Halk Eğitim Ek ders Yönetmeliği

Kodla Büyü

hulki

Üye
Arkadaşlar;
Halk Eğitim Merkezi Ekders Yönetmeliği elinde olan var mı? Varsa buraya ekleyebilirmisiniz.
Tşk

Mrb. Bne halk eğitimde bir dönem kurs verdim bilgisayar öğretmeni olarak MEB'de çalıştığım için haftada en fazla 8 saat ek ders alınabiliyor. Benim kurs verdiğim zamanda bilgisayar kursu iki grup olarak başlamıştı. Diğer gruptaki arkadaş halk eğitimin kendi öğretmeniydi o istediği kadar ders alabiliyodu. Normalde kurs haftada 10 saat iki grup ta aynı zamanda başlasın ve bitsin diye ben de haftada 10 saat derse girdim ama 8 saat ücret alabildim.

kardes halk egıtımde ekdesucretı cok dusuk 5 ytl olması gerek yanı kendıne yazık olur vede dısardakı halkla ugrasılmıyo

kurs ücretini artık halk eğitim ödemiyor şeklinde biliyorum. Ayrıca herhangi bir labaratuarı olan okulda yaz tatili ( ek ders alınmadığı dönemde) 30 saat verebiliyoruz. PAzartesi günü başvurucam bu şekilde kursun açılması için

eğer olumlu olursa haberdar ederim

saygılarımla

ysahin' Alıntı:
kurs ücretini artık halk eğitim ödemiyor şeklinde biliyorum. Ayrıca herhangi bir labaratuarı olan okulda yaz tatili ( ek ders alınmadığı dönemde) 30 saat verebiliyoruz. PAzartesi günü başvurucam bu şekilde kursun açılması için

eğer olumlu olursa haberdar ederim

saygılarımla

hocam nereye nasıl başvuracağınız konusunda bilgi verebilirmisiniz. yani yazın tatilde olduğumuz dönemde kurs verebiliriz diyorsunuz öylemi. bilgilerndirirseniz sevinirim..

evet hocam başka ilçede bir okulda yada halk eğitim bnyesinde yaz tatili içerisinde kurs verebiliyormuyuz? :twisted:

arkadaşlar ben yaz tatilinde halk eğitimde kurs vercem.haftada 16 saat toplam 160 saatlik bir kurs olcak.ek ders ücreti vercekler.Halk eğitim de belirli bir miktar vercek sanırım ek ücret olarak.

halk eğitim ücreti

bende geçen yaz halk eğitimde bilgisayar kursu werdim haftada 30 saat weriliyor ek ders karşılığı 5 ytl

arkadaşlar ne gerekiyor. Kadronun olduğu ilçede açman şart mı kursu? Başka bi halk eğitim de açsak oluyo mu?

Kadrolu bir öğretmen veya uzman veya usta öğretici veya ataması yapılmamış bir öğretmen dahi olsan istediğin halk eğitim merkezine eğitim sertifakanla beraber bir dilekçe ile başvurup kurslar için eğitim görevlisi başvurusunda bulunabilirsin.

halk eğitimin kadrolu öğretmeniyim. yaz tatilinde kurs açtım haftada 20 saatlik. ama idare bunun sadece 10 saatini öderiz diyor. bunu açıklayabilecek bir yönetmelik var mı arkadaşlar. bunla ilgili ek ders yönetmeliği bulabilen arkadaşlar paylaşabilir mi lütfen.

55ihsan55' Alıntı:
halk eğitimin kadrolu öğretmeniyim. yaz tatilinde kurs açtım haftada 20 saatlik. ama idare bunun sadece 10 saatini öderiz diyor. bunu açıklayabilecek bir yönetmelik var mı arkadaşlar. yazın tatilimden ödün verip kurs açıyorum ama bana 10 saat ek ders verip 10 saate de fahri girmeye zorluyorlar ve beni mağdur ediyorlar. bunla ilgili ek ders yönetmeliği bulabilen arkadaşlar paylaşabilir mi lütfen.
hocam ek ders yönetmeliği net direkt ek ders alırsın 20 saatinide...

Ek ders yönetmeliğinin;
MADDE 8
b) Yarıyıl ve yaz tatillerinde;

1) Eğitim yapılan her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında,

2) (a) bendinin 3 ve 4 numaralı alt bentlerinde sayılan kurslar ile 6 numaralı alt bendinde sayılan eğitim faaliyetlerinde,

görevlendirilen yönetici ve öğretmenlerden alanı atölye, laboratuvar ve kurs öğretmenliği olanlara haftada 44, diğerlerine haftada 30 saate kadar,

ek ders görevi verilebilir

Okul zamanı formatör öğretmen mesai saatleri dışında halka kurs açsa haftalık en fazla kaç saat ek ders alabilir...kimisi 10 kimisi 16 kimisi 20 saat alır diyor...net ve lesin nedir.yönetmelikte nerde geçiyor...

Formatör öğretmen okul zamanı full ek ders aldığı için, mesai saatleri dışında halka kurs açsa en fazla 10 saat ek ders alır. Bu ek ders te normalden %25 daha fazladır(akşam veya haftasonu olduğu için)

Merhaba arkadaşlar,
teknik lisede bilişim öğretmeniyim. okulumda neredeyse maaş karşılığı (22+8 işletme) derse giriyorum. acaba 10 saat üzeri ders alabilirmiyim?

arkadaşlar halk eğitimde akşam dersi ne zaman başlar. Yani akşam ve hafta sonu 10 saat ders verebiliyoruz ya. aksam 5 te başlamıyor mu?

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen ve Yöneticilerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Esasların 4 üncü maddesinin (l) bendinde; ?Gece öğretimi: 17.00'dan sonra başlayan öğretim ile cumartesi, pazar, yarıyıl ve yaz tatillerinde yapılan öğretimi; tam gün tam yıl eğitim yapılan kurumlarda gündüz öğretiminin saat 19.00'dan sonra devam eden kısmını ifade eder.? hükmüne yer verilmiştir.

Diğer taraftan, Mesleki ve Teknik Eğitim Okul ve Kurumlarında Tam Gün Tam Yıl Eğitim Uygulamasına İlişkin Yönergede yer alan, tam gün tam yıl eğitim uygulamasında günün kullanımına ilişkin EK-1 tablonun ÖRNEK-2 bölümünde; ?... koyu renkle belirtilen üçüncü blok öğretim, saat 17.00'dan sonra başladığı ve gündüz öğretiminin devamı olmadığı için gece öğretimi olarak değerlendirilecektir.? denilmektedir.

http://www.memurlar.net/haber/7706/

Geri