Hatay Norm Fazlası atamaları belli oldu...

Kodla Büyü

ersen

Aktif Üye
Hatay'da norm fazlası olan öğretmenlerin atamaları belli oldu. Tercihen ve resen atananlar diye iki liste hazırlamışlar. Hatay'da 40 Bilişim teknolojileri öğretmeni norm fazlası idi. 11 i isteyerek (???) 7 si ise resen atanmış. Diğer Btr ciler atanmamış. Burada büyük bir haksızlık söz konusu;

- BTR görevlendirmeleri yapılmış. Görevlendirme yapılan okulların "bazılarına" atanan yok. Bunlar açık olarak göstermediler mi? Açık değilse neden görevlendirme yapılabiliyor??????? (Okul isimlerini vermiyorum sizde bulabilirsiniz..)
- Böte-TEF ayrımı yapılmadan atama yapılmış!!
- Resen atananlar tercih ettikleri yerler tutmadığı için mi resen atandı yoksa etmedikleri için mi belli değil.
- Görevlendirme çıkan arkadaşlardan resen olarak atanan var mı ?

??????

Hocam bunu neye göre yaptılar bilmiyorum, ama Osmaniye'de norm fazlası öğretmenlerin atanması ileri bir tarihe ertelendi. Yeni yayınlanan yazıya göre: MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ´NÜN 07/11/2012 TARİHLİ VE 153122 SAYILI YAZISI GEREĞİ FEN LİSELERİ, SOSYAL BİLİMLER LİSELERİ, GÜZEL SANATLAR VE SPOR LİSELERİ İLE HER TÜRDEKİ ANADOLU LİSELERİNE; ALMANCA, BEDEN EĞİTİMİ, BİLİŞİM TENOLOJİLERİ, BİYOLOJİ, COĞRAFYA, DİNKÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ, FELSEFE, FİZİK, FRANSIZCA, İHL MESLEK DERSLERİ, İNGİLİZCE, KİMYA/KİMYA TEKNOLOJİSİ, MATEMATİK, MÜZİK, PSİKOLOJİ, REHBER ÖĞRETMEN, GÖRSEL SANATLAR/RESİM, TARİH, ÖĞRETMENLİK MESLEK BİLGİSİ DERSLERİ VE TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI BRANŞLARINDA ATAMA YAPILACAK OLMASINDAN DOLAYI BU BRANŞLARDA GÖREV YAPAN NORM FAZLASI ÖĞRETMENLERİN ATAMALARI DAHA SONRAKİ BİR TARİHE ERTELENMİŞTİR.

Yani anlayacağınız norm fazlası öğretmenlerin atamaları bu bahsedilen atamalar yapıldıktan sonra olacak... Garip bir iş...

Heralde meslek liselerine atanalar tef mezunu falandır.Yoksa çizelgeye aykırı atama nasıl yapılıyor.

iki sınıf öğretmeni . birinin puanı 163, diğerinin 142
163 puanlı öğretmen 13. tercihine gitmiş...
142 puanlı öğretmenin gittiği okul ilk öğretmenin 5. tercihi...
öğretmenlerin çalıştıkları okul ile gittikleri okullar kendi eğitim bölgelerinde değil...
Aşağıdaki soruları yukarıdaki bilgilere göre cevaplayınız...
1- 163 puanlı öğretmenin torpili yokmudur yoksa diğer öğretmenin torpili daha mı güçlüdür?açıklayınız...
2- Bunu nasıl yaptınız diye sorulduğunda MEM'de muhatap çaycımıdır yoksa atama memurları mıdır?
3- Herşey seffaf diye böbürlenilirken torpil işletmenin yeni yolu olarak norm fazlası atama ve görevlendirmeleri bulan zihniyet için hangi üç harfli kısaltma kullanılmaktadır.
4- Bu soruların cevabını merak ettiği için bu sıradan öğretmenin başına bir iş açılırmı...
saygılar...

Gökhan hocam bu yazı var ise neye istinaden atama yaptı bu vatandaşlar. madem böyle bir yazı var?

ersen' Alıntı:
İskenderun EML ye resen atanan bayan arkadaş BÖTE li ulass hocam..

Öncelikle şunu belirteyim,bir tefli olarak bötelilerin meslek liselerine atanmasına falan karşı değilim.Fakat aynı okulu tefli bir arkadaş istediyse ve bunu dikkate almayarak atama yaptılarsa mutlaka hakkını arayan olacaktır.Ayrıca yarın öbür gün çizelgeye aykırı atama yapıldı derlerse yine sıkıntı olur.Enteresan bir atama olmuş.

Off Offf ben hayret edıyorum tercıh yapanı atamamıslar tercıh yapmayanı resen atamıslar

ben tef mezunuyum belenden 67 puanım var ıskenderun bırıncı tercıhım (EML) ılcemde okul olmadıgından dırek yazdım gelmedı dortyoldakı resen atandı puanıda dusuk

oha diyorum yahu bunlar nasıl atamalar kırıkhan dan akbeze merkezden reyhanlıya daha neler

mfacil' Alıntı:
ben tef mezunuyum belenden 67 puanım var ıskenderun bırıncı tercıhım (EML) ılcemde okul olmadıgından dırek yazdım gelmedı dortyoldakı resen atandı puanıda dusuk

Ben olsam hakkımı sonuna kadar arardım.

ulass' Alıntı:
mfacil' Alıntı:

Ben olsam hakkımı sonuna kadar arardım.

bende öyle yapıcam sendıkayı aradım yarın dılekce ıle basvuruyapıcam

Ben de BÖTE mezunuyum ve Erzin / Şehit Uğur Ekiz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ne resen atandım ...

Adaletsiz mi desem, kuralsız mı desem, özenilmemiş mi desem, nasıl bir atama bu arkadaş? İsteyen gidemiyor isteyen gidiyor. Birileri tercih bile yapmıyor olan tercih edene oluyor. Bu absürtlükler giderilir umarım...

Geri