Hakem Heyetinin Kararı?

Kodla Büyü
neyimiz kaldı kardeşim? niteliğimiz mi, itibarımız mı, az çalışıp çok para kazandığımız mı... oyuncak olmuşuz %100 zam çıksa ne yazar

ya % buçuk zam için öğretmeni düşürdükleri duruma bak kardeşim lazım değil kalsın ya hepi topu 6 aylık 50 lira zam için değermi ya :x

Bence zamın 3-4-5 olması hiç önemli değildi zam sadece %15 üzeri olsa mantıklı olurdu. enflasyon altında verilen zammın hiçbir anlamı yok. Zaten enfolsyon üzerinde çıakrsa farkını veriyorlar. Atıyorum 4 verdiler zammı enflasyon 6 çıktı aradaki %2lik farkı zaten veriyorlar. önemli olan ek ödemeydi onuda alamadık. zam verselerde olur vermselerde . Enflasyon bekenti üzeri çıkar ve fark zammını alırız :)) Ama mesleğimizin itibarını nasıl geri verecekler onu düşnüyorum.....

ek ödeme vermemek için başbakan öğretmeni yatan bir meslek grubu şeklinde lanse etti..

Metehan' Alıntı:
Bence zamın 3-4-5 olması hiç önemli değildi zam sadece %15 üzeri olsa mantıklı olurdu. enflasyon altında verilen zammın hiçbir anlamı yok. Zaten enfolsyon üzerinde çıakrsa farkını veriyorlar. Atıyorum 4 verdiler zammı enflasyon 6 çıktı aradaki %2lik farkı zaten veriyorlar. önemli olan ek ödemeydi onuda alamadık. zam verselerde olur vermselerde . Enflasyon bekenti üzeri çıkar ve fark zammını alırız :)) Ama mesleğimizin itibarını nasıl geri verecekler onu düşnüyorum.....

Sen düşünme bırak onlar düşünsün.

5 - 5 bu sene için 4-4 diğer sene için çıkar maksimum
ama mesleğe yapılan aşağılamalar, hakaretler için ne verirler orası belirsiz...

Verecekleri zammı ortalama olarak hesaplayalım geri iade edelim, 40-50 lira ile ne oluyorsa... Sendikalarda (eğitimciler) alırsa böyle bi karar . Böyle vereceklerse vermesinler zammı hiç... En ses getirecek eylem bu olur bence işin içinde para var çünkü (en çok önem verdikleri şey)...

hakem heyeti = hükümet

sıradaki şarkı referandumda yetmez ama evetçilere gelsin

Daha önce de defalarca yazdım. Oranlar konuşulmaya başlamadan bile. Hükümet 5+5 zamma razıydı hakem heyetinden de bu oran çıkacak tahminimce. Bu oranlarda vereceklerine hiç vermeseler bari orda burda zam verdik diyip durmazlar.

volkankey' Alıntı:
hakem heyeti = hükümet

konunun referandumla alakası nedir? o referandum bugünde yapılsa evet derim..

hakem heyetindeki proflar ve sayıştay başkanı hükümetten izinsiz farklı bir rakam söylecek....sizce bunun mümkünatı varmı...adamı anında görevden alırlar...haa almazalarsada bir güzellik yaparlar ...siz nedemek istediğimi anladınız...

tamamen eğlence amaçlı bir olay. zaten referandumla şu anki durumun ne ilgisi var diyerek olanlardan ne kadar uzak kaldıkları belli oluyor insanların.

hakem heyetindeki adamlar aylık 7 bin ile 5 bin maaş alan adamlar. hükümetin atadığı adamlar. ne kadar adil bir hakem kurulu! hükümetle anlaşamayarak masadan kalkıp sonra hükümetin atamış olduğu adamların masasına oturacaksınız. ve bunun referandumla ne ilgisi var deniyor. ilgisi şu: bu hakem kurulunun durumu zaten referandumda belliydi.

Teachnologist' Alıntı:
Daha önce de defalarca yazdım. Oranlar konuşulmaya başlamadan bile. Hükümet 5+5 zamma razıydı hakem heyetinden de bu oran çıkacak tahminimce. Bu oranlarda vereceklerine hiç vermeseler bari orda burda zam verdik diyip durmazlar.
Kesinlikle katılıyorum.Zam verilirse orda burda dillendirecekler en düşük öğretmen şu kadar yok enflasyon bu kadar öğretmenlere toplam bilmem kaç trilyon verdik...
Bide bu aylarda yüzdelik dilime giriyoruz verilen zam 50, 20 yi geri alırlar .30 TL ile arabayı muayeneye götürürüm yağını değişirim vergisini öderim kalanla gider

bi TAVUK DÖNER(maalesef son dönemde öğretmenin vazgeçilmezi oldu) yerim....

alt tarafı 200 lira için nasıl çirkefleşiyor gördünüz mü? Neler söylüyor? Hiç utanmadan, yüzü kızarmadan... Görün görün bunları başa getirenler görün. Sizin eseriniz bu adam işte. Şimdi bana saldırırlar sanane, bu ülkede demokrasi var, istediğimizi seçeriz. Seçin seçmeye de, seçtiğiniz adamın zararı size dokunsa, geberin gidin umrumda olmaz. Bi kendini bilmez kesim birini başa çıkarıyo olan bize oluyo...

volkankey' Alıntı:
hakem heyeti = hükümet

Bu güne kadar hayırcı olup da neyi çözdünüz bir somut örnek verebilir misiniz?

valla gerçekten bu işin suyu çıktı.
Zam filan değil de başbakanın son söylediği saçma sapan sözler beni yaraladı, üzdü, kızdırdı...
Bir ülkede Başbakan Öğretmenine, doktoruna, sanatçısına nasıl böyle davranabiliyor ve kimse dur diyemiyor.

aak' Alıntı:
volkankey' Alıntı:
hakem heyeti = hükümet

Ya senin kafan çalışmıyor mu bu anayasada evet maddeleri arasında hakem heyeti yokmuydu?
Ne oalcak diyor evet dedinizde çözdünüz mü olayları diye, gördünüz evetttttttttttttttti
Allah'ım sen bana sabır ver

aak' Alıntı:
volkankey' Alıntı:
hakem heyeti = hükümet

nikah masasında bile bu kadar hevesli evet dememiştik deditsen sonra tarihte ilk defa 6 ay zam almadan bekletilip, ardından sadaka gibi zam önerilerek; sizin evet dediğiniz hakem heyetinin, hükümetin sözcülüğü yaptığını gördükten sonra hala bu şekilde olaylara yaklaşabiliyorsan fanatiksin,particisin arkadaşım. kraldan çok kralcı, adaletin değil gücün tarafındasın. başka bir açıklaması yok bu yaklaşımın.

hala referandumla ne ilgisi var diyen insanlar hatta meslektaslarim varsa neye evet dedigini bilmeyen hatta haddini bile bilmeyen aymazlar var demektir.
Aziz Nesin i yad ediyorum...

Referandumla ne alakası var yorumları çok gereksiz. İşin aslı Referandumda bazılarının kandırıldığıdır. Ha referanduma hayır olsaydı ne olurdu yine bu oranları hükümet verir geçerdi. Ama kandırılmamış olurdunuz. Yok toplu görüşme veriyoruz yok böyle olacak yok şöyle olacak.... Ne oldu ne farketti. Bu madde ile referanduma evet dedirterek istedikleri maddeleri geçirdiler. Hem de bunu herkesin gözünün içine baka baka utanmadan. Olay HSYK idi oldu. Şimdi yargıdan adelet beklemeyin.

Teachnologist' Alıntı:
Referandumla ne alakası var yorumları çok gereksiz. İşin aslı Referandumda bazılarının kandırıldığıdır. Ha referanduma hayır olsaydı ne olurdu yine bu oranları hükümet verir geçerdi. Ama kandırılmamış olurdunuz. Yok toplu görüşme veriyoruz yok böyle olacak yok şöyle olacak.... Ne oldu ne farketti. Bu madde ile referanduma evet dedirterek istedikleri maddeleri geçirdiler. Hem de bunu herkesin gözünün içine baka baka utanmadan. Olay HSYK idi oldu. Şimdi yargıdan adelet beklemeyin.

+1

aak' Alıntı:
volkankey' Alıntı:
hakem heyeti = hükümet

Sizi niyle besliyorlarda kafanız böyle çalışıyor bende onu anlamıyorum? Nerede yakıyorsun hacım sen?

Geri