Harici canlı dersi ebadan başlatmak gerekli mi?

Kodla Büyü

sedkorn

Aktif Üye
Merhabalar. Birkaç gündür eba da canlı ders tanımlama ve başlatmada sorunlar var malum. Arkadaşlardan "zar zor ebadan harici ders tanımladım, şimdi de ebadan canlı dersi başlatamıyorum. Mecbur zoomdan işledim." gibi donütler oluyor. Tamam harici dersleri ebaya tanimlamak zorunlu gibi artık ama illa da ebaya girip mi başlatmak lazım yoksa saati gelince direkt zoomdan başlatmak yeterli mi? Şahsen zoomdan baslatiyorum ben derslerimi.

Hocam herhangi bir sorun olmadığında ebadan başlatıyorum, ama eba açılmazsa zoomdan açıyorum.

Bakanlığın saçmalıklarından biri, ebada güncelleme yapıyor ( çalışmalar kısmında öğrenciye ödev gönderme ve takibi) ama bunu kullanılacağı zaman yapıyor. Sen yazılımcılarına şunu gece güncelletsen de gündüz öğretmenler uğraşmasa. Öğretmenin biri sordu, hocam eba canlı derse giremiyorum ders işlenmiyor di mi o zaman diye? Verdiğim cevap zoom'da problem yok, öğrenciler ebaya giremiyorsa direkt zooma girsin.

Öğretmenleri kontrol edelim diye EBA'dan ders tanımlama getirdiler ama harici dersler için rapor gösterme olayı yok şu anda. Neden EBA kullanmak zorundayız bu durumda o da enteresan. Sadece canlı ders için eklediğimiz linke bağlanmak için EBA'ya giriyor öğrenciler. Ama bu linki zaten biliyorlardı, çünkü canlı dersleri zaten o linkle bağlandıkları programdan yapıyorduk biz :)

meslek lisesinde idare dersin tanımlanıp tanımlanmadığını görebiliyor sadece. zoomdan başlatabilirsiniz.

Geri