Hala saat 5'te çıkıyorum...

Kodla Büyü
yazıda ders çizelgesi yapılmalı diyor...ders çizelgenizi yaptırın önce, 40 saatlik(8-5) çizelge yaparsa siz de o kadar ek ders isteyin...elinizdeki en resmi belge de o olur...

Arkadaşla aynı durumdayım 5te çıkıyorum,ders programı istedim bilgi edinmeye sormaktan başka aklıma bir çözüm gelmiyor herhangi bir sendikaya girip hakkımı aramaya çalışacağım...Bu sizin dediğiniz kadar kolay bir durum değil yalnız hemen bir dilekçeyle çözülsün...İl koordinatörü de müdürümde o yazıda 30 saat filan yazmıyor eğitim öğretimin devam ettiği saatler diyor dilekçeyi neye dayandıracağım fikir verin madem...

Ekli dosyalar

• dersprog.jpg
    dersprog.jpg
    134.4 KB · Görüntüleme: 459
YA BİZİM OKUL TAŞIMALI HER GÜN 5. SINIFLARDAN BİRİ 4'Ü 10 GEÇE ÇIKIYOR EĞİTİM -ÖĞRETİM DERSEM ZATEN BENİ 4'Ü 10 GEÇEDEN ÖNCE GÖNDERMEZLER YAZI AÇIK DEĞİL AYRICA GERÇEKTEN OKUL ORTAOMINI MÜDÜRÜ FALAN TANIMADAN ÇOK NET VE KESİN YORUMLAR YAPIYORSUNUZ

fdemirel' Alıntı:
Arkadaşla aynı durumdayım 5te çıkıyorum,ders programı istedim bilgi edinmeye sormaktan başka aklıma bir çözüm gelmiyor herhangi bir sendikaya girip hakkımı aramaya çalışacağım...Bu sizin dediğiniz kadar kolay bir durum değil yalnız hemen bir dilekçeyle çözülsün...İl koordinatörü de müdürümde o yazıda 30 saat filan yazmıyor eğitim öğretimin devam ettiği saatler diyor dilekçeyi neye dayandıracağım fikir verin madem...

Böyle bi ders progremına göre kırk saat üzerinden ekders vermiş olmaları lazım :?

Ekderste hiç gözüm yok hocam 2 yaşında kızım var keşke sadece dersime girip onunla ilgilenebilsem, normum olsa okulda bu görevlendirmeye hiç bulaşmayacağım ama resen atamalar var sonra daha büyük bir problemle karşılaşmak istemiyorum.
Ekders tabiki 18 bu arada...

ya geçen sene böyle bir durum olmadığı halde erken çıkan bir sürü arkadaşım vardı durum birazda idareyle ilgili bakanlık yazıyı yoruma açık bırakınca işin içinden çıkılmıyor. ben 4'ü on geçe çıksam çok büyük bi fark olmaz zaten önemli olan ders saatinin kesin ve net bir şekilde bakanlık tarafından belirtilmesi. okulunuz veya müdürünüz değişirse aynı sorunla karşı karşıaya kalabilirsniz bakanlık bana kesin bir yazı göndermezse müdür o yazı gelene kadar göndermez hir bir şekilde. neyse hocam erken çıkanlar adına sevindim. umarım bende net bir yazı elde ederim sorunumuz çözülür

Hocam müdür beye iyiniyet mesajını da ihmal etmemişsin. İşin aslı şu yeni BTR görevlendirilmeleri onaylansın onaylanmasın farketmez haftada 30 ders saati okulda bulunmak gerekiyor diye biliyorum. Biraz da okul müdürünün personeli için risk alamaması diğer bir deyişle basiretsizliği söz konusu sanki. Sonuçta okulun hangi sorunu olursa olsun ilk koşturanlar olarak biz BT Öğretmenlerine bu kadarını da çok görmesinler.

ya ben kaç haftadır bunun kavgasını yapıyorum ciddi ciddi sinirden ağlayacak duruma bile geldim ama beni ilgilendirmez diyor ne yapabilirm allah aşkına çıkıp gidince bana sarı zarf falan göndermez ki o tarz bir uyarı olsa sonuçlanır derim ama yapmaz okulda sorun yaşarım bir çok şey sorun olmaya başlar burnumdan gelir açıkçası huuzursulukta sınır tanımaz yani

fdemirel' Alıntı:
hocam çizelgenizi 30 saat üzerinden yaptırın araya koyacağı boşluklar bariz belli olur. Sizin uyanığa bak hele.

fdemirel' Alıntı:
Ekderste hiç gözüm yok hocam 2 yaşında kızım var keşke sadece dersime girip onunla ilgilenebilsem, normum olsa okulda bu görevlendirmeye hiç bulaşmayacağım ama resen atamalar var sonra daha büyük bir problemle karşılaşmak istemiyorum.
Ekders tabiki 18 bu arada...

HATA : Görevlendirme yapılmış olması NORM'unuza etki etmemektedir, yani yine norm fazlası durumdasınız, norm fazlası yer değiştirme işlemlerinden ilk seferde kurtardıysanız ikincisinde kurtaramayacaksınız, görevlendirme olmanız norm fazlası değilim anlamı taşımıyor.

Benim müdürümde kurallara bağlı çalışan bir adam risk almak istemiyor olabilir bunun kavgasını yapmak mantıksız, başka bir yol olmalı resmi olmalı, benim pisikolojim bozulduğu için 4.30ta çık dedi bana ama 5te çıkıyorum ben yarım saat mutlu etmiyor beni...

Haklısınız Norma etki etmiyor ancak okulum, Fatih Projesinde pilot okul dolayısıyla pilot okullardaki Bt Rehber öğretmenlerini norm fazlası da olsa resen atamıyorlar gibi bir bilgim var ona istinaden yazdım..

çoğu müdür ya da çoğu okulda 30 saat üzerinden değerlendiriliyo. Saat beşe kadar görevlendirilenlerde ders beşe kadar mı sürüyo? çünkü yazıda ders saatleri içerisinde olur deniyor, kaç defa soruldu yazıyı hazırlayan erdoğan petük te 30 saat diyo, bazı müdürler hala anlamıyo, işlerine geldiği gibi yaptırıyo...

Benim okulumda 9. sınıflar 5te çıkıyor o yüzden bekliyorum Erdoğan Petük ile görüştüm idareden ders programı isteyin aranız iyiyse 30 üzerinden yapabilirler dedi-aramız çok iyi- ya yapmazlarsa peki..Ses yok...

Okulu 5te bitip 30 saat üzerinden çalışan arkadaş varsa ve ders programını gönderebilirse emsal açısından kullanabilirim ancak onunda düzenini bozarsam korkusu ile kimseden bunu isteyemem bana bişey olmaz diyen varsa ...

fdemirel' Alıntı:
Okulu 5te bitip 30 saat üzerinden çalışan arkadaş varsa ve ders programını gönderebilirse emsal açısından kullanabilirim ancak onunda düzenini bozarsam korkusu ile kimseden bunu isteyemem bana bişey olmaz diyen varsa ...
ben 30 saat üzerinden sabahçı olarak çalışıyorum ama ders programı yapmadılar. istedim yapın dedim md. yardımcısı sen sabahçı olmak istiyorsun dimi dedi evet dedim. o zaman sabah 7 de gel 12 de git dedi. yapmadı ben de bişey demedim. müdür henüz sorun çıkarmadı

ilçe mem deki toplantıda şube müdürü meb ten yazı gelcek 2. dönem 8-5 olacak yine dedi ama olmaz inşallahhh ne diyim.

zilal' Alıntı:
fdemirel' Alıntı:
ben 30 saat üzerinden sabahçı olarak çalışıyorum ama ders programı yapmadılar. istedim yapın dedim md. yardımcısı sen sabahçı olmak istiyorsun dimi dedi evet dedim. o zaman sabah 7 de gel 12 de git dedi. yapmadı ben de bişey demedim. müdür henüz sorun çıkarmadı

ilçe mem deki toplantıda şube müdürü meb ten yazı gelcek 2. dönem 8-5 olacak yine dedi ama olmaz inşallahhh ne diyim.

Hocam 2. dönem 8-5 olması imkansız en fazla olacağı eğitim öğretim saatleri içinde diyebilir.zaten şuan genel olarak o şekilde.eğer okulunuz 8-4 se 5 e kadar beklmemeniz lazım 4 de ersler bitiyorsa tabi.

ctrl+alt+delete' Alıntı:
idareciler 8 5 çalıştıkları için haftada 2 saat daha ek ders alıyorlar diye biliyorum(devlet memuru haftada 40 saatten fazla çalışamaz biz ise 45 saat çalışıyoruz diyorlardı) madem seni 5 e kadar tutuyorlarsa sende onlar gibi haftada 2 saat daha iste

bencede..

fdemirel' Alıntı:

ek ders yönetmeliğine göre uyuyormu bu?

Sizin yazdıklarınızı okudukça şükür diyorum valla. Bu tür idarecilerle mesleğimin 11. yılını çalışıyorum. Şimdiye kadar en az 10 farklı okulda görev yaptım, karşılaşmadım hiç. Şu saatte gel, şunu yaparsan böyle yaparım, sen lüzumsuzsun, mecbur yapacaksın falandı fıstıktı olmadı hiç. Ha bazı densizler nadirende olsa canımızı sıkıyor ama ben her türlü halimden memnunum. Allah size kolaylık versin.

halen söylüyorum hakkını arayamayan bilmeyen öğretmen olursa ve bende müdür olursam nöbette mustehak sabah 8 aksam 24:00 :D de mustehak ...

çokmu abarttım :D

yok anlamıyorsunuzdurumu o yüzden böyle yorum yapıyorsunuz cidden müdür hiç bir şekilde kabul etmiyor yazıyı mesai saatleri belirlenmemiş diyor eğitim öğretim yapıldığı saatleri bile baz alsa 4'ü 10 geçe çıkmam lazım onuda kabul emiyor zaten 30 saat diye bir ibare yok hakkımı aramamak değil arıyorum ama kabul etmiyor ya ne yapabilirim çıkıp gitsem okuldan nasıl sorun yaşayacağmıda tahmin edemezsiniz neyse yardımcı olmaya çalışıp fikir veren arkadaşlar çok çok saolun uğraşırım elbette ocak sonuna kadar işe yaramazsa ikinci bir dilekçe yazmam bu kadar . iyi idareceniz olduğu için şükrtmelisiniz bence ki bide ilçede tekim ve her türlü işten sorumluyum ona rağmen bu ayrıcalığı tanımıyorlar yapacak bişey yok.

sanırım herkes okumuştur, pm den yazacaktım ama dertli arkadaşlara bir yol göstersin diye yazdım, Allah yardım etsin hepimize dertsiz kaç kişiyiz o dertsizliği neye borçluyuz?

Arkadaşımızın Sevgili Müdürü;
Arkadaşımız aranızdaki hatır meselesinden dolayı dile getiremiyor fakat durum şu ki o da formatörlerin geneli gibi 30 saat çalışmak istiyor. Lütfen arkadaşımız daha fazla alıkoymayın :!:

Tavsiye için uzun uzun yazmışsınız teşekkür ederim vakit ayırdığınız için ancak bunlar hiç yapamayacağım şeyler.Bayan olunca biz bir düzene alıştırıyoruz kendimizi sanırım bt sınıfı ev gibi düzenli olmalı, emek vermişim 2 yıl şimdi dediklerinizi yaparsam rahat rahat orda oturamam.
Tavsiye derken resmi olmalı, dilekçe ise ne yazmalıyım, branş öğretmeni azami 30 saat derse girer'e dayandırarak neden 40 saat girdiğimi soracağım, Btr ders olarak sayılmaz diyecek olursa söyleyecek kelam yok, ama deneyeceğim Bilgi Edinme'ye ders programımıda ekleyip gönderceğim...11 yıllık öğretmenim korkum yok bir çıkış yolu bulsam uğraşıcam ama il koordinatörü 30 saat demedikçe müdürün yapmayacağını biliyorum...Neyse en azından bi kısım meslektaşlar halinden memnun darısı bize...

Geri