Harici HDD'den boot etmek

Kodla Büyü

Bahadır1980

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar benim sorunum harici diskten boot edip xp veya vistayı direk harici hdd üzerinden kurmak. Ayrıca harici hdd ye virüs programı kurup sürekli güncelleyerek başka bilgisayarda boot ettirip taratabilmek. Bu konuyla ilgili bilgilerini paylaşmak isteyen arkdaşlar varsa yardımlarını bekliyorum...

Arkadaşım..bunun için anakart desteği lazım...herşeyle boot edilmez öyle.

:) Anakartın boot etme özelliğini var kabul ederek yazmıştım... Benim anakartımın boot desteği var. Usb diskime direk boot dosyalarını kök dizine kopyalayarak denedim olmadı. Sanırım bir program kurularak usb diskler bu hale getirilebiliniyormuş. Eğer bu programı kullanmış arkadaşlar varsa ve yardımcı olurlarsa sevinirim (Ama asıl amacım usb den değil harici hdd den boot ettirebilmek..)
Not: Forumu takip eden arkadaşlardan daha önceden denemiş arkadaşlar varsa zaman ve emek kaybını azaltabileceklerini düşünüyorum.Şimdiden teşekkürler..

bios menüne göre f12 de veya baska bir yerde boot secenegi vardır anakartın takip et. eger anakartın desteklerse usb uzerinden harici optik veya manyetik bir ortamdan boot edebilirsin.
zaten boot seceneklerine girersen orada cihazlarını göreceksin.kafana göre.

Geri