Harici Hdd Sorunu

Kodla Büyü

pcprog46

Site Gezgini
Arkadaşlar merhaba... Benim sorunum; harici diski taktığın sırada diskin ışığı yanıyor, donanım tanındı simgesi çıkıyor..Buraya kadar herşey normal ama bunlara rağmen hdd yi okumuyor. Diğer bilgisayarlarda çalışıyor ancak,farklı usb portlarında da denedim yine çalışmadı. Sorunun çözümü için yardım lütfen... :roll:

pcprog46' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba... Benim sorunum; harici diski taktığın sırada diskin ışığı yanıyor, donanım tanındı simgesi çıkıyor..Buraya kadar herşey normal ama bunlara rağmen hdd yi okumuyor. Diğer bilgisayarlarda çalışıyor ancak,farklı usb portlarında da denedim yine çalışmadı. Sorunun çözümü için yardım lütfen... :roll:
servis pack olarak hangisi yüklü aslında en güzeli güncel cdle formatlamak.

hocam benimde çok sık başıma geliyor. usb 2.0 larda güç problemi olabiliyor. bilgisayar hdd nin çalışması için gerekli gücü bazen usb çıkışlarına veremiyebiliyor. anakart, powersupply bazen problem çıkarabiliyor. ben çözümü şöyle yaptım.
1- bir adet pcı dan takılan bir usb çoklayıcı aldım ve bilgisayarıma taktım.
2- harici hdd nin bağlantı kablosunun uzunluğu 50-60 cm geçmeyen kablolardan aldım. (veya harici hdd ile gelen orjinal kablosunu kullanabilirsin. kablo uzunlukları 50cm yi genellikle geçmiyor)
3- harici hdd yi yeni aldığım kabloyla birlikte yeni dağıtıcıya taktığımda problemsiz bir şekilde çalıştı.

artık harici hdd yi yep oraya takarak kullanıyorum :idea:

sp1 yüklü hocam...
ok_series, söylediklerini deniycem, hatta şimdi deniyim :) teşekkürler... :idea:

Usb çoğaltıcı kullanarak denedim ancak bu seferde hdd den uyarı sesleri gelmeye başladı, ancak pc nin usb portunu kullandığım zaman herhangi bir ses yok, uyarı sesi dediğimde hdd den geldi bipp bipp ötüp durdu :eek:

Geri