Hangi Kursu almalıyım ya da okumalıyım?

Kodla Büyü

FireWorks10

Site Gezgini
Arkadaşlar BÖTE mezunuyum. atanamayınca sağdan sola savruldum resmen. Birkaç sene atanmaya çalışmakla geçti , olmadı. Artk böyle birşeyler yapmak istiyorum. Kendimi geliştirmek istiyorum. Özel okul istemedim. Halk eğitime başvurdum. Ekim gibi eğer olursa çağırmaya başlayacaklarmış. Şu an çalışmıyorum ve boşken almam gereken kurs varsa almak istiyorum. IT tester düşündğm, bilgisi olan varsa buna da yazabilir. Bunun dışında başka bir yerde soru sorumuştum ve bana dedikleri şeyler oyun geliştir , bt ile ilgili proje yap diye yorum yaptılar. Arkadaşlar yapayım yapmasına ama birden ne yapayım ne olsun bilmiyorum. Bunlar dışındabir şeyler olmalı. 2. üniversite düşünüyorum. N e okusam ondan da emin değilim. Linkedin den işler takip ediyorum. Bir ara kodland da kodlama öğretecektim ama bilgisayarım sorun çıkardı ve olmadı .3 ay sonra yeniden denicem. başka önerisi olan var mı? Çok işe ihtiyacım var ama artık vasıfsız başka yerlerde çalışmak istemiyorum yardım edin.

Programlamadan devam etmek istiyorsanız açıköğretim üzerinden iki yıllık programcılıklar denenebilir. Bittiği zaman da DGS ile mühendislik bölümlerine tamamlama şansı olur.

kendi işimi nasıl kurmalıym. Mesela ne hakknda ve neolabilir. Bir ara e ticaret düşündüm ama o da çok skıntılı. Ne yapacağını ne satacağını iyi planlaman lazım. Siz ne iş yapıyorsunuz?
Öğretmenim :) Yemek sektörü, tarım, online satış, teknik servis, pazarcılık, hayvancılık ne olursa. Yumurta üret köyde daha çok kazanırsın. Nerede yaşıyosun?

Öğretmenim :) Yemek sektörü, tarım, online satış, teknik servis, pazarcılık, hayvancılık ne olursa. Yumurta üret köyde daha çok kazanırsın. Nerede yaşıyosun?
hani tamam iyi diyorsun da , bunlar için bir sermaye bir de fikir planlama lazım. Bursadayım ben. Hayvancılık pazarcılık falan zaten olmaz :) online satış düşünüyorum fakat bu işin altından kalkmak da kolay değil. Araştırıyorum.

Tuger Akkaya isminde youtube da girişimcilerle ilgili özellikle genç girişimcilerle ilgili çekmiş olduğu videolar var belki bir fikir oluşturur senin için.

Yukarıdakilerden hangisi kafana yatırsa onu seç ve başla. çok fazla daldan dala atlama. bende bir öneride bulunayım bari.
Sosyal medya reklamcılığı (Facebook ve instagram gibi) ile birçok firmaya reklam verme hizmeti verebilirsin. Tasarım merakın varsa hızlı iş çıkarmak için Canva ve Anireel animasyon öğren. bu alanlarda hızlı bir şekilde uzmanlaşabilirsin ve ajans hizmeti verebilirsin. Ağır programlar değil 2-3 ayda uzmanlaşabilirsin.

Son düzenleme:
hani tamam iyi diyorsun da , bunlar için bir sermaye bir de fikir planlama lazım. Bursadayım ben. Hayvancılık pazarcılık falan zaten olmaz :) online satış düşünüyorum fakat bu işin altından kalkmak da kolay değil. Araştırıyorum.
Bursa civarında yumurta tavukçuluğu düşünebilirsiniz aslında. Bir miktar çayır çimen bahçe varsa üzerine çadır kümes sistemi ile işe girişirsiniz. İlla bt işi olacak başka iş yapamam diye düşünmeyin bence.

Hocam risk almadan hiç bir işe giremezsiniz. Şu an bir restorant ortağiyim (iyi kazanan) bir de yazılım şirketinde ortakligim var. işlerimi de artırmayı düşünüyorum. Risk alın derim.

• Beğen
Tepkiler: omd
Restoran işi nereden geldi hocam? Var mı bir aşinalık? @inanin.ozu
Hiç Yok hocam ama girdim. ben isletmiyorum sadece arada ihtiyaç olur ise gidiyorum. Zor bir iş restorant işi ama hayalimdi oldu. Şimdiki hedefim butik otel. Bu işlere tek girmek zorunda da değilsiniz ben her işime yakın akrabalarım ile giriyorum hem mali açıdan iyi oluyor hem daha güçlü hissediyorsunuz kendinizi.

Ama net söylemek gerekir ise asıl para yazılım ve endüstriyel otomasyon da.

• Beğen
Tepkiler: omd
Valla hocam it de para kazanmak zaman istiyor. Bence en hızlı para kazandıran alan araba yıkama. Bir kompresör alıyorsun bir eleman, kıytırık kimsenin tutmadığı bir dükkan kiralıyorsun. Taşradayım araç yıkama 150₺ ve hangisine gidersen git sıra var.

Arkadaşlar BÖTE mezunuyum. atanamayınca sağdan sola savruldum resmen. Birkaç sene atanmaya çalışmakla geçti , olmadı. Artk böyle birşeyler yapmak istiyorum. Kendimi geliştirmek istiyorum. Özel okul istemedim. Halk eğitime başvurdum. Ekim gibi eğer olursa çağırmaya başlayacaklarmış. Şu an çalışmıyorum ve boşken almam gereken kurs varsa almak istiyorum. IT tester düşündğm, bilgisi olan varsa buna da yazabilir. Bunun dışında başka bir yerde soru sorumuştum ve bana dedikleri şeyler oyun geliştir , bt ile ilgili proje yap diye yorum yaptılar. Arkadaşlar yapayım yapmasına ama birden ne yapayım ne olsun bilmiyorum. Bunlar dışındabir şeyler olmalı. 2. üniversite düşünüyorum. N e okusam ondan da emin değilim. Linkedin den işler takip ediyorum. Bir ara kodland da kodlama öğretecektim ama bilgisayarım sorun çıkardı ve olmadı .3 ay sonra yeniden denicem. başka önerisi olan var mı? Çok işe ihtiyacım var ama artık vasıfsız başka yerlerde çalışmak istemiyorum yardım edin.
Bu ülkede çalışarak, okuyarak veya memur olarak bir yere varamazsın ya malum partinin yalakası olacaksın yada hırsız olacaksın. Yatırım yaparak paradan para kazanma yoluna bakacaksın. Birikimin varsa borsa ve fon eğitimi alıp oradan devam et 😉

Son düzenleme:
Hocam tavsiyem Bilişim alanında çalışmayı düşünüyorsan bir alanda uzmanlaş. Bu web işleri backend frontend olur, mobil yazılım geliştirme olur teknik işler, donanım olur Kesinlikle daldan dala atlama.Sonunda az ondan az bundan ile emin ol ortaya düzgün bir iş çıkmıyor.

Geri