hangi sigarayı içiyorsunuz?

Kodla Büyü

hangi sigarayı içiyorsunuz?

• Marlboro

Oy: 16 17.6%
  • LM

Oy: 3 3.3%
  • Parliament

Oy: 5 5.5%
  • Camel

Oy: 0 0.0%
  • Muratti

Oy: 5 5.5%
  • Kent

Oy: 1 1.1%
  • 2000

Oy: 1 1.1%
  • 2001

Oy: 2 2.2%
  • Winston

Oy: 43 47.3%
  • Samsun

Oy: 0 0.0%
  • Diğer

Oy: 15 16.5%

• Kullanılan toplam oy
    91

cagdas

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Herkes zamlardan sonra bırakmaya çalışırken ben günde 1-2 tane ile başladım :p
napim zevkli meret :mrgreen:

Forumda kimler içiyor ve hangisini içiyor merak ettim.

Ben parliament le başladım, LM ve winstonu denedikten sonra şimdi nikotini az olduğu için kent süper light(white) içiyorum.

bence tatilin bitmesi iyi oldu böle saçma konular açmayız en azından:))) :D

bir eğitimci olarak bu tür konu başlığı açılmaması acizane tavsiyemdir.
Tamam belki kullanıyor olabiliriz ama hiç değilse örnek teşkil edecekkonular ile ilgilensek daha iyi olacakatır. vesselam

bırakmaya çalışıyorum. öncededen marlbora light içerken zamlar sonrası winston light(blue) içiyorum.

benim bırakalım tam 2 yıl oldu. sabah kalkar kalmaz gece yatarken her daim içerdim. günde 1 paketi geçiyordu. yaklaşık 9 10 yıl içtim. sonra sigara içmenin çok saçma olduğunu onsuz yaşamın daha zevkli daha kolay olduğunu farkedince bıraktım.

bilgisayarbilisim.net de dumansız hava sahası olmalı bence. sigara ile alakalı hiçbir şey olmamalı burada !!!

mudamet' Alıntı:
bilgisayarbilisim.net de dumansız hava sahası olmalı bence. sigara ile alakalı hiçbir şey olmamalı burada !!!

gerçeği saklamanın gereği yok hocam...
bb kapalı ortam değil :D

cakkoyun' Alıntı:
benim bırakalım tam 2 yıl oldu. sabah kalkar kalmaz gece yatarken her daim içerdim. günde 1 paketi geçiyordu. yaklaşık 9 10 yıl içtim. sonra sigara içmenin çok saçma olduğunu onsuz yaşamın daha zevkli daha kolay olduğunu farkedince bıraktım.
10 yıl günde 1paketten sonra bırakmanızı tebrik ediyorum :alkis: . Aslında en güzeli hiç başlamamak (kimseye kötü örnek olmayalım, gerçi insan forumda görüp de sigaraya ne kadar başlar? oda ayrı konu :lol: )

winston kutu kırmızı.

girişte sigara yazıyor, rahatsız olan konuya girmez.

Tamam belki kullanıyor olabiliriz ama hiç değilse örnek teşkil edecekkonular ile ilgilensek daha iyi olacakatır. vesselam

bir eğitimci olarak örnek teşkil etmek istiyorsan önce Türkçe yaz. vesselam ne?

zamanında tadına baktım ve zevk ile sağlık+para arasında seçim yapmam gerekti. Önce sağlık sonra para ikiside,ikinci seçenekte olduğu için içmemeye karar verdim. :)

Umarım tüm içen arkadaşlar büyük bir irade göstererek bırakırlar. Başka türlü kötü bağımlılıklarımız güzel bağımlılıklara çevrilir.

arada sırada kızlarla topnlandıgımızda bir kaç tane içerim dedi kodu yaparken çayın yanında iyi gidiyor :) ama sürekli içmiyorum

ç,kolatalı aromalı sigaralara bayılıyorum onun dısında winston

sigara içmeyi çok seviyordum.nasıl anlatsam,yaptığım işleri bile sigara içerken hem daha güzel hem de daha zevli yapıyordum.15 yıl kadar içtikten sonra bırakmaya karar verdim.Bırakmak kolay olmadı tabi.Haplar falan denedim işe yaramadı.Okula sigarasız gittim,ilk tenesfüste dayanamayıp arkadaşlardan sigara istedim.Sonra aklıma bir fikir geldi.1 haftalığına sigara içmeyecem diye yemin ettim.süre dolunca nolur nolmaz diye bir haftalık yemin daha.sonrası geldi zaten.1.5 yıldır içmiyorum.Artık nefes almak dahi çok farlı.Sürekli yanımda paket, çakmak taşıma derdim yok.Eve gelince sigara kokusundan rahatsız olan yok.(sigara küllüğü öpmek istemiyorum diyenler var :) )Misafirliklerde soğuk kış günlerinde balkona çıkmak zorunda kalmıyorum. vs vs. maddi boyutunu söylemiyorum bile.
bu bir anket başlığı biliyorum ama bunları anlatmamın sebebi sigarayı çok sevenlerin dahi sigarasız hayatı çok seveceklerini anlatabilmek.Umarım bırakırsınız,bir gün doktor ciğerlerinde sorun var,gırtlağını keseceğiz sana konuçabilmek için ufak cihazlardan vereceğiz gibi şeyler demeden önce.

cagdas' Alıntı:
Herkes zamlardan sonra bırakmaya çalışırken ben günde 1-2 tane ile başladım :p
napim zevkli meret :mrgreen:

Forumda kimler içiyor ve hangisini içiyor merak ettim.

Ben parliament le başladım, LM ve winstonu denedikten sonra şimdi nikotini az olduğu için kent süper light(white) içiyorum.

aman hocam ben de 10 aydır içiyorum bir iki ile başladım herkes gibi bırakırım ben ya diye başladım ama bırakamıyorum şimdi...

bu konuların konuşulması çok hoş olmayabilir ama bu daha hayatın bir gerçeği, içmeyen akıllılık ediyor, bırakan en iyisini yapıyor. Benim tercihim winston kırmızı kutu. günde yaklaşık bir paket. Çok bırakmaya çalıştım bırakamadım ama yine deneyeceğim. Deneye deneye başladıysam deneye deneye bırakırım diye düşünüyorum. Bu arada en çok tercih edileni tercih etmek de hoş bir durum. :mrgreen:

samsun (at öldüren).. :mrgreen: şaka şaka daha başlamak nasip olmadı olmaz da inşallah.

Kendim kullanmıyorum, içen arkadaşların da bırakabilmesini diliyorum.

Yine de bırakamayan arkadaşlara bir önerim var. İçmeye devam ettiğiniz takdirde sağlığınız zaten bozulacak. Bari maddi olarak daha az zarar görmeniz için açık tütün almanızı tavsiye ediyorum :D:
Geçen bir arkadaş söylemişti son sigara zammından sonra tütün alıp kendi sigarasını kendi yapmaya başlamış. 1 kg orta kalite tütün, 50 pakete yetecek kadar filtreli boş sigara kağıdı ve kağıda tütün doldurmakta kullandığı aparata toplamda 50 Lira harcadığını ve 50 paketlik doldurduktan sonra bir miktar tütünün de arttığını söyledi. Paket fiyatı 1 lira civarına geliyor. Şu an en ucuz TEKEL ürünü sigara 4-4,5 Lira civarında olmalı. En iyisi hiç içmemek :)

genctoprak' Alıntı:
winston kutu kırmızı.

Vesselam: ''Cümleyi bitiren kelime'' anlamında kullanılmıştır. Bilginize.
Dikkat ederseniz acizane tavsiyemdir dedim. İsteyen uyar isteyende uymaz tamamıyla kişilerin hür iradelerine kalmıştır.
Allah'a emanet olunuz.

mehmetakif' Alıntı:
genctoprak' Alıntı:
winston kutu kırmızı.

Dikkat ederseniz acizane tavsiyemdir dedim. İsteyen uyar isteyende uymaz tamamıyla kişilerin hür iradelerine kalmıştır.
Allah'a emanet olunuz.

kimin daha iyi Türkçe bildiğine yardımcı olur...

TDK

vesselam

ve-s-selâm: işte bu kadar; sözün kısası bu [ Erzurum ] Doğu Anadolu Bölgesinde bir ilimiz

vesselam

'İşte bu kadar' anlamında bir söz [ Diyarbakır,Çüngüş,Çermik ] Güney Doğu Anadolu Bölgesinde bir ilimiz.

din konusunda açılan başlıklarda yaygara koparmayı biliyorsunuz bu şekilde gereksiz bir konunun ne işi var forumda...

Kısa marlboro(kırmızı) içerim 3 günde bi paket yemeklerden sonra helede türk kahvesiyle içmek en büyük keyfimdir mümkün değil vazgeçmem bu keyiften :+1:

fa.ruk44' Alıntı:
mehmetakif' Alıntı:
genctoprak' Alıntı:
winston kutu kırmızı.

Allah'a emanet olunuz.

kimin daha iyi Türkçe bildiğine yardımcı olur...

TDK

vesselam

ve-s-selâm: işte bu kadar; sözün kısası bu [ Erzurum ] Doğu Anadolu Bölgesinde bir ilimiz

vesselam

'İşte bu kadar' anlamında bir söz [ Diyarbakır,Çüngüş,Çermik ] Güney Doğu Anadolu Bölgesinde bir ilimiz.

din konusunda açılan başlıklarda yaygara koparmayı biliyorsunuz bu şekilde gereksiz bir konunun ne işi var forumda...

tdk da üstünde arapça olduğu yazıyor. bilgiyi eksik yazmayın buraya. ayrıca ve's-selamü ala men ittebaa el-hüda (selam doğru yolda gidenleredir)* ayetinin kısaltılması olup işte bu kadar, artık bitti anlamında kullanılan deyimdir. ayrıca lafı neden dine getiriyorsun.

Geri