
pes ettim bende artık işin kötüsü format atacaktım ama cdlerimin yanımda olmadığını farkettim :(( teşekkürler hocam ama bana boot da bir ayarla ilgili gibi geliyor yardımların için teşekkürler hocam.

Geri