HAYRET EKRANA GÖRÜNTÜ GELMİYOR...YARDIM ARKADAŞLAR.

Kodla Büyü

fatihdemirekin

Site Gezgini
Arkadaşlar sabah geldiğimde öğretmen bilgisayarını açıyım dedim ama ekrana görüntü gelmedi.Kasanın içinden ramları, ekran kartını çıkarttım yeniden taktım olmadı.Bir başka monitörü taktım yine olmadı.sizce sorun nerde acaba,yardım ederseniz iyor)çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler..(not. format atıyım dedim yine olmadı,çünki ekrana görüntü gelmiyor..

Merhaba hocam
öncelikle bir kaç soru sorayım..
+anakartın üzerinde bir led vardır elektirk akımının olduğuna dair yanıyor mu?
+bios üzerinden herhangi bir bipleme sesi alıyor musunuz?
+kasa fanları çalışıyor mu?
+Anakartın kasa ile olan güç reset HDD ışığı bağlantılarını doğru yaptığınıza emin misiniz?

Hocam donanımsal bir hata yoksa; bizim arkadaşaın laptopunda bu tarz bir olay olmuştu. Götürdüğü Teknik servis arkadaşa; En son yüklenen oyun bilgisayarın ekran Çözünürlüğünü değiştirmiş ondan olmuyor demiş. Sonra düzeltmişler. Sizinkide böle olmuş olabilir.

Hocam o zaman ana kartta yada ekran kartında sorun var olmazsa da garanti kapsamında olur değişir Geçmiş olsun

Arkadaslar yeteri kadar bilgi vermisler, bence senin yapacagin bisy kalmamis, garantiye vermen en iyisi olacaktir!

kardeş garantiye götürsen de değişmezler o pc çalışıyor ama görüntü gelmiyorsa
4 ihtimal var
1. Ekran kartın bozuk olablir 2.Çözürürlük ayarlarından kaynaklanabilir 3.Görüntüyü bir yere aktarmış olabilrsiniz. 4. yada pc .... :? yemiş

fatihdemirekin' Alıntı:
Arkadaşlar sabah geldiğimde öğretmen bilgisayarını açıyım dedim ama ekrana görüntü gelmedi.Kasanın içinden ramları, ekran kartını çıkarttım yeniden taktım olmadı.Bir başka monitörü taktım yine olmadı.sizce sorun nerde acaba,yardım ederseniz iyor)çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler..(not. format atıyım dedim yine olmadı,çünki ekrana görüntü gelmiyor..
Anakartı kontrol et; Triyakların bulunduğu yerlerde yanma var mı? Büyük bi ihtimalle düşük akım-yüksek akımdan dolayı Anakart+işlemci rahmetli olmuştur. Bende de aynı şeyler oldu; insanın inanası gelmiyor. Garanti de para etmiyor, elektrik arızası.

ARKADAŞIM PC FİŞİNİN BİRKAÇ SEFER ÇIKAR TAK GÖRÜNTÜ GELİR ANAKARTIN ASUS SA BU TÜR PROBLEMLER YAPAR

Geri