Hatay-Dörtyol-Payas tayini

Kodla Büyü

gölge_se

Aktif Üye
Hatayın Dörtyol ve payas ilçelerinden yada buralara yakın yerlerden il dışına tayin isteyecek var mı, Yada okulunda ihtiyaç olan. Depremden sonra annem yalnız kalamıyor, memleketime tayin isteyeceğim 😔

Yeriniz güzelse annenizi alın yanınıza. Ben deprem bölgesindeyim. Bu 4 şehir 5 10 yıla zor düzelir. Hele de çocuk varsa hiç gelmeyin. Sadece tavsiye...
Çok haklısınız şuan hataydayım 😔 ama benim memleketim burası , heryeri ziyan içinde ama yinede çocukluğum , gençliğim…
belki burada kalmak zorunda olan insanlara bir faydam olur diye düşünüyorum.
Size de çok geçmiş olsun hocam 🙏🏻

Sağolun. Size de geçmiş olsun. Ben malatyadayım. Memleketim ama hem ev bulmak çok zor(evim ağır hasarlı) hem de hava kirliliğinin çok fazla olacağını düşünüyorum(Hem yıkılırken hep yapılırken). gerçi il dışı için yerde açılmıyor o da başka mesele.

Hatayın Dörtyol ve payas ilçelerinden yada buralara yakın yerlerden il dışına tayin isteyecek var mı, Yada okulunda ihtiyaç olan. Depremden sonra annem yalnız kalamıyor, memleketime tayin isteyeceğim 😔
Merhaba hocam, depremden sonra il dışına giden çok oldu ama ilk atama ile gelende çok fazla. Boş kontenjan çok olacağını sanmıyorum. Dörtyol, Erzin ve Payas depremden en az etkilenen ilçelerden, oralara tayin isteyebilirsiniz ama İskenderundan itibaren durum pek iç açıcı değil. Su problemi çok fazla sürekli su kesiliyor, ağır hasarlı binaların yıkımları tamamlanmadı henüz kolay kolayda biteceğe benzemiyor. Gidenlerden dolayı şu an için kiralık ev çok var fakat ev kiraları çok yüksek. Depremden sonra Dörtyol tarafına taşınan çok oldu o taraflarda kolay kolay ev bulabileceğinizi sanmıyorum. Eğer yerinizde rahatsanız yer değiştirmenizi tavsiye etmem. Okullar belli olduktan sonra okul bazlı bir değerlendirme yapabiliriz.

Herkesin ayrılmak istediği deprem bölgesine gitmek istedim ama bana bile okul açılmadı il dışı tayinde . Sözün bittiği yer bu sanırım.

Geri