Grafik Animasyon action script 3.0

Kodla Büyü

nurayhoca

Aktif Üye
arkadaşlar malum flash desteği artık yok peki ikinci dönem action script 3.0 yerine ne kullanıyorsunuz

Biz adobe animate 2017 kullanmayı düşünmüştük maalesef tekrardan pandemi araya girdi... Flash tarih olunca anlatmanın pek bir anlamını görmedik güncel prog. takip etmek daha mantıklı geldi.

Hocam ben Grafik ve Animasyon dersinde photoshop illustrator ve animate anlatıyorum. Bundan sonra Animate anlatmayı bırakıp Adobe Character Animator anlatacağım.
Ama Animate kaldırmayan bilgisayar muhtemelen Character Animator de kaldırmayacaktır.
Ben yerinizde olsam illustrator veya Indesign gibi sektörde karşılığı olan bir program anlatırdım.

İllustratorü vektörel çizimler için Indesign ise kitap dergi broşür hazırlamak için kullanmıştım bir süre.

Animate ile beraber HTML5 canvas anlatmaya başlamıştık.
Başlangıçtaki şekil animasyonu, klasik ara, ara haraket , vb. temel konular aynı. Sadece action script yerine javascript yazarak animasyon yapılıyor.
Animasyon flash player'da değil tarayıcıda çalışıyor. Dışarı aktarıldığında html sayfasında canvas ve animsyonu gerçekleştiren js kodlarıyla, dosyaları oluşturuluyor.

Geri