HD uydu alıcısı önerisi?

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar HD yayınları izlemek için HD uydu alıcısı almak istiyorum. Özel herhangi bir kanal paketi almayı düşünmüyorum. Şimdi sizden HD uydu alıcısı önerisi istiyorum ve normal yayınlardan hangi kanalların HD yayınlarını ücretsiz izleyebiliriz bunu öğrenmek istiyorum.

Şimdiden tşkler arkadaşlar.

HD uydu alıcısı öneriniz nedir?
Ücretsiz HD kanallar hangileri?

Ücretsz HD kanallar Trt Hd, Atv Hd, A Haber Hd
HD cihaz da kesinlikle Atlanta HD Box tavsiye ederim

evinde plazma, lcd, led vb. televizyonlar olupta hd kanal izlemeyenleri anlamıyorum. para vermek istemiyorum tv izlemek için diyorlarsa neden led tvlere o kadar para verirler ki.

hocam kablolu tv varsa olduğun yerde teledünya tavsiye ederim. yoksa ben dsmart kullanıyorum. en fazla hd kanal d smartta.

dijitürkün ve dsmartın hdlerini incele ve ona göre karar ver bence. ben dsmartı tercih ettim.

Bilgi için tşkler arkadaşlar. Turksattan yayınlanan ücretsiz HD kanallar çok azmış diğer paketleride araştırdım. Aylık olarak istediğim paketlerin fiyatı yaklaşık olarak 20 TL geliyor.
HD uydu alıcısınında 300-400 TL gibi bir maliyeti var.

Biraz dahamı beklesem acaba...

hasari' Alıntı:
Bilgi için tşkler arkadaşlar. Turksattan yayınlanan ücretsiz HD kanallar çok azmış diğer paketleride araştırdım. Aylık olarak istediğim paketlerin fiyatı yaklaşık olarak 20 TL geliyor.
HD uydu alıcısınında 300-400 TL gibi bir maliyeti var.

Biraz dahamı beklesem acaba...
Hocam sadece hd kanalları izlemek isterseniz benim gibi, 2 yıl taahhüt edip digitürkün giriş paketini alabilirsiniz... 22 tl ödeyip 2 yıl sonunda uydu ve receiver sizin oluyor.. Kurulum da ücretsiz... Bunların yanında müzik,belgesel ve çocuk kanallarından sadece birini de hd izleyebiliyorsunuz...

Cihaz çok palıymış yaaa... :)

İzlemek istediğim kanallar, belgesel kanalları ve sinema kanalları birde HD olurlarsa süper olur.

@böte_2008 hocam cihazıda onlar veriyorlarsa gene en uygun fiyata bu gibi...

hasari' Alıntı:

İzlemek istediğim kanallar, belgesel kanalları ve sinema kanalları birde HD olurlarsa süper olur.

Hasari hocam o zaman d-smart hd alacaksın.Uydu alıcısını onlar veriyorlar.

mbebekq' Alıntı:
hasari' Alıntı:

Sonradan istiyorlarmış. :D

hasari' Alıntı:
mbebekq' Alıntı:
hasari' Alıntı:

Ben 2 yıl taahütlü aldım süre bitince uydu alıcısı benim oluyor.

hasari' Alıntı:
mbebekq' Alıntı:
hasari' Alıntı:

hasari hocam, hd uydu alıcısına ayrıca para vermek çok anlamsız. ben yaklaşık 4 yıldır dsmart kullanıyorum. gayet güzel. ilk başladığımda normal uydu alıcısı almış ve sonra dsmarta geçmiştim. uydu alıcıya ayrıca baya bi para verdim. ama led tv alınca dsmartın uydu alıcısını ücretsiz aldım. sadece aylık paketlere üye olarak kullanıyorum. sizede tavsiye ederim. hd tv konusunda şuanda en iyisi dsmart bence. 24 ay tahahhüt olayını takmayın kafanıza, zaten süre sonunda uydu alıcısı sizin oluyor...

Bilgiler için sağolun arkadaşlar kafam bir çok soru sayenizde giderilmiş oldu. :)

hasari' Alıntı:
hasan' Alıntı:
Bu uyduyu gittigidiyor'dan 118 tl'ye aldım.. sorunsuz çalışıyor...
http://www.hepsiburada.com/Liste/hiremc ... yId=155057
şu ana kadar sıkıntı yaşamadım.. (2 hafta oldu)
Hocam kanal geçişleri nasıl yeterince hızlı mı?

Ben memnunun... 0,5 -1 saniye falan sürüyordur.. uydudan güncelleme avantaj... aileme uydu alanlara ve almak isteyenlere hiremco tavsiye ediyorum. Önceden Seul Hiremco FTA kullanmıştım.. çok memnun kaldım. Memnun olmayanı görmedim... Gerek fiyat/performans gerekse kullanım kolaylığı..

hasan' Alıntı:
hasari' Alıntı:
hasan' Alıntı:
Bu uyduyu gittigidiyor'dan 118 tl'ye aldım.. sorunsuz çalışıyor...
http://www.hepsiburada.com/Liste/hiremc ... yId=155057
şu ana kadar sıkıntı yaşamadım.. (2 hafta oldu)
Hocam kanal geçişleri nasıl yeterince hızlı mı?

Ben memnunun... 0,5 -1 saniye falan sürüyordur.. uydudan güncelleme avantaj... aileme uydu alanlara ve almak isteyenlere hiremco tavsiye ediyorum. Önceden Seul Hiremco FTA kullanmıştım.. çok memnun kaldım. Memnun olmayanı görmedim... Gerek fiyat/performans gerekse kullanım kolaylığı..
Anladım hocam sağol. :)

veysim47' Alıntı:
http://www.sanalpazar.com/Neta-Hd-6400-Full-Hd+-12-Taksit-+kargo-Ucretsiz__isp2817641
bugün bende bu ürünün siparişini verdim neta yı kullandığım için ve forumlarda araştırdıklarıma dayanarak aldım umarım mahcup kalmam
Hayırlı olsun hocam darısı bize olsun. Ama sanırım D-Smart almak daha mantıklı geliyor. İnternet+uydu alıcısı+ HD yayın+ Belgesel paketi+sinema paketi.

teacherafo' Alıntı:
http://www.sanalpazar.com/Mersat-Minibox-Full-Hd-Uydudan-Guncellemeli-Mini-Uydu-A__isp2324130
kullanıyorum. Memnunum tavsiye ederim fiyat -performans fena değil
Bu cihazı çok beğendim. :)

Uydu alıcısı alırken ondan beklentilerimiz neler? Önce bu soruya cevap vermek gerekiyor.
NEXT 19500 SUPERİOR CİS FULL HD 370 TL
TRIMAX TH-12000 Linux +HDMI KABLO HEDİYE 285TL
AMSTRAD 19500 PVR FULLHD HDMI KABLO 330TL
Linx 1090 FULL HD Uydu Alıcısı 310TL
bunlardan birini öneriyorum. Hepside aynı donanıma sahip linux tabanlı çok yetenekli uydu alıcılar. Marka, arayüz yazılım, boot yazılım farkları var.

bütçeniz elverirse dreambox 800hd veya vu duo hd solo şiddetle öneririm.

hasari' Alıntı:
veysim47' Alıntı:
http://www.sanalpazar.com/Neta-Hd-6400-Full-Hd+-12-Taksit-+kargo-Ucretsiz__isp2817641
bugün bende bu ürünün siparişini verdim neta yı kullandığım için ve forumlarda araştırdıklarıma dayanarak aldım umarım mahcup kalmam
Hayırlı olsun hocam darısı bize olsun. Ama sanırım D-Smart almak daha mantıklı geliyor. İnternet+uydu alıcısı+ HD yayın+ Belgesel paketi+sinema paketi.

hasari hocam ben de d-smart'ın smile+uydu alıcı kampanyasını düşünüyorum. 55 lira sadece internete vereceğime 65 liraya hem internet hem hd kanallar izlemek mantıklı ancak 2 yıl taahhüt vermek ve hd kanalların çok kaliteli olmayışı beni düşündürüyor. Digitürk desen zaten fiyatından yanına yaklaşılmıyor. Ne yapsak dersin? Benim aklıma önce yattı ama şimdi caydım gibi...

filatros' Alıntı:
hasari' Alıntı:
veysim47' Alıntı:

hasari hocam ben de d-smart'ın smile+uydu alıcı kampanyasını düşünüyorum. 55 lira sadece internete vereceğime 65 liraya hem internet hem hd kanallar izlemek mantıklı ancak 2 yıl taahhüt vermek ve hd kanalların çok kaliteli olmayışı beni düşündürüyor. Digitürk desen zaten fiyatından yanına yaklaşılmıyor. Ne yapsak dersin? Benim aklıma önce yattı ama şimdi caydım gibi...
Hocam üst komşum siparişi verdi bende ondan bakıp karar vereceğim. İsterseniz sizi de buradan bilgilendiririm. Hem internete sahip olacak hem HD uydu alıcısına hemde istediği paketlere...bakalım gelsin karar veririz.

hasari' Alıntı:
filatros' Alıntı:
Hocam üst komşum siparişi verdi bende ondan bakıp karar vereceğim. İsterseniz sizi de buradan bilgilendiririm. Hem internete sahip olacak hem HD uydu alıcısına hemde istediği paketlere...bakalım gelsin karar veririz.
eğer bilgilendirirseniz çok müteşekkür kalırım. Çünkü çok kararsızım!!!

filatros' Alıntı:
eğer bilgilendirirseniz çok müteşekkür kalırım. Çünkü çok kararsızım!!!
Hocam bugün D-Smartı geldi, bende test için oradaydım. 106 ekran full HD TV de HD kanallar tek kelimeyle harika...böyle bir şey olmaz dedim kendi kendime süperdi. :)

Marka reklamı yapmayayım ama HD kanallar gerçekten süperdi. HD televizyonda normal kanalları boşuna izliyoruz dedim kendi kendime...

full hd özellikli bir uydu alıcısı alıp hiremco fx turbo veya chipbox bunlara 5-10 tl ye program attırıyorsun
d smart bilmem ne onların tümünün izleyebildiklerini izliyorsun hatta onlara şifreli görünen kanalları bile izliyorsun.
tv merakım yok olsa belki bende yapardım ama bi örgetmen arkadaş bi uydu anteni receiver vs gibi şeyler satan bi
yerden arkdaş bulmuş yeni bir kanal vs bulduğunda veya açıldığında 5-10 tl gibi bir rakama kanalı sınırsız açtırıyormuş.

Bu arada tv nin markası ne Hasari Hocam?
Bu hafta sonu ben de 40 d6000 alayım dedim sanki her yer kurumuş her yerde teşhir ürünleri kalmış...
Vatan Bilgisayarda da 40 d7000 nin fiatı çok iyiydi 2.500 TL idi ama oda teşhir ürünüydü ve çizikleri vardı.

Geri