Hala saat 5'te çıkıyorum...

Kodla Büyü
ben pazartesi, salı, çarşamba 9-15 arası perşembe 9-16.30 arası cumada 9-17.15 arası okuldayım ve iyiyim problem yok böyle olunca 40 saat kalmış oluyorum okulda iyidir yani problem yok. ve bu şekilde eve iş götürmüyorum. yazılı kağıtlarımı okulda okuyorum. 8)

şu il koordinatörünün ismini söyleyinde bi arayıp soralım hangi akla hizmet 30 saat demiyormuş. gerçi yazılarınıza bakılırsa size herşey müstehak gibi duruyor.

arkadaşlar ben geçenlerde Erdoğan beyle konuşmuştum. moralinizi bozmak istemiyorum ama, "ikili öğretimde müdür sizi istediği kadar tutabilir. 30 saat diye bir şey diyemeyiz, çünkü siz görevlendirme çalışıyorsunuz.." dedi. bundan sonra da yapcak pek bir şey bulamadım ben şahsen.

pneuma_ex 'gerçi yazılarınıza bakılırsa size herşey müstehak gibi duruyor' derken hangi yazılarımdan bu sonucu çıkardınız...??

smhs' Alıntı:
arkadaşlar ben geçenlerde Erdoğan beyle konuşmuştum. moralinizi bozmak istemiyorum ama, "ikili öğretimde müdür sizi istediği kadar tutabilir. 30 saat diye bir şey diyemeyiz, çünkü siz görevlendirme çalışıyorsunuz.." dedi. bundan sonra da yapcak pek bir şey bulamadım ben şahsen.
ne alaka görevlendirme kavramı ile çalışma saatleri.

fdemirel' Alıntı:
Okulu 5te bitip 30 saat üzerinden çalışan arkadaş varsa ve ders programını gönderebilirse emsal açısından kullanabilirim ancak onunda düzenini bozarsam korkusu ile kimseden bunu isteyemem bana bişey olmaz diyen varsa ...

Hocam teknik öğretmen olmayan bir öğretmenin haftalık ders yükü toplam 30 saattir. 30 saatin nerde yazdığını soran açsın ek ders yönergesine baksın
yazmıyor derse 18 +10 = 28 saat ekders versin verebiliyorsa.
Size 30 saat üzeri ders programı verilirse bunu neye göre verdiğini, eğer verilirse fazladan 10 saatin ödenip ödenemeyeceğini
dilekçe ile sorun bakalım cevap verebileceklermi?

Evet bu 10 saat olayını da sorayım bakalım nasıl bir cevap verecekler fikir veren arkadaşlara teşekkür ederim..

smhs' Alıntı:

ne güzel cevap o öyle görevlendirme çalışıyormuşuz yazıyı yazan bile arkamızda durmayacak siz diyosunuz ki size herşey müstehak bizim müdür bu adamı arasa adam bu cevabı verirse artık tayinim çıkana kadar olay yüzüme vurulur heralde.. arkadaşlar tok açın halinden ne anlar gibi birşey olmuş gerçekten sizin müdürnüz kesinlikle yazı net değil ben kabul etmiyorum deseydi ne yapardınız çok merak ediyorum herşey müstehak yazacağınıza aynı durumda olsam şunu yapardım deseydiniz keşke. en mantıklısı durum buyken formatörlük dilekçesi vermemek kendi adıma bizim müdür kabul etmiyor çünkü ki ardoğan beyde böyle diyecekse:S pazartesi bende arayayım bi bakalım ne diyecek

smhs' Alıntı:
Yazıyı hazırlayan böyle diyorsa ve görevlendirmeler de bu yönde yapılırsa görev istersem adam değilim.. :verymad: yemişim ek dersini..

biz yani Btr öğretmenleri sınıflardaki bilgisayarlara bakmak zorunda mıyız???

ziyaunal' Alıntı:
saat 5e kadar çalışır diye yönetmelik de yoktu ki zaten. idarecinin saatlerine uyar diye resmi yazı! vardı. şimdi de önceki tüm formatörlükle ilgili yazılar iptal oldu ve BT rehber öğretmenliği görevlendirmesi yapıldı. esasları da yazıda belirtildi. işine geldiği gibi uydurmasın
:++:

fdemirel' Alıntı:
Tavsiye için uzun uzun yazmışsınız teşekkür ederim vakit ayırdığınız için ancak bunlar hiç yapamayacağım şeyler.Bayan olunca biz bir düzene alıştırıyoruz kendimizi sanırım bt sınıfı ev gibi düzenli olmalı, emek vermişim 2 yıl şimdi dediklerinizi yaparsam rahat rahat orda oturamam.
Tavsiye derken resmi olmalı, dilekçe ise ne yazmalıyım, branş öğretmeni azami 30 saat derse girer'e dayandırarak neden 40 saat girdiğimi soracağım, Btr ders olarak sayılmaz diyecek olursa söyleyecek kelam yok, ama deneyeceğim Bilgi Edinme'ye ders programımıda ekleyip gönderceğim...11 yıllık öğretmenim korkum yok bir çıkış yolu bulsam uğraşıcam ama il koordinatörü 30 saat demedikçe müdürün yapmayacağını biliyorum...Neyse en azından bi kısım meslektaşlar halinden memnun darısı bize...

8 yıl aynı okulda çalıştım hemde faz1, ayrıldığım güne kadar 20+1 bilgisayarlardan 8 yıl boyunca 2 gün bozuk diye boşta duran bilgisayarım olmadı, kurulum 1999-4gb hdd, ram falan söylemeye gerek yok, tek değişeni de bir kaç monitör, benim bt sınıfımda çalışması gereken herşey çalışır durumdaydı, temizliğini bile ben yapıyordum, formatör olsamda olmasamda çocukların ödevlerine yardım ediyordum, okulun işlerine koşturuyordum, idari işleri de zevk alarak yapıyordum.
tabi herşeyin karşılığı oluyor hemde istemeden, bizimkiler nankör değildi, yorgun olduğum gün istersen git derlerdi, yada "müdürüm ben gitsem derdim" ne duruyorsun derdi : ))
Hala eski okulun sitesini yapıyorum, ve hala ilsis işlerine bile bakıyorum, çünkü gerçekten abi kardeş gibiydik.
bende 9 yıllık öğretmenim, idarecinin tavrına göre tavır almayı öğrendim, tavsiyemde bu şekildeydi.
Biraz uzun oldu ama şimdi ki idareminde her işlerine koşturuyorum, zoruma da gitmiyor, bir saat uğraşacakları şeyi 10 dakika da yapıyorum. ama bazen bu işleri iyilik için yaptığımı unutup formatör muamelesi yapıyorlar, o zaman zamanım yok, başkası yapsın, benim işim değil deyip yapmıyorum, bazen de böyle iyilikten maraz doğuyor ama o an ki tavır gelecekteki tavırlarını belirliyor.
Bir de benim kızdığım şey, bu sizin göreviniz değil diyen arkadaşlar, idare ile problemleri olup bunu diyorsa tamam ama idare iyi kendileri daha da rahat etmek istiyorsa; bence bu bencillik ve öğretmenliğe sığmıyor. Bu arada ihtiyacım olmasına rağmen formatörlüğü kabul etmedim, keşke etseydim dediğim günler oluyor(ayın 15 i gibi :mrgreen: ) ama sonraki 29 gün çok mutluyum, çocuklar, bilgisayarlar, kendi çocuklarım ve herşeye yada hayata zaman ayırabiliyorum.

5 e kadar bekleyen arkadaşlar okulunuza mesai saatlerini bildirmeleri için bi dilekçe yazın. Bakalım ne cevap verecekler, birazda cesur olun arkadaşlar müdür kim yahu göz göre göre haksızlık yapıyor

İmzalı mühürlü ders programi ekledim daha önceki sayfalara, orada belli okula geliş ve gidiş saatlerim dilekçe yerine geçer aslında.

smhs' Alıntı:

ders programına yazılır ibaresi neymiş peki.. onu da sorsaydınız konuşmuşken..

ders programına ders saatinden başka ne yazılabilir ki..
ve 30 saaten fazla bişey de yazılamaz. işine gelen yerleri görüyorlar işine gelmeyen yerlerden hiç bahsetmiyorlar :verymad:

fdemirel' Alıntı:
Arkadaşla aynı durumdayım 5te çıkıyorum,ders programı istedim bilgi edinmeye sormaktan başka aklıma bir çözüm gelmiyor herhangi bir sendikaya girip hakkımı aramaya çalışacağım...Bu sizin dediğiniz kadar kolay bir durum değil yalnız hemen bir dilekçeyle çözülsün...İl koordinatörü de müdürümde o yazıda 30 saat filan yazmıyor eğitim öğretimin devam ettiği saatler diyor dilekçeyi neye dayandıracağım fikir verin madem...

arkadaşım. senin program olmuş 40 saatlik. haftada 30 değil mi? dersin olan pazartesi ve cuma günleri 16:05 te çık. salı çarşamba perşembe 14:15 te çık. yabi o en sondaki bt rehberliklerinden bir on saat sil. 6 saat ders 24 saat rehberlik kalsın.

yeni formatörlük yazısında 300 saat ibareside kalkmış eğitim öğretim bitene kadar görevlidir diyor ki bir çok okulda eğitim-öğretim 16'10 da bitiyor. hadi hayırlı olsun

serdemir' Alıntı:
Siz diğer öğretmenler çıkınca çıkın. Bişey derse zarf versin. sen de bu yazı ile cevap ver. Ceza verirse mahkemeye ver. Kazanınca birde kişisel olarak mahkemeye ver, manevi tazminat davası aç, psikolojim bozuldu diye Hatta abartıp bir doktordan da bununla ilgili rapor al. Nasıl fikir?
hep yapmak isteediğim şey :puhaha:

Geri