Halk Eğitimin Sitesini yapmak

Kodla Büyü
isteyen yapar isteyen yapmaz birbirimizi kırmayalım , tabi kendimiz eşek yerine de koydurtmayalım.

bu tecrübeyi yaşamış biri olarak yapmayın arkadaşlar, ne halleri varsa görsünler, ama suçlu benim ve çok pişmanım bi daha mı? tövbe kıymet bilen iyilikten anlayanlara yapılır.

yunusbay' Alıntı:
bu tecrübeyi yaşamış biri olarak yapmayın arkadaşlar, ne halleri varsa görsünler, ama suçlu benim ve çok pişmanım bi daha mı? tövbe kıymet bilen iyilikten anlayanlara yapılır.

Ben 'iyilik kıymet bilenlere yapılır' sözüne katılmıyorum. İşim olmamasına rağmen okuldaki tüm bilgisayar teknik servis işlerini, web tasarım işlerini, dergi çıkarma işlerini v.s.. Elimden geldiği kadar yapmaya çalışıyorum. Çalışmakta olduğum okulda 6 senem ve okul müdürümüz 3 kere değişti. Ben çalışma sistemimden taviz vermedim.

Okula teknik malzeme lazım oluyor bazen kendim alıyorum. Birkaç sene evvel işi yokuşa sürünce okul müdürüne sinirlendim, kendim gidip hava kompresörü aldım. Ne kadar bilgisayar varsa içlerini tertemiz yaptım. Bazen bana da lazım oluyor, eşe dosta da.
Bilgisayarcı gelip tek bir bilgisayarın teknik servisine 100 TL para aldı iki sene evvel. Yüreğim acıdı. Devletin parası deniz mi Allah aşkına? Yazık günah.

Okulun işi veya Müdürün işi olarak görmüyorum. Bu iş gönül işi, bu iş birilerinin ücret almadan yapmayacağı ama birilerinin de 'benim işim' diyerek gönüllü olarak yapacağı iş.
Okulda işler aksarsa sonuç olarak birileri okul idaresini suçlayacak belki ama eğitim öğretim aksayacak bir şekilde. Ben çalıştığım yerde aksaklık görmek istemiyorum. Her şey saat gibi işlemeli. Ve varsa benim sorumluluğum, onu da ben yapmalıyım. Benim mantığım bu. Sizler farklı düşünüyor olabilirsiniz. Ben de sıradan bir öğretmenim ama bazı işleri kendi vazifem görüyorum. Çünkü başka yapacak kimse yok.

Orada projeksiyon cihazı can çekişirken, öğretmen çaresiz, çocuklar öylece bakınıp duruyorken kusura bakmayın ama 'benim işim değil, gelsin birileri yapsın' diyemiyorum.
Kimse kimseyi eleştirmesin, yapan da haklıdır, yapmayan da.

Sonuçta kim zerre kadar hayır işlerse faydasını, zerre kadar kötülük işlerse de cezasını görecek, değil mi?

"İyilik yap denize at, Malik bilmezse Hâlık bilir.."

Vesselam..

Bu konuya artık son noktayı koymak istiyorum.

göreviniz değil diye hiçbir şey yapmamak da olmaz. bilgisayar öğretmeniyseniz ve halk eğitim kadrolu bilgisayar öğretmeniyseniz sizede görev düşecektir. ama siteyle ilgili her şey de size düşecek değildir.

web komisyonu hazırlanır. site haberlerini ve güncelleme konularını bir müdür yardımcısı hazırlar. haftada bir gün özellikle sizin nöbetci olduğunuz günlerde siteye yüklemeniz için dijital ortamda size teslim edilir.

komisyonda bilgisayar öğretmeni sadece kendisine verilen bilgiyi belirli bir günde olduğu gün siteye yükler.

komisyonda siteyi müdür takip eder.

komisyon kurulduğunda göreviniz olmadığını ama madem böyle bir ihtiyaç var. komisyonla birlikte ypılması gerektiğini herkesin elinin taşın altına koyması gerektiğini soylemeniz gerekli..

diyeceksiniz ki siz ne yaptınız. ??

ben html bilgimle siteyi hazırladım. siteyi yayına soktuğum günün ertesi günü müdür yardımcım tarafından derste sahsıma hakaret edildi. sonunda tayinimi istedim.

olayı bütün ilçe biliyor. şu anda 1 tane bile bilgisayar öğretmenleri yok.. olayın ilginç yanı halen benim hazırladığım html siteyi kullanıyorlar.

halen benim hazırladığım kurs planlarını ve evraklarını kullanıyorlar. hakkımı belki ahirette alacağım..belki de daha önce..

şunu tavsiye edebilirim.

bilgisayar öğretmeni olarak ne kadar kendinizi yetiştirirseniz yetiştirin....; yaptığınız iyiliği denize de atsanız,

size saygı göstermeyene virgül kadar eğilmeyeceksin.

ms2011' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar halk eğitimde bu yıl çalışmaya başladım. İlköğretime nazaran biraz daha rahat.
Halk eğitimin web sayfasını yapmak gibi bir zorunluluğumuz var mı?.

Hocam sana kalmış biraz, zorla da olmaz yani. eğer yapmak istersen forumda da paylaşımlar mevcut kullanabilirsin.

Bu arada bazı arkadaşlar kendini ne zannediyor anlamıyorum.
Hocam normal bir şekilde yardım istemiş.
Ama cevaplara baktım bir artistik, bir ukalalık. Nasıl bir egodur bu anlam veremiyorum.
Bunlar ortamı germekten, forumda tartışma çıkarmaktan başka bildikleri olmasa gerek.
Eminim içlerinde size artislik taslayanların çoğu bu konuda hiçbir bilgisi olmayan kişiler...

Kolay gelsin hocam size.

togius' Alıntı:
ne kadar gereksiz bir konu? Açanlarda bizden tartışanlarda bizden bende dahil. ceviz.net, csharpnedir.com, r10.net te böyle bir konu aça adamı siteden uzaklaştırırlar lakin bizim forumumuzda normal şeyler bunlar. Adminlerim hiç darılmasın bu böyle ne yazık ki.
:) her konu size göre gereksiz olabilir.
Ama bazılarına göre de o konu çok gereklidir. Foruma yeni katılmış ya da bilgisi olmayabilir. Adı üstünde forum burası.
Sizi her konu açıldığında birileri zorluyor mu, bu konuya bakın, yorum yazın diye.
Bana göre de sizin yazdığınız yorum gereksiz ama yazmışsınız ne olacak şimdi.

Yeni bir öneri admin arkadaşlara: Konu açılmadan önce, togius onayına sunulsun, gereksiz görüyorsa foruma eklenmesin.

halk eğitim bilgisayar öğretmeni ile formatörlük görevlerini birbirine karıştırmayalım.
halk eğitimde formatörlüğünüz veya şefliğiniz varsa yapmak zorundasınız, sadece bilgisayar öğretmeniyseniz böyle bir göreviniz yoktur. ancak bir komisyon hazırlanırsa komisyonda herkes olmak zorunda o zaman bir şeyler yapılabilir.

formatör olmasanızda ilgili kanunda bir yönetmelikte şunlar yazmaktaydı, öğretmenler müdürün verdiği görevi yapmak zorunda, ancak bu görevin yasalara aykırı olduğunu düşünüyorsanız görevi müdürden yazılı isteme hakkınız var, müdür görevi yazılı verdiğinde ise yine yapmaz zorundasınız bu durumda yaptığınız işin sorumlusu müdür oluyor, bana meb'de en saçma yasa bu gibi gelmişti, ama maalesef gerçekler böyle, bi nevi emir eri gibiyiz...

Geri