Halk eğitimde çalışmak

Kodla Büyü

herkül

Site Gezgini
Merhaba, il içi ile bir ilçenin halk egitimine tayin oldum, daha önce uzun yıllar ortaokullarda çalıştım, açıkçası beklemiyordum, ulaşımı kolay diye yazmıştım, halk eğitimde bilişim öğretmeni ne yapar, bilgi işlemci gibi mi, kurs açma şeklinde mi ya da ilçedeki okullarda ders varsa görevlendirme şeklinde mi oluyor, daha önce halk eğitimde görev alan bt öğretmeni varsa, tecrübelerini paylaşmasını rica ediyorum

açtığınız kurslar maaş karşılığını aşarsa ekderse girer
btr olursanız 18 saat ekders alırsınız
kurs açmazsanız 15 saat bir şekilde doldurulamaya çalışılır

Merhaba, il içi ile bir ilçenin halk egitimine tayin oldum, daha önce uzun yıllar ortaokullarda çalıştım, açıkçası beklemiyordum, ulaşımı kolay diye yazmıştım, halk eğitimde bilişim öğretmeni ne yapar, bilgi işlemci gibi mi, kurs açma şeklinde mi ya da ilçedeki okullarda ders varsa görevlendirme şeklinde mi oluyor, daha önce halk eğitimde görev alan bt öğretmeni varsa, tecrübelerini paylaşmasını rica ediyorum
Hocam atamanız hayırlı olsun.
Büyük bir ilçede iseniz kurs yönünden sorun yaşamazsınız. https://e-yaygin.meb.gov.tr/ sitesindeki bilişim teknolojileri alanındaki kursları (Bilgisayar işletmenliği) başta olmak üzere açabilirsiniz.
Eğer küçük bir ilçede iseniz kursunuz açılmaz ise ilçedeki duruma göre farklı okullara görevlendirmeniz yapılabilir.

Ben halk eğitim de çalışıyorum yıl içinde btr de oluyorum, akşam kursta açıyorum
hocam btr olunca çalışma saatleri nasıl oluyor, halk eğitimin çalışma saatleri 8-5 mi , aynı binada ilçe mem de var, umarım tercih ettiğime pişman olmam, kursu saat besten sonra mı açıyorsunuz?

2 yıl oldu halk eğitime geçeli.

BTR olduğumuzda hafta içi aksam da kurs acsaniz Extra bir getirisi olmuyor. Normalde okuldaki gibi işliyor. Dersine kendi kurumunda girip kalan zamanda BTR yapmış sayiliyorsun. Halk Egitimde Aksam dersleri de hafta içi normal gorev sayiliyor. Ek ders sabit 18 saat. Haftasonu da kurs acarsaniz 10 saat é kadar ek ders alabiliyorsunuz.

BTR gorevlendirilen okulda veya başkasında ders almiyorsunuz. Zaten BTR görevlendirilmesi öyle yapılıyor. Kendi kurumunda derse gir kalan zamanda BTR okuluna git diyor.

Bi ara aksam kurs açtım. Karsiliginda ders sayisina göre Gündüz BTR okuluna gitmedim.

Bi dönem BTR olmadım. Normal okul gibi 15 maaş karşılığı fazlası ek ders oluyor. Akşam 18.00 den sonra ve hafta sonu ek dersleri bu yıl 6 lira gibi fazladan komik bir fark vardı

BTR olduğumuzda hafta içi aksam da kurs acsaniz Extra bir getirisi olmuyor. Normalde okuldaki gibi işliyor. Dersine kendi kurumunda girip kalan zamanda BTR yapmış sayiliyorsun. Halk Egitimde Aksam dersleri de hafta içi normal gorev sayiliyor. Ek ders sabit 18 saat. Haftasonu da kurs acarsaniz 10 saat é kadar ek ders alabiliyorsunuz.

BTR gorevlendirilen okulda veya başkasında ders almiyorsunuz. Zaten BTR görevlendirilmesi öyle yapılıyor. Kendi kurumunda derse gir kalan zamanda BTR okuluna git diyor.

Bi ara aksam kurs açtım. Karsiliginda ders sayisina göre Gündüz BTR okuluna gitmedim.

Bi dönem BTR olmadım. Normal okul gibi 15 maaş karşılığı fazlası ek ders oluyor. Akşam 18.00 den sonra ve hafta sonu ek dersleri bu yıl 6 lira gibi fazladan komik bir fark vardı
Teşekkürler hocam

Halk eğitimin art yanları neler.. btr olmadan da btr kadar kazanmak mümkün mü 6000 nüfuslu bir ilçeden bahsediyorum Aksaray Güzelyurt

açtığınız kurslar maaş karşılığını aşarsa ekderse girer
btr olursanız 18 saat ekders alırsınız
kurs açmazsanız 15 saat bir şekilde doldurulamaya çalışılır
Katılmıyorum. 2022 Eylül ayına kadar halk egitimde çalıştım. Toplam 3.5 yıl. Bu süre zarfında hep bir ilk okulda 09.00-15.00 btr görevi deydim. Hem maaş karşılığı hem 18 saat ekders. Bilgisayar işletmenligi ve kodlama kursları da açtım haftada 10 saati gecmiyecek şekilde. Bilgisayar kursu 163 saat zaten. Yılda birkere actinmi yeter. Her zaman full çalışılmıyor. Keyfine bak hocam bence iyi olmuş. Birde idarecin kafa denginse şükret haline

Halk eğitimin art yanları neler.. btr olmadan da btr kadar kazanmak mümkün mü 6000 nüfuslu bir ilçeden bahsediyorum Aksaray Güzelyurt
İmkansız. 5000 nufusluk ilçede çalıştım. Formator ol okulda bir ilk okulda bizim branştan olan yok malum akıllı tahta olunca btr olursun. Diğer kurslarda da açarsan oda bonusu. Olur

Yada ilçe MEM de görevlendirilen. Özel kalemde yada argede yada btr yoneticisi olarak. Öyle bir bransizki her koltuğa otura biliyoruz. Tabi işini yaparsan

İdareciyim 9 senedir bakalım nasıl olacakogretmen
Sen kategori değiştirmiştim hocam. Alışırsın ya. Veli yok sinaviymis formalite kursiyerlerle takilirsin. Daha rahat bence word excell zaten konarda hocam. İyi olur değişiklik iyidir. Ben rahattım tayin sevebi ile bırakmak zorunda kaldım. İnsal6sizde rahat edersiniz. Saygılarımla

Sen kategori değiştirmiştim hocam. Alışırsın ya. Veli yok sinaviymis formalite kursiyerlerle takilirsin. Daha rahat bence word excell zaten konarda hocam. İyi olur değişiklik iyidir. Ben rahattım tayin sevebi ile bırakmak zorunda kaldım. İnsal6sizde rahat edersiniz. Saygılarımla
Tayin çıkarsa mecbur alışacağız ;) bakalım hayırlısı artık

bazı halkegitimlerde müdürler hafta sonu veya akşam kursunu sana zorunlu kılabiliyor bilgin olsun. bir arkadaşım vardi hafta ici boştu ama hafta sonları mecbur kurs veriyordu

Yada ilçe MEM de görevlendirilen. Özel kalemde yada argede yada btr yoneticisi olarak. Öyle bir bransizki her koltuğa otura biliyoruz. Tabi işini yaparsan
Hocam ilçe MEM aynı binada, görevlendirilmek istemem, zorlama yapabilirler mi, ben sadece maaş karşılığı doldurup, mecbur derlerse 21 saat derse girip , kendi işimi yapmak istiyorum, kursiyerlerin çalışma saatlerinden dolayı akşam kursu olursa benim için de uygun, ancak öyle bir durumda gündüz de gel diyebilirler mi, ya da ilçe MEM den extra iş yaptırmak isterlerse , nasıl bir yol izlenebilir

Halk eğitimde BTR işi sıkıntı. Sırf uğraşmamak için almıyorum. Sabah dersin yoksa 5 gün buraya gelmen lazım. Akşam da kursa gidersin diyen idareci bile çıkabilir. Bir de son zamdan sonra ek dersin maaşa oranı çok azaldı. Değmez.

İdari görev ilkokullarda sınıf öğretmenlerinde var. Yaygın eğitimde resmi olarak idari görev verme diye bir uygulama hatırlamıyorum. Son 5-6 yıl içinde yeni geldiyse bilmem.

İdari görev ilkokullarda sınıf öğretmenlerinde var. Yaygın eğitimde resmi olarak idari görev verme diye bir uygulama hatırlamıyorum. Son 5-6 yıl içinde yeni geldiyse bilmem.
Anladım hocam.
Peki bu durumda olan var mı. Kurs açılmadığı sürece halk eğitime gitmeyecek miyim o halde. Bunun bir kıstası yok mu.

Halk eğitimlerin normları ben çalışırken bakanlıkça belirleniyordu. Açılan kurs sayısı bunda etkiliydi. @hakanyandım hocam halk eğitimde uzmandır :) Detayları o daha iyi verebilir.

Geri