Greve Gidelim

Kodla Büyü

jahr

Aktif Üye
Arkadaşlar malum eylem için planlar hazırlıklar yapılıyor ve daha öncesinden de yapıldı pek bi katılım olmadı, ses getirmedi malesef... Kaç zamandır aklımda olan grev fikrini paylaşmak istedim, bunun için nasıl bir yol izlenir, yasal yolları nedir bilmiyorum. Ama eylem olmazsa veya eylem yerine düşünülürse daha fazla bir katılımın olacağı kanısındayım türkiye'nin her bir tarafına yayılmış olur, nasıl bir fikir bilmiyorum ama paylaşmak lazım dedim

hocam grev gibi bir hakkımız yok memur olarak ama bu işin daha da kötüye gitmemesi için esaslı bir tepki şart diye düşünüyorum bende. Bugün olmazsa yarın birşekilde bizede sıra gelecek. İşin bu boyutlara gelebileceğini hiç düşünmemiştim ama gayri ihtiyari olarak bilgisayar işlerinden elimi çekmeye başladım okulda soğudum çünkü. Bu durum devam ederse benimde işleri yapmamak için bahanelerim artacak.

Ruhsal durumum yüzünden heyet raporu alıcam dönemi kapatıcam böyle giderse

geçen müdür çağırdı ya hocam sana ders bulamıyorum, galiba norm fazlalığından seni burda tutamayacağız dedi.
sessiz bir şekilde güldüm artık üzülme yetimi kaybettim pskolojim altüst sonumuz hayrolsun .

+1
fikirlerine katılıyorum arkadaşım.
ama forumdaki diğer yazılara da bakarsan,korku cumhuriyetindeki duyarsızlaştırılmış zat'lar full ek ders almayı tercih ediyorlar:)
saygılar
jahr' Alıntı:
Arkadaşlar malum eylem için planlar hazırlıklar yapılıyor ve daha öncesinden de yapıldı pek bi katılım olmadı, ses getirmedi malesef... Kaç zamandır aklımda olan grev fikrini paylaşmak istedim, bunun için nasıl bir yol izlenir, yasal yolları nedir bilmiyorum. Ama eylem olmazsa veya eylem yerine düşünülürse daha fazla bir katılımın olacağı kanısındayım türkiye'nin her bir tarafına yayılmış olur, nasıl bir fikir bilmiyorum ama paylaşmak lazım dedim

grev hakkimiz var. Uluslararasi is örgütü kanunlarina göre grev yapabiliyoruz. Ülke kanunlarina göre ceza alabiliriz ama hesabi Bagdattan döndürebiliriz.
Sendikalarin destegiyle bir günlük grev yapmak en etkili eylem olacaktir.

mesela hiç bir projeye katılmayabiliriz yada yarışmaya bilmem ne kadar takarlar. iş yavaşlatabiliriz. bilgisayarları tamir etmeyebiliriz. ama kararın ortak olması gerekir. birileri yapmayacağız derken biri fırsat bu fırsat deyip öne çıkmamalı

evet arkadaşlar medyada da bu kadar yer almışken bence de bunun üzerine gidelim derim. bir günlük bir eylem yapalım. sesimizi daha gür duyuralım

Ah hocam grevden söz ediyorsunuz ama grevin en güzeli Bu dönem Formatörlük bırakmaktı. Çok söyledik bırakalım diye fakat parasal mesele gelecek endişesinden öne çıktı. 4 ayda kazanacağınız sadece 2000 TL o kadar. Fakat toplu bu eylemi bırakmış olsaydık, Etkisi Ta Ankaraya ulaşırdı.

Ben bu dönem bıraktım bu görevi. İlden başka arkadaşlar da bırakmışlar. İl yönetiminde sesimiz duyulmuş. Birkaç kişi olmamıza rağmen.

öncelikle başım daha önce burda yazdığım bir kaç yorum yüzünden ilçe meb ile belaya girdi, canımı sıktıkları ile kaldılar o sebeple çok açık konuşamadım ama bu vakitten sonra ne olucaksa olur artık
benim ncizane fikrim bir hafta rapordur

benim de hep aklımda olan bi şeydi grev..bence çok güzel bi fikir..ama öncesi eylem arkadaşlar..yeri ve tarihi belirlendiğinde sadece burdan duyurmak yetmez..hepimiz en azından tanıdığımız bt cilere söylersek daha çok kişi toplayabilriiz..

Daha önce grev yapan öğretmen grubuna örnek var mı arkadaşlar? Böyle bir şey yaşanmış mı tarihte?

iyi gidiyorsunuz arkadaşlar. Grev hakımız ya; Adamlar zaten bizi koyacak yer bulamıyor, kapının önüne koyuversinler.

netame' Alıntı:
Daha önce grev yapan öğretmen grubuna örnek var mı arkadaşlar? Böyle bir şey yaşanmış mı tarihte?
biz ilk oluruz be hocamm..
evet arkadaşlar eylemi başaramıyacaksak herkes kendi yerinde yapsın artık rapor mu, iş yawaşlatma mı, grev mi ne olursa artık tüm türkiyeye yayalım bunu

hocam malum ülkemizde magazin haberciliği çok daha önem taşıyor. Bence böyle bir tepki vereceksel mizansel veya magazinsel olarak verelim. Ciddilik prim yapmıyor haberlerde :) Mesela ramazan davulcusu olan bilgisayar öğretmenini nerdeyse bütün kanallar verdi. Böyle bişey düşünsek ne yapılır?

bi ara kendimizi yırttık burada web ile ilgilenmeyin vs falan derken her gün defalarca sitem nasıl olmuş diyen üyeler gördük.şundan emin olun bir grup grev yapar diğerleri hiç bir şey yokmuş gibi işe devam eder.grev yapanlar yaptığıyla kalır

Geri