Halk eğitim ara tatil süresi 3 hafta mı?

Kodla Büyü

ktu.oguzhanoguz

Site Gezgini
Kadrolu halk eğitim öğretmenleri seminer ücretlerini alıyor mu? Türkiye'nin değişik yerlerinde ödeyen var ödemeyen var.
İkinci sorum, 3 haftalık ara tatilin son haftası seminer haftası olduğu için ilk dönem başlayan kursa son hafta devam edilecek, tatil değil deniyor idarece hem öğretmenine. Bu işin aslı nedir?

Seminer ücretini alırsınız. Halk eğitimler istisna değil.

11 ocak itibariyle yüzyüze eğitime geçildi bildiğiniz üzere ama sonra ilçe mem'den yazı geldi, bir daha ertelendi. Müdür ara tatil sonuna göre planlayın diyerek bilgilendirme yaptı sadece. Resmi yazıyı görmedik. Seminer haftası da ara tatile dahil. Biz seminerde oluyoruz sadece. O yüzden seminer haftasından sonra başlanır. Ara tatil öne çekilmeseydi, Nisan ayında seminer yapacaktık, kurs tatile girecekti zaten. Erkene alınmış olundu. Bizde durumlar böyle.

halk eğitim okula göre çok iyide. neyin ne olduğu ne yapılacağı hiç bilinmiyor sürekli bir süpriz karmaşa üvey evlattan beter muamele.
izmir için; 30 ekim depremi sonrası 2 hafta ara verildi, ek dersini aldık sonra 2. haftanın ek dersini geri ödedik. bu 2 haftanın tam ders telafisi yapılacak diye yazı geldi sonra 20 kasım arası girdi. 11 ocakta açtılar sistem izmire göre ayarlanmamış kalan dersleri 20 kasım a göre planlıyor ama izmir 30 ekimde ara verdi. benim kursların 2 haftası kalmıştı, sistem izmire göre ayarlancak dendi bende ona göre hareket ettim konularda bugün yok o 2 hafta yapılmıcak oldu .... sonuç fazladan 1 hafta ek dersini alamayacağım ders yaptım.

bende halk eğitimde kadrolu öğretmenim. halk eğitimlerde okullar gibi açılıp kapanıyor hocam. 2 hafta tatil bir hafta seminer olacak . 1,5-2 yıldır bizlerde artık seminer ücreti alıyoruz.

Geri