Haftalık Ders Saati Değişiyor Mu?

Kodla Büyü
Bu konuşulan değişiklikte bu dersi sınıf öğretmenlerinin vermesi planlanıyordu. Lakin Keşfet ekibinin ilkokul için hazırladığı içerik de sınıf öğretmenleriyle paylaşılmış, gruplarında tartışılıp değerlendirilmişti. Onlar ders dışı faaliyet adı altında yapılan etkinliklerdi, ders olarak ekleyip sınıf öğretmenleri tarafından verilmesi kararlaştırılmaz umarım. Lakin beden eğitiminde de benzer sorunlar mevcut...

Bilişimle Üretim projesinden bahsediyor. Yani bu haber hatalı bence bilişim teknolojileri ve yazılım dersinin haftalık ders saati için değil...

Bir kaç yıl öncesinde de hep kodlama ile alakalı haberler yapıldı sonuç elde sıfır .Bu haber bana inandırıcı gelmedi çok zor görünüyor LGS gibi bir sınav olduğu sürece mevcut olan ders saatimiz gitmese çok iyi olur.

Haftalık 3 saat olayı Bilişimle Üretim projesi kapsamında bakan onayı alınarak 1 yıl için yapılıyor. 2019-2020 de böyle oldu. Bu projeyi genişletmeyi düşünüyorlar. İnşallah dersimiz için proje çok daha fazla genişler. İçerik, diğer derslerle işbirliği, çağa uygunluğu, uygulama ve projeye dönük olması açısından ve tabi atanamayan arkadaşların da atanmasını sağlayacak normların açılması açısından gayet olumlu. Farklı senaryo ve söylentilerden haberim yok.

Evet beden eğitimi ile birlikte ilkokullarda ders gözüküyor. İnşallah olur. Branş çok sıkıştı yer değiştirmek mümkün değil. Norm fazlası sıkıntısı büyük.

O da olumlu. Ders saatini artırmasınlar demiyoruz, hobi olarak yine artırsınlar ancak bizim branş bu şekilde iki ileri bir geri ilerlermeye devam ederse, tahminlerime göre 50 sene sonra falan dersimiz olması gereken ders saatine kavuşacak ve tüm kademelerde zorunlu olacak. Hadi yine gözümüz aydın. :)

Bilişimle Üretim projesi geçtiğimiz yıl 140 okulda uygulanmış gelecekte 2 yıl daha pilot olarak uygualanacak sanırım. Oradan çıkacak sonuca göre haftalık ders saatlerinde değişiklikler yapılacaktır bence. Her ne olursa olsun ilk kez böyle somut bir proje ile karşı karşıyayız. Ve bir an önce ülke olarak bilişim derslerine gereken ilgi ve önemi göstermemiz gerekiyor. Şahsen bir bilişimci olarak özel okulda çalışıyorum ve ana sınıfı da dahil ilkokul ortaokulda derslerimiz mevcut durumda. Öğrenciler inanılmaz keyif alıyorlar ve farklı derslere ilgileri çok değerli. Sınıf öğretmenlerinden sıkılıyorlar ve hatta bıkıyorlar maalesef. Geleceğe yönelik bu proje en kısa zamanda uygulanmalı ve desteklenmeli...

Karatahtada olacaksa olmasın, 40 kisilik sinif bolunmeyecekse de olmasin. Yahu biraz ciddiyet olur ve gerceklere gore hareket edilir, yaptim oldu ile olmaz, olamaz.

@MevzuatMeb'in resmi Twitter hesabından gönderilmiş arkadaşlar. Bakabilirsiniz.

Ekran Alıntısı.PNG

İdarî tatil için twitter falan takip edilebilir ama bu konuda ttkb.meb.gov.tr tek adrestir.
En son 2018 değişikliği var.

Bilişimle üretim projesi kapsamında bu yıl ilk pilotlama gerçekleştirildi. Gelecek yıl ikinci pilotlama yapılacak, seçilen okullarda ders saatleri artırılacak. Ülkenin tümünde uygulanması 2022 ya da 2023 ü bulur.

Bilişimle üretim projesi kapsamında bu yıl ilk pilotlama gerçekleştirildi. Gelecek yıl ikinci pilotlama yapılacak, seçilen okullarda ders saatleri artırılacak. Ülkenin tümünde uygulanması 2022 ya da 2023 ü bulur.
Evet hocam geçen yıl pilot uygulama yapıldı. Bu yıl da dediğiniz gibi pilot uygulamaya devam diyebilirler. Hepimiz için hayırlısı olsun.

Geri