Harici Hdd Raw Sorun?

Kodla Büyü

tomreader2010

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar hdd raw olmuş ntfs e çeviremedim ne yaptıysam exfat biçimine çevirdim dos ortamında bu sefer aşırı yavaş dosya yüklüyor saniyede 26 kb resmen kullanılamaz hale geldi bunun için çözümü
olan var mı hız konusunda

öncelikle cevabınız için teşekkürler;
diskpart komutunu denendim hocam exfat bu işlem için uygun değil gibi bir uyarı vermişti

Harddiskinizi bir pc ye normal sata üzerinden bağlayıp mevcut sisteminizin Diskpart komutunu çalıştırın.
diski görecektir.
bu aşamada disk üzerinde hangi bölümleme mevcut olursa olsun diskpart ile CLEAN yaparak kaldırın.
sonra da istediğiniz bölümlendirme tipini ve formatı gerçekleştirin. bir deneyin bakalım.

Harddiskinizi bir pc ye normal sata üzerinden bağlayıp mevcut sisteminizin Diskpart komutunu çalıştırın.
diski görecektir.
bu aşamada disk üzerinde hangi bölümleme mevcut olursa olsun diskpart ile CLEAN yaparak kaldırın.
sonra da istediğiniz bölümlendirme tipini ve formatı gerçekleştirin.
Eğer diskiniz Sata üzerinden bağlanmıyor usb.3 üzerinden bağlanıyorsa da diskpart işlemini bir daha deneyin. yapması gerekir.
bir deneyin bakalım.

diski görecektir.
sonra da istediğiniz bölümlendirme tipini ve formatı gerçekleştirin. bir deneyin bakalım.

Hocam hdd arkadaşımın dün verdim tekrar getirince ilk işim o olacak

Geri