Hangi alanda ve üniversitede yükseklisans yaptınız?

Kodla Büyü

dijitalyerli

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hangi alanda ve hangi üniversite yüksek lisans yaptınız ya da yapıyorsunuz?
hangi üniversiteyi önerirsiniz? ve bu konu üzerinde söylemek istedikleriniz?

sakarya bötede yaptım..mebde kalacaksanız hiç bir artısı yok zaman,para ve emek israfından başka bişey değil

hocam ben yüksek lisansta 2. senemdeyim, şunu diyeyim bence hangi ünivde yaparsanız yapın mebde artısı yok, hatta mebi boşverin akademik olarak türkiye çok boş bunu anladım inanılmaz boş işlerle uğraşıyorlar hatta bunu ünivdeki hocaların kendileri bile diyor, hiç bulaşmayın derim, diceksiniz ki siz niye yapıyorsunuz mezun olduğumdan beri çok hevesliydim başladık bir kere başladığım işi yarım bırakmak istemiyorum tek nedeni bu yoksa heran bırakabilirim de. yinede ben yapacam diyorsanız bizim bölümde bence en iyi üniv gazidir orda yapın derim.

Lisans: Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi BÖTE

İlk Yüksek Lisans Denemem: Ege Ünv. Uluslararası Bilgisayar Enstitüsü - Tezsiz başlamıştım. Daha sonra araya adaylık eğitimi vs girince bırakmak zorunda kaldım.

İkinci: Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi - Eğitim Yönetimi - Tezli yüksek lisans.

Bu yaz Gazi Üniversitesi - Eğitim Yönetimi Doktora başvurusu yaptım, yazılı sınav sonrasında 1.5 civarı bir puanla elendim :) Gazi üniversitesi - BÖTE doktora programında yedeklerdeydim ama önümde çok kişi vardı, o yüzden devamını takip etmedim :)

Hedefim seneye Hacettepe - Gazi ve Ankara üniversitelerinden birinde Eğitim Yönetimi yada buna yakın bir alanda doktoraya başlamak.

Sakarya Bötede yüksek lisansa başladım, hala lise öğrencisi muamelesi ile karşılaştım devam etmedim.

samsun böteden mezunum. sonra samsun EYTPE tezsiz yapıyorum. hiç bulaşmayın. benim için büyük israf. pişmanım harcadığım paralara.

Akdeniz Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim Tezli yüksek lisans yaptım. Şubatta mezun oldum. MEB'de kademe yükseltti o kadar :)

MEB'deki kademesinde falan değilim, hep böyle bir merakım oldu. yüksek lisans yapacağım diye. ama tezli.
bu yüzden yapmak istiyorum, MEB'in kademesinde, maaşında falan da değilim.
kafayımı yedi de diyebilirsiniz, normal karşılarım. benim için bir merak bu. :)

Özel ünv başvurdum sonucunu bekliyorum.6000 tl civarı olacak tezli Eğitim yönetimi... başvurdum.Branşımla ilgili sıkıntılarım var ondan idarecilik düşünüyorum İnş sıkıntı çıkmaz ve biran önce başlarım....Sonuç açıklanınca yazarım:)

tezli böte eğitim bilimleri...terk ettim etmek üzereyim, yüksek lisans yapıyorum/yaptım demek için yüksek yapılmayacağını bildiğim halde, sadece kazandığım için başladım...artısı eksisinden az diyorum (bana göre, benim hedeflerime göre), tavsiye etmiyorum...bir meşgale olsun diye uğraş arayanlar, bence 2.üniversiteyi denesinler, sınavsız bölümlere bakacam bende...

Egitim yonetimi bitirince direkt idareci mi olunuyor?
Arkadas yazmis da... Ya da soyle soyliyim egitim yonetimin ne gibi bi avantaji oluyor mebde ogretmen icin

Geri