hayret edilecek bir durum...

Kodla Büyü

sancaktepe

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaslar soyle bir sorun var: acronish ile image aldim tahtayi. Tib uzatili bir dosya. Sonra flashi yine acronish ile bootable yaptim fakat flashi fat2 olarak bicimlemeye zorluyor prog beni. Nfts yapinca bootable islemini tamamlamiyor. Fat2 olarak islemi tamamlayinca da bu sefer tib dosyasini kabul etmiyor, yer yok diyor.nasil yapacaz acaba! İki ayri flashla da yapmak istemiyorum. Bir de bi tahtalar acronish bootable flashi otomatik gormuyomu biostan ayar cekmek mi gerekio, ya da fonk tusu mu var bu is icin?

Bunda hayret edilecek bir şey yok hocam,
Benim kullandığım sürümlerde de fat32 istiyor
Belki yeni sürümü ntfs destekliyor olabilir.

bootable yaptığınız flash bellek fat32 olacak, yedek aldığınız harici bellek ise ntfs olacak. ilginç birşey yok bunda.

hastasıyız dede' Alıntı:
bootable yaptığınız flash bellek fat32 olacak, yedek aldığınız harici bellek ise ntfs olacak. ilginç birşey yok bunda.

Degerli hocam amacim tek flash ile sorunu cozmek. Flashla baslayip baska bir flashla devam etmek istemiyorum. Yok mu bunun bir yolu. Tib uzantili dosyayi nasil flasha boot edebiliriz. Yumi fln denedim ama o da olmuyo.

Hocam flash ı bi programla 2 partitiona ayırın. Birinci partitionu küçük tutun fat32 yapın bootable olsun. ikinci partition ntfs olarak formatlarsınız image ı kaydedersiniz. denemedim ancak böyle olur diye tahmin ediyorum.

Geri