hükümet sonunda ağzındaki baklayı çıkardı!!!!!

Kodla Büyü

akyildiz41

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bugün zaman gazetesinde "eğitim yerel yönetimlere devredilmelidir" başlıklı bir haber yayınlandı. bu haberde maliye bakanının eğitimin gider kaleminde en üstte olduğu ve devlete çok yük getirdiği, maliyeninde eğitimin özelleştirilmesiyle ilgili bir taslak hazırladığını söylediği belirtilmiş. yani gözümüz aydın sonunda bu da oldu artık ne iş güvencemiz var ne de demokratik hakkımız olan düşünce özgürlüğümüz....

başka bir forumdan alıntıdır.
vatana millete hayırlı olsun. :verymad:

geçeceksin o işi hocam. türkiye görmediği eylemleri görür. böyle bir karar değil hükümet devlet devirir. insanların içine korku salmayı bırakın. olmayacak şeyleri foruma taşımayın

akyildiz41' Alıntı:
arkadaşlar bugün zaman gazetesinde "eğitim yerel yönetimlere devredilmelidir" başlıklı bir haber yayınlandı. bu haberde maliye bakanının eğitimin gider kaleminde en üstte olduğu ve devlete çok yük getirdiği, maliyeninde eğitimin özelleştirilmesiyle ilgili bir taslak hazırladığını söylediği belirtilmiş. yani gözümüz aydın sonunda bu da oldu artık ne iş güvencemiz var ne de demokratik hakkımız olan düşünce özgürlüğümüz....

başka bir forumdan alıntıdır.
vatana millete hayırlı olsun. :verymad:

hocam link verir misin?

Anlamadınız olay tayimnlerde bitiyor.
Yeni atama isteyenler boş olan il valiliklerine dilekçe verecekler.Bu yöntemle Ankara valilşiğinden adamını bulan satjyer ankarada başlar ve oradada kalır.Eş durumu vs . kalkar bu durumda.

-----------AMAÇ BU::Size örnek vereyim.-------------

-Belediye çalışanı orada başlar ve kalır tayin yoktur.
-Akdeniz Üniversitesi çalışanı. isterse kuş yakalasın oradan emekli olur.
MESELE ÖZÜR TAYİNLERİNİ VE TÜM TAYİNLERİ KAPATMAK.

gecenlerde basbakanda buna benzer bişe söylemişti dersaneler özel okul olsunlar hizmet alalım onlardan falan demişti bu ne demek yavaş yavaş özelleşecek demek birden yapamazlar ama yavas yavas hissettirmeden olur bu iş
bence 4+4+4 ün amaçlarından biride bu küçük özel okullar açılabilsin tahminim sekiz yıllık yerine dört yıllık okullar daha kolay acılır özel sektörde zannımca

Özel hastahanelerden hizmet alımı yapıldı da doktorlar işten mi çıkarıldı, Şimdi de özel okullar açılacak isteyen öğrenci ve öğretmenler oralara gidecek. Okullardaki öğrenci sayısı düşecek, öğretmen ihtiyacı azalacak. Olsa olsa meb yeni öğretmen alımını azaltır veya durdurur. Elindekileride yavaş yavaş eritir(emeklilik, özel okullara geçme). Zaten özel okullar birden top yekün açılmaz, birden de öğretmen fazlalığı oluşmaz. Hepsi yavaş yavaş rayına oturur. Biz bir şekilde sistemin içindeyiz. Allah atanamayanların yardımcsı olsun.

4c sözleşmeli öğretmenlik neydi hocam o zaman ? sözleşme imzalıyosun başlıyorsun ,
okul stratejik planı yapmadınız mı okulunu 5 yıllık hedefleri oluyor??
hocam benim elimdekiler bunlar bunlar da özelleşeceğini gösteriyor madem olmaz diyosunuz bişey gösterin de inanalım... işletmeciler okul stratejik planını sunucaklar ve işletmesini alıcaklar ve sözleşme imzalayıp öğretmenelrle çalışacaklar ............ ben bu yarın olucak demiyorum . ama olucak kesin birgünn..

arkadaşlar günaydın. 4+4+4 ilk çıktığında millet imam hatipler açılacak diye yaygara kopartmaktan eğiitimin gizli olarak özelleştirildiğin farkına varaamadı. akp nin istediği de buydu bu yasa tasarası açıklandığında chp ve ve onun zihniyetindeki kişiler direk imam hatipler orta kısmı açılacak diye yaygara yaptı. şimdi millet % 80 inne sorsanız 4+4+4 sistemini savunur neden imam hatipler acılacak dişye. oysa bir cok madde eğitimin altına dinamit koymuştu. açık liseler açık ilköğretimlerin öğrenci alma şekilleri. gizliden özelleştirme yaptılar.20 milyar dolar fatih projesi kapsamında alınacak malzemeler ihale kanunu kapsamından cıkarıldı. ama tv lerde sadece imam hatipler orta kısmı tartışıldı. imam hatipleri açmak isteyen hukümet sadece 2 kanun değiştirmesi yeterliydi. 222 sayılı ilköğretim kanunda ilk öğretim zorunludur ve 8 yıllık kesintisiz eğitim yapılır ifadesini 5+3 biçiminde kesintili eğitim yapılabilir diye değiştirmesi yeterliydi. ama kimseler anlmadı. türk eğitim sen bunu anlatnmaya calıştı ama ön fikirli olana eğit birliler imam hatipler acılsın ne olursa olsun dediler sol görüşlüler de imam hatipler acılmasında ne oursa olsun dediler olan biz öğretmenlere oldu. haydi buyrun bu habere gerçek değil diyuen böyle bir sey olursa hukumet yıkılır diyen arkadaşa soruyorum bundan 20 sene önce genelkurmay başkanı hapise atılacak deselerdşi o zaman da olmaz böyle sey hükümet yıkılır derlerdi bilmem anlatabildimi.

Kaç zaman önce dedik de sakalımız olmadığı için dinletemedik.

Önerim: Mesleki Yeterlilik Kurumu'nu araştırın.

Her şey özelleşecekse devlet ne işe yarıyor? Devletin tek görevi suç işleyeni hapse atmak mı?

meraklanmayın eğitimde,sağlıkta gerekirse yargı bile özellişir.. sağlığı özelleştirmeye başladılar zaten, eğitimide kademeli olarak yapacaklar.. bencede olmalı.. devletin sırtından geçinen bir sürü öğretmencik var.. bence özel olmalı çalışan işini yapmalı çalışmayan ne isterse onu.. ama olacak... bu gün olmazsa elbet bir gün özelleşecek..

eğitim, sağlık özelleşmeli ama yargı asla... tabi özelleşsinde yerel yönetim saçma.... bu ülkede sabah kalkıyosun bişeylr değişiyo zaten... tepeden inme alt yapısız.... düşünceler güzel olsada biraz ülkeyide tanımak gerekir diye düşünüyorum... bizim ülkede ne kaddar dürüst yapılır bilinmezzz..

Hakkari ve Şırnakta Yerel yönetime devretsinler bakalım milli eğitimi. Masum çocuklar kimlerin elinde oyuncağa döner. Burası bir hollanda, almanya, ingiltere değil. Daha 500 ml. süte dağıtmayı bilmeyenler mebi özelleştirmeye kalkarsa olacaklara bakın.

finlandiyada ki veya japonyadaki yerel yönetimlerle karıştırmayalım lütfen kendi ülkemizdeki belediyeleri.izmir belediyesi ile şırnak belediyesi hem maddi imkanlar hemde fikir açısından aynı değildir.Bu şekilde yapılırsa her belediye ülkenin çocuk ve gençlerinin en iyi eğitimi almaları için çaba harcayacağını düşünmüyorsunuz herhalde. Hadi diyelim ki herkes iyi niyetli ve idealist bu seferde her belediye başkanı veya üyeleri eğitimi idare edebilecek kapasitiye sahip mi acaba.Yani saymakla bitmez.Bizim hükümetimiz her şey için avrupadan örnek veriyor ama mevcut durumu değerlendirmiyorlar.
Bizi resmen enayı yerine koymyaya çalışıyorlar.Türkiyenin büyük bir kısmıda bu oyunlara geliyor.Neden okuma araştırma sorgulama yokda o yüzden.Makarnayı kömürü ve oyu al iş bu kadar basit.

ulan delinin biri (başka forumdaki arkadaşı kasdederek) atmış yine bi taş

KADROLUYUZ KARDEŞİM BİZ. Bu devlet yıkılmadıkça kimse bizim kadromuza dokunamaz!

kily' Alıntı:

KADROLUYUZ KARDEŞİM BİZ. Bu devlet yıkılmadıkça kimse bizim kadromuza dokunamaz!

O kadar emin olmamak gerekiyor. Tekel işçileride kadroluydu onlarda kadroluyuz kimse dokunamaz diyordu dokundular. Tekel işçilerinede yatıp para alıyorlar diyorlardı öğretmenler içinde aynı şeyi söylüyorlar nitelikleri yok deniyor. Eğitim öğretmenler yüzünden kalitesiz deniyor. Herkesde bu görüşü savunuyor. Dışarıdaki halk öğretmenin yanında olmaz o zemin son senelerde hazırlandı. O yüzden o kadarda emin olmamak gerekiyor diye düşünüyorum.

kily' Alıntı:

O dediğin geçmişte kaldı. Artık ülkede hukuk yok, guguk var. :)

eğitimin özelleşmesi tamamiyle asla olamaz. Tekel işcileri artık yeni şirketlerin üretime girmesi ile vasıfsız işsiz kaldılar ki memura oranla 2-3 kat maaş alıyorlardı. Şu an hepsi başka kurumlarda personel. işsiz de değiller.

eğitim sağlık gibi sektörler devletin bizzat koordinesinde olması şart olan alanlar. Amerika örnekleri verilip durur eğitim özelleşecek denince amerikadaki durum : dernekler proje hazırlar maaliyetleri ilgili bakanlıklar ve senatörlere sunar, ilgililer durumu ölçer projenin kapsayacağı çevrede okula ihtiyaç olduğu taktirde okul açılır tüm masraflar devletçe karşılanır. Ancak bu durum onların üniter devletinin kuruluşundan bu yana böyledir. Dünyada başka bir örneği yoktır söylenenin var olan okullar hastaneler kapatılmaz kapatılamaz. Hükümetin eğilimi sağlıkta olduğu gibi Eğitimde DE HİZMET ALIMI yapmaktır. Özel okullara öğrenci başına para ödeyerek eğitimin niteliklerinin artırılması amaç.

sağlıkta olduğu gibi on yıl önce neredeyse yok denecek kadar az olan(varsada devletle ilişkisi olmayan) özel hsatanelerin açılmasına teşvik olduğu açıktır. Ancak özel hastaneler açılırken mevcut devlet hsataneler yok olmamış aksine hasta sayıları biraz da olsa azaldığı için nitelikleri artırılmıştır.

Eğitimde yapılacak durum veya eğilim de bu yöndedir.

Bununla birlikte TÜM BU YÖNELİMLER İÇİN ADAM GİBİ Bİ BAKAN VE BAKANLIK LAZIM OLDUĞU GERÇEĞİ HEPİMİZE MALUMDUR !!
ah tayip ağır ödeyecen bu dinçerin faturasını hala haberin yok

Niye sasirdiniz
hersey yonetmeligi kanunu degistirmeye bakar.tiyatrocu olmaya kim ozenir artik

yarin asker gibi ogretmene 3 defa zorunlu hizmet geldi diyelim.gitmeyen mecbur birakacak.bunlar sayiyi azaltma yollari.

yıllardır hükümet bunu ısıtıp ısıtıp milletin önüne sürüyor. milletin nabzı yoklanıyor. sorduğunuzda öyle şey olurmu diyor ama ortam olgunlatığında tabikide ileri demokrasi deniyor. ben bunlardan herşeyi beklerim ülkeyi ikiye bölseler şaşırmam

Geri