hükümete tepki ygs den görev almayalım

Kodla Büyü

toros44

Site Gezgini
arkadaşlar artık ses getirecek eylemler yapma zamanı geldi. bütün öğretmenler olarak ygs den görev almayalım. sınav yapacak adam bulamasınlar. yada sınav görevi alalım sınava gitmeyelim bakın 1 ilde 1 okulda sınav iptal edilsin tüm türkiyede sınavlar iptal edilir.
şimdi burda bazı arkadaşlar öğrencilerin hakkını yemiyelim gibi saçmalamaya başlayacaklar okulda öğrenci öğretmeni darp ederken sizin hakkınızı düşünen yok arkadaşlar.

toros44' Alıntı:
arkadaşlar artık ses getirecek eylemler yapma zamanı geldi. bütün öğretmenler olarak ygs den görev almayalım. sınav yapacak adam bulamasınlar. yada sınav görevi alalım sınava gitmeyelim bakın 1 ilde 1 okulda sınav iptal edilsin tüm türkiyede sınavlar iptal edilir.
şimdi burda bazı arkadaşlar öğrencilerin hakkını yemiyelim gibi saçmalamaya başlayacaklar okulda öğrenci öğretmeni darp ederken sizin hakkınızı düşünen yok arkadaşlar.

katılıyorum kardeş sana artık bu şekilde ses getirecek tepkiler göstermeliyiz.

bu dediğinize siz inanıyormusunz.. ben zaten yıllardır sınavlarda görev almama kararı almıştım yani dediğiniz benim için gayet normal ve yapılabilir. ama sorun şuki öğretmenlere güven yok yani bizler kendi içmzde hakkımıza sahip çıkamıyoruzz. topluca karar alınıp bu karardan vazgeçenlerde bizler olucağız.. siz görev almaduğınızla kalıcaksınız.. bakmışsınzıki herkes görevde.. kaldiki buna bile ger4ek yok tam anlamı ile örgütlenilebilse her sendikadan herkes bir hafta iki hafta ne ise iş bırakılsa dediklerimiz oluncaya kadar bak gör nasıl yola gelliyorlar.. ama bunu bile yapamyoruz.. doktorlar gibi olamadık olamayacağızz ve halli ile bu durumlara mustahakız... toplu hareket etmek asıl öğretmenlere yakışırken bizler yapmamız gerekirken bizlerin bu tutmları sebebi ile bakanlık ve iktidar istediğini yapıyor ve yappacakta....

toros44' Alıntı:

Hocam böyle bir eylemi sendikalar desteklemez ise katılım olmaz, hele ki memur-sen hükümetin izni olmadan hükümete tepki gösteremez, bu yüzden desteklemez bütün görevleri memur-senlilere dağıtırlar oldu bitti olur... :x

Sadece EBS katılsa bu eyleme, gerçekten de başarılı bir boykot olur. İş gerçekleri konuşmaya gelince, zaten maaşı yetmeyen öğretmen için YGS, bir kazanç kapısı. Hele EBS'liler bu sınavı kesinlikle kaçırmaz, kaçırmayı bırak, kimse görev almadığında da onlar atlar hemen! Daha fazla ne diyebiliriz ki? ... ( anladınız demek istediğimi )

8 tl ek ders için birbirlerini yiyen öğretmenler mevcutken 80 liralık sınava koşa koşa giderler...

hocam biz görev almayız. başka birisine gider 4 oturumda görev verirler. indirir cebine 400 lirayı. öğretmen camiasından çıkmaz o dediğin işin ucunda para olduktan sonra...

hükümette cok anlar ya bu tepkiyi adamlar kapamış gözünü bizim bransa.

bu ülkede 700000 öğretmen var sen görev almazsan birileri illaki alır bu camianın bu kadar kalabalık olması yapılacak olan bütün eylem veya tepkiler için bir dezavantaj malesef bu camiadan cacık olmaz boşuna uğraşmayın bence sizde gidin görevinizi alın.

toros44' Alıntı:

Hocam bu dediğiniz ben de bi tartışma esnasında dile getirmiştim ama gelin görünki okullarda ek ders düzenlenirken 1 saatin eksik yazılmasıyla çıkan olaylara hepiniz şahit olmuşsunuzdur. Durum böyleyken 2 saat bekleyerek 80 küsür lira kazanacak olmak ve bunu elinin tersiyle itmek bazı -ki çoğu- öğretmenimizin nefsine ağır gelir. Yapılması en mantıklı eylem olmasına rağmen :+1: hayalden öte gibi bişey. :-1:

istediğimiz kadar görev almayalım hocam bizim yerimize çooook gelip görev almak isteyen yalaka öğretmenler var

arkadaşalr birlik içinde olmazsak zaten bir şey kazanamayız. burda görev alacak arkadaşlara psikolojik baskı yapalım. bir kere görev almakla sadece günü kurtarmış olacaklar. sendiklardan destek alınırsa bence sınav yapılacak okulların önüne 5-10 adam dikersinz sınavda GÖREV ALACAKALRI TESPİT EDERSİN HATTA ONLARI DA ENGELLERSİN.

toros44' Alıntı:
arkadaşalr birlik içinde olmazsak zaten bir şey kazanamayız. burda görev alacak arkadaşlara psikolojik baskı yapalım. bir kere görev almakla sadece günü kurtarmış olacaklar. sendiklardan destek alınırsa bence sınav yapılacak okulların önüne 5-10 adam dikersinz sınavda GÖREV ALACAKALRI TESPİT EDERSİN HATTA ONLARI DA ENGELLERSİN.
çete kurmaktan yargılanma sonra hocam.

3 kuruş paranın hesabını yapan öğretmen sayısı çok fazla bizde onun için para demede ne dersen de :)

her_dem' Alıntı:
sadece alacağın 80 liradan olursun.

hocam hekers senın gib dusunurse evet olururz.

80 lira karsılıgında tepkini gosterip stres atacaksam gitsin 80 tl...

benı düşncem o sınava girecek ogrenciler ne olacak...

ÖĞRENCİLERE YAZIK.. HA SUDA VAR DAHA ONCE KPSS ve ÖSS DE Kİ SKANDALLARDA ÖĞRENCİLERİN DE VELİLERİNİN DE GIKI CIKMAMISTI... BU SEFER KİNDE DE BİŞEY DEMEYE HAKLARI YOK BENCE:d..

DİYE BİLİRİZ..

BENCEDE BU EYLEMİ YAPLAMIYIZDA SENDİKALAR BECEREMEZ BUNU. MALUM BİZİM CAMİYADADA YARANMAYA CALISAN VE TIRSAN COK ARKADAS OLDUGUNDAN BU İŞTENDE BİŞEY CIKMAZ....

AMA SONRA HERKEZ YOK BÖLE YOK ŞÖLE DİYE AGLAR.

KİMİSİDE BU MMAŞ NEYİNE YETMİYO COK BİLE DER ADAMI DELİ EDER... HERKES KENDİNE LAYIK OLDUGUNU DÜŞÜNDÜĞÜ HAK ETTİĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜ KARŞILIGI ALIYORSA MEMNUN OLUR. HALİNDEN MEMNUN OLAN DEMMEKKİ OKADARLIK CALISIYORDUR. BEN 1.670 TL LİK CALISMIYORUM DAHA COK CALISIYORUM.
EN AZINDAN 1900 TL ALAN H İZMETLİDEN DAHA FAYDALI VE COK İŞ YAPIYORUM...

ewet ewet kimse görev almasın da istemesinde :mrgreen:
şu an yoğunluktan gis.osym.gov.tr ye girilmiyor :p denmesi bedava...
.. dağa küsmüşte dağın haberi olmamış...

theghost83' Alıntı:
her_dem' Alıntı:
sadece alacağın 80 liradan olursun.

hocam hekers senın gib dusunurse evet olururz.

80 lira karsılıgında tepkini gosterip stres atacaksam gitsin 80 tl...

benı düşncem o sınava girecek ogrenciler ne olacak...

ÖĞRENCİLERE YAZIK.. HA SUDA VAR DAHA ONCE KPSS ve ÖSS DE Kİ SKANDALLARDA ÖĞRENCİLERİN DE VELİLERİNİN DE GIKI CIKMAMISTI... BU SEFER KİNDE DE BİŞEY DEMEYE HAKLARI YOK BENCE:d..

DİYE BİLİRİZ..

BENCEDE BU EYLEMİ YAPLAMIYIZDA SENDİKALAR BECEREMEZ BUNU. MALUM BİZİM CAMİYADADA YARANMAYA CALISAN VE TIRSAN COK ARKADAS OLDUGUNDAN BU İŞTENDE BİŞEY CIKMAZ....

AMA SONRA HERKEZ YOK BÖLE YOK ŞÖLE DİYE AGLAR.

KİMİSİDE BU MMAŞ NEYİNE YETMİYO COK BİLE DER ADAMI DELİ EDER... HERKES KENDİNE LAYIK OLDUGUNU DÜŞÜNDÜĞÜ HAK ETTİĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜ KARŞILIGI ALIYORSA MEMNUN OLUR. HALİNDEN MEMNUN OLAN DEMMEKKİ OKADARLIK CALISIYORDUR. BEN 1.670 TL LİK CALISMIYORUM DAHA COK CALISIYORUM.
EN AZINDAN 1900 TL ALAN H İZMETLİDEN DAHA FAYDALI VE COK İŞ YAPIYORUM...

herşeyi fazla abartıyorsunuz. bu forumu etse etse takip eden kişi sayısı 1000-2000. hadi hepimiz istemeyelim dedik 2000 kişi istemedik. (ki bence bu 2000 bile bu forumda imkansız) geri kalan 600.000 personelde mi istemeyecek. bunun için nasıl bir örgütlenme kuracaksın. nasıl insanlarla iletişeme geçeceksin. daha 10.000 bt öğretmenin sorununu çözemedik hükümet 4.000.000 kişilik sorunu çözecek.

burada birilerini pc başında aklına mükemmel parlak fikirler gelir. bizde 40 akıllı bunu çözmeye çalışırız. bu başlık başka hiçbirşey değil.

o kadar sesinizi duyurmak istiyorsanız 23 mayısta eylem var oraya katılarak bu istediğinizi yapabilirsiniz.

tekrarlıyorum sadece alacağın 80 liradan olursun.

Sınav parası bankaya yatırılacak kararından sonra ilk sınavda görev talep etmiştim:kapıda suçlu gibi aranınca bir daha göreva almayacağım dedim ve almıyorum.Tek maaşla yaşıyorum ay sonunu zor getiriyorum.Yinede almıyorum.
alınacak 100 lirayla durumum düzelecekse varsın düzelmesin.

arkadaşım isteyen hükümete tepki olsun diye istifa da edebilir..sizin yerinize bu mesleği hakkıyla yapmak isteyecek çook vatan evladı sırada bekliyor..haa bu eleştiriden sonra eğer kötü sözlere başvuracak olanlara 'kötü sözün sahibine ait 'olduğunu hatırlatırım..

saffet53' Alıntı:
arkadaşım isteyen hükümete tepki olsun diye istifa da edebilir..sizin yerinize bu mesleği hakkıyla yapmak isteyecek çook vatan evladı sırada bekliyor..haa bu eleştiriden sonra eğer kötü sözlere başvuracak olanlara 'kötü sözün sahibine ait 'olduğunu hatırlatırım..
sana neden kötü söz söylesin insanlar. 2008 kayıt ol,4 sene sonra ilk yorumun beğenmiyorsan istifa et ol olsun. seni mazur görür insanlar üzülme.

Geri