HavasKitap.org web sayfası

Kodla Büyü

havas

Site Gezgini
www.havaskitap.org adlı, kitap paylaşım web sayfasını hazırladım. Sizlerin de katılımıyla 10.000 ler ce kitabın yer aldığı Kitap Paylaşım Portalı kurmayı teklif ediyorum. Şimdiden 3.000 (üç bin) civarında kitabı tek tek sisteme yüklemiş bulunmaktayım. Üyelik gerekmemektedir. Kitapları dosya paylaşım sitelerinden değil, zaman kaybetmeden, direk sitenin kendi içerisinden, tıklayıp indirebiliyorsunuz. Sitede, ana sayfasında da belirttiğim gibi her türlü kitap ayrım yapılmaksızın yayınlanacaktır. Ayrıca reklam, bağış, ücret yoktur ve hiçbir zaman da olmayacaktır. Siteyi sahiplenmenizi, bol bol kitap indirmenizi ve daha da önemlisi kitap yüklemenizi umuyorum. Katkılarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim. Öneri, İstek ve Yorumlarınız için:
Havaskitap@gmail.com , Havaskitap@yandex.com , Havaskitap@hotmail.com

Hocam eline sağlık çok güzel düşünmüşsün gerçekten tebrik ederim :+1:

hocam eline sağlık çok güzel olmuş...

anasayfaya en çok indirilenler ve en son eklenenler bölümü de koyabilirsen daha kullanışlı olur bence...

Arkadaşlar ilgilendiğiniz ve öneriniz için teşekkür ederim.

www.havaskitap.org web sayfasını Joomla da hazırladım. JDownloads dosya paylaşım eklentisini kullandım. Yorum için de JComments eklentisi. Bu siteyi yaparken Joomla ile tanıştım. 500 civarında kitabın yüklenmesi kaldı. Onları da yükleyince, en kısa zamanda "en çok indirilenler" ve "son eklenenler" bölümünü mutlaka yapayım. Tabi becerebilirsem. Öneriniz şimdiye kadar hiç aklıma bile gelmemişti. Ahmetarif21 hocam tekrar teşekkür ederim.

Hocam eline sağlık. Çok güzel olmuş. Elimizdeki kitapları yükleyerek bizde katkıda bulunuruz. Sağda solda aramaktansa elimizin altında güzel bir arşiv olur.

hocam çalışman çok güzel fakat telif hakkı sorun olacak kitaplar eklenirse ne yapacaksın. Bir süre sonra host firmanda sana arka çıkmaz hocam. Dikkat et başın ağırmasın.

Dosya indirmeden önce bir uyarı penceresi çıkartıp bu durumu içeren bir mesaj gösterirsen iyi olur düşüncesindeyim.

Buzkırıcı hocam; tek seferde 55 MB lık dosyayı yüklemeye izin veriyor. ancak 60 MB lık dosyayı yüklememişti. Ayrıca kitapları topluca değil tek tek yüklemeniz gerekiyor. JDownload eklentisi toplu işe izin vermiyor. Seri şeklinde olanları sıkıştırıp tek seferde yüklenebilir sanırım. Ayrıca mesajınızdan sonra "Çizgi Roman" kategorisi de ekledim.

Hocam siteniz güzel olmuş,güzel bir fikir, tasarıma yönelik olarak,kategorilere tıklandığında kitapların listesi geliyor,biraz css le oynayıp listedeki satırların renklerini daha farklı yapabilirsin daha belirgin olur bence,aynı bölümde indir üstünde bulunan resmi biraz küçültürsen yada resmi kaldırıp koyu harflerle indir yazarsan satırlar arası mesafe fazla olmaz daha derli toplu görünür diye düşüyorum. İyi çalışmalar...

sn. vlk4n hocam. uyarın için teşekkür ederim. zaten kitapların nerdeyse tamamı telif haklı. ancak anasayfadaki hukuki durum alanında Görme özürlülere yönelik bir "ayrıcalıklı" durum var. bende bu kanunu bir ekitap sitesinde gördüm. aslında bu işi geçen sene yapacaktım. telif hakları yüzünde vazgeçmiştim. ancak bir kitabı ararken sitedeki kanunu görünce projeyi hayata geçirmeye karar verdim.

Ana Sayfada uyarı mahiyetinde yer almasının faydalı olacağını düşündüğünüz ibare varsa hemen ekleyeyim.

ayrıca her türlü ihtimale karşı yabancı ve güçlü bir host firmasından alan aldım. oda yetmedi Whois bilgilerini gizleme hizmetini de aldım. dolayısıyla HavasHitap.org un sahibinin kim olduğunu belirlemeleri için mahkeme kararıyla uluslararası şirkete müracaat etmeleri gerekiyor. sonrada beni uyarmaları ve 3 gün içinde kaldırmazsam (ki görme özürlülere göre kitapları yoksa kaldırmama hakkım var) cezai işlem uygulanabilir. net olarak benimde bir bilgim yok. ben bu süreçlerin tamamını göze aldım.
Zaten her Bilgisayar Öğretmeni az çok ülkemizdeki koşullar gereği sinir harbine bağışıklık kazandı, uzmanlaştı:) Bu ülkede 30.000 civarında Bilgisayar Öğretmeni var. bana kapattırdıklarında herkes 1(bir) yıllığına sırayla devralsa 30.000 yıl eder:) ne hasap ama.
Hem kabahat bende değil. Bilgisayar Öğretmenlerini Norm kadro fazlası yapmasalardı, "bizim Bilgisayar Öğretmenine ihtiyacımız yok" demeselerdi, bizde başka arayışlara girmezdik::))

mb1984 hocam öneriniz için teşekkür ederim. en kısa zamanda yapmaya çalışacağım. dediğiniz gibi satırların belirgin olması çok iyi olur. yapamazsam yardımınıza başvurabilirim.

adeministrator hocam modullerden kastınız tam olarak nedir, hangi bölümlerdir? joomla nın uzmanı sayılman. açıkça belirtirseniz üstünde uğraşayım. öneriniz için teşekkür ederim.

dengem hocam beğendiğinize sevindim.

hocam güzel bir fikir. bende telif hakkı nı soracaktım ama arkadaşlar benden önce sormuşlar. bu konu önemli bence.
inşallah kaynak aktarmaya çalışırız.

bir yerlerden ücret ödemeden kitap müzik vs indirmelere karşıyım. bu nu üreten, emek harcayan ve kazandığı parayla yeni eserler yaratan yazar ve sanatçılara haksızlık. öğretmenlere yakışmıyor.

FreeWorldLibrary.net web sayfasını hazırladım. Kapanan HavasKitap.org un devamı niteliğindedir. Birkaç bin kitabı (yüklemeler devam etmektedir), reklamsız ve üyeliksiz direkt indirebilirsiniz. FreeWorldLibrary sayfasını Sosyal medyada paylaşıp, tanıtırsanız çok memnun olurum.

Ayrıca elinizde, sitede yayınlanmasını istediğiniz kitap/kitaplar varsa havaskitap@yandex.com veya freeworldlibrary@gmail.com adreslerine, gönderen rumuzuyla birlikte iletebilirsiniz. Katkılarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim.

Siteyle ilgili görüşlerinizi de belirtirseniz sevinirim!

Geri