Havuz Partisi! (+16)

Kodla Büyü
Temiz olmak iyi güzel de,önce vicdan temiz olmalı, boğazından haram geçmemeli,hırsızın yanında olmamalı, senin gibi düşünmeyene veya inanmayana "yaşasın cehennem" dememeli. O vakit temiz olmak iyidir.

ya cehcah arkadaş ve hemen saldırıya geçen diğer arkadaşlar

sizlerin zoru nedir ki anında saldırıya geçiyorsunuz

ben mesela "çok gereksiz" dedim yanlış saçma saplantılı sapıkça iftira yalan falan demedim diyende çıkmadı
hemen zoruna mı gitti meşrebi geniş falan gibi karşılaşsak yüzümüze söylemeyeceğiniz laflar etmeye ne gerek var,
verrdiğin tepkiyi bir daha düşünsene bir "meşrebi geniş" sen bu lafı dediğim gibi benimle tanışsan yüzüme etmezsin(edemezsin demiyorum) ama ben benim verdiğim tepkiyi " çok gereksiz bir yazı" lafını değil senin istediğin adamın yüzüne karşı ederim hiç bir sorun yaşayacağımızı da sanmıyorum

arkadaş düşüncelerini yazmış tamam ancak kıllar - salyalı sular - o suyu içmek falan gibi hayal gücüyle bile üretilince mide bulandıracak şiddette öfke fışkırması ihtiva eden cümleler ne derece ne derece makul ve mantıklı olabilir.o içerikler denizde ve her türlü su birikintisinde olabilir
ben dağın başında görev yaparken dağın bir bölgesinden çıkan kaynak suyunu hiçbir koruma ve filtreleme işleminden geçmeden lojamana alıyorduk ve yiyeceklerimizi dahi o suyla temizlemek zorunda kalıyorduk.yazıyla direkt ilgili diye yazmadım

havuzlara dediğiniz gibi kızlı erkekli girilse <ki ben bundan hiç rahatsız olmam açıkçası> o sularda o salyalar o kıllar ne bileyim bin türlü şeyler olmayacak mı
bunun neresinin islam ile ilgisi var ve bu yazıyı yazılması gereksiz bulanlara saldırmayı sana haklı gösterecek ilgiyi ben tepki yazılarının hiçbirinde bulamadım doğrusu

evet gereksiz bir yazı yani yazılmasına hiç gerek olmayan düşünceler
sen öyle düşünüyorsun diye herkes aynı düşünmek zorunda değil bence sayın hocam

havuzlar bu mudur evet budur ancak daha neler bu değildir ki
sadece havuz ve havuza gitmek eminden yola çıkarak özgürlük ve çağdaşlık gibi o havuzla direkt hiçbir bağı olmayan bu kavramlara laf etmek ne kadar akıllıca
düşünmek lazım
meşrebi geniş lafınıda çok gereksiz ve hatta bu konunun uzamasınıda yine gereksiz buluyorum

cehcah' Alıntı:
amisos55' Alıntı:
ozzzzz80' Alıntı:
cehcah' Alıntı:
Geniş meşrepliler saldırmış hemen, adam hissiyatını paylaşmış, burada yılmaz özil gibilerin yazıları paylaşılıyor ama her malın bir müşterisi vardır hesabı, abuk subuk yazmıyoruz. Adam içinden geleni yazmış, bence tamda doğruları ifade ediyor.

Merak etmeyin, kimse sizi karma plajlarınızdan, havuzlarınız dan alıkoymaz, adam twiter facebook yazmış, korkmayın aym şimdilik sazı eline aldı, ama telleri çürük.

sensin geniş meşrepli terbiyeli ol

hocam hiç takma,çocuğun havuza girmek istemesinden rahatsız olup yazılan yazıyı savunan kişinin meşrepi bile olmaz.

Biz her şeyi yaşanması gerektiği gibi yaşıyoruz, kimlerin neden saldırdığı bal gibi ortada, yazı fena dokunmuş, neden, çünkü hayat tarzları öyle, oda onları ilgilendirir. Ancak yazıya gereksiz, saygı duymuyorum gibi yorumlar hoş kaçmamış, bu duruma bende bende bir yorum yaptım, ben meşrepsiz demiyorum, geniş meşrep diyorum, sen meşrepsiz diyorsun, kaliteni ortaya koyuyorsun.

Anadolu da böyle kızlı erkekli havuz, deniz,ortak plaj vs. beraber girenlere öyle diyorlar, nesi zoruna gitti?

sana göre yaşanması gereken şekilde yaşıyorsun unutma... Biz Amerikada yaşamıyoruz hemen Anadolu gariban edebiyatı yapmana gerek yok.Neyse hocam sen çocuğun varsa yada olursa küvette yüzdür,kızlı erkekli okullara gönderme,meşrepin kaymasın.

Keske tek yanlisimiz havuz girmek olsaydi, buyuk mahkemede o kadar zor olmazdi verecegimiz hesap.
Bir cok seyi bilmyor belki çoğu...
ya cok sey bilip de yapmayan ya da isine geldigi yapan...
Dindar diye oy verdiklerimiz kuranla alay edince susanlar...
Hatta balkon konusmasinda eli havaya kalktiginda, alkislayanlar..
Calmislarsa da çalisiyorlar ya diyenler...

evet arkadaşlar...

konuşulacak ve yazılacak çok şey var...

bir tepki ölçmek için koymuştum buraya yazımı, sonucu aldım...

ilk günden beri, tüm mesajları takip ediyorum...

herkese teşekkür ediyorum...

olumlu yorumlar ve bunun dışında da, yazı ile ilgili olumsuz yorumlar...

zaten bunların çoğunu iyi kötü tahmin ederek, bu yazıyı koydum buraya...

hakaret, küfür vs... olmadıktan sonra, fikirler tartışılabilmeli derler ya, çok sevmesem de bu sözü, doğru sanırım...

herkesin bir hayata bakışı ve bir de dünya görüşü var...

bunları değiştirmek, çoğu zaman imkansıza yakın...

belki ufak bir soru işareti, bir sorgulama kalıyorsa bir yerlerde, mutluluktur bizim için...

amacım, sürekli yaşanılan bir olayı, bir de ters açıdan anlatabilmekti...
sıkıştığımızda hep başkalarına yüklediğimiz yükün, yeniden sırtımıza inmesini sağlamaktı belki de...

hayatımızda bir çok ayrıntı var bu şekilde, ters açıdan bakıldığında, ters tepkilere ve en yakın dostlarının bile sana tavır almasına sebep olabilecek...

bazen bakalım istedim bu açıdan, zor ve zor olsa da...

tekrar teşekkürler...

sonuç : sürekli böyle yazılar yazıyorum zaten, yazmaya da devam, Aziz ve Celil Allahın izniyle....

Geri