gorevlendirmelerde faz1 faz2 adaletsizligi fikirlerinizi bek

Kodla Büyü

gzegen

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Yeni yonetmelik sonrasi söyle birsey olabilir gibi geliyor bana
Fatih btr olarak faz1 okullar bitmeden faz2 okullara gorevlendirme yapilmiyor malum
Bu durumda bizim ilcemizde 4 faz1 okul 7 istekli kisi var yani 4 kisiye faz1 gelecek ve liselerdeki isleri yürütecek yrica kendi ortaokullarindaki tahtalarlada istemese de idarenin talebi ile ilgilenecek. Ayrica liseye gitmeyip kendi okulunda derse girdigi gunler nobette olabilecek.
Peki kalan kisiler ne olacak tahta var diye faz2 yani kendi okullarinda gorevlendirilecek kendi okulunda 5 gun gorevlendirme diye nobette yok liseye gitmede yok

Bu nasil adaletli saglanacak sizce yani faz1 e gidene lise tahtasi ortaokul tahtasi ve nobet olacak dersleri 2-3 gune sikistirilacak

Faz2 ye gidene lise derdi yok ortaokulda nobet yok dersi 5 gune yayma imkani var

Hadi gelin cikalim isin icinden ne yapmaliyiz

Hocam,

Buradaki mantık benim anladığım kadarıyla FP-BTR öğretmenin asıl işi ET, Eba ve tabletler dağıtılmasından dolayı bunlara rehberlik etmek olduğu için öncelik Faz 1 okullara veriliyor. Tabi yapılan iş olarak Faz 1 ile Faz 2'deki aynı değil. Bu tür durumlarda tam adalet sağlamak mümkün olmaz. Buna ben şu mantıkla bakıyorum. 100 öğrencisi olan bir okul müdürü ile 5000 öğrencisi olan okul müdürünün yaptığı iş aynı olmaz ama aldıkları maaş ve ücret aynıdır. Bu da bunun gibi bir şey.

Nöbet mevzusuna gelince Faz 1 ve Faz 2 fark etmez ister kendi okulunda iste başka okulda görevlendirilsin dersinin olduğu gün nöbet tutması gerekiyor.

Faz2 kendi okulunda gorevlendirilince 5 gun btr yani ders programina btr yazdigi icin nobet tutmaz diye dusunuyorum hocam bilmem yanlismiyim zira gorevlendirildigi okulda nobet tutmaz bu okul kendi okuluysa niye nobet olsunki

gzegen' Alıntı:
Faz2 kendi okulunda gorevlendirilince 5 gun btr yani ders programina btr yazdigi icin nobet tutmaz diye dusunuyorum hocam bilmem yanlismiyim zira gorevlendirildigi okulda nobet tutmaz bu okul kendi okuluysa niye nobet olsunki
Kendi okulunda derse girmeyecek mi Hocam? Girecek. Derse girdiği günler FP-Btr değil zaten. O yüzden nöbet tutması gerekiyor.

habibocak' Alıntı:
gzegen' Alıntı:
Kendi okulunda derse girmeyecek mi Hocam? Girecek. Derse girdiği günler FP-Btr değil zaten. O yüzden nöbet tutması gerekiyor.
sayın hocam dersimizin olduğu günlerde de btr değil miyiz?ek dersimiz de aynı şekilde ders saatine bakılmaksızın btr görevlendirilmesine göre 18 saat olarak verilmiyor mu?ders saatlerimizin olduğu günde btr nin yapacağı işlerle alakalı bir görev gelirse bugün btr değilim yarın btryim o zaman bakarım diyip erteleyebilecek miyiz?

bu dönem ben o adaletsizliği yaşadım hocam bizim et ler kasımda geldi ama beni ekimde liseye gönderdiler
hem lisedeki tahtalarla hemde lisedekiler le uğraştım
bakalım bu sefer napacaklar
benim okulda alt yapı daha yok liselerde var ikinci dönem hadi yine liseyemi dicekler yoksa okulunda ihtiyaç var kal okulunda mı diyecekler onu görecez
8 maddeydi sanırım ordada kendi okulunda ihtiyaç varsa başka okula görevlendirilemez diyodu, e bizim okulda ihtiyaç fazlasıyla var
bakalım nolcak il formatörüyle konuştum faz1de olsa faz 2 de olsa herkes kendi okulunda olacak dedi bakalım nolcak

habibocak' Alıntı:
gzegen' Alıntı:

nöbet konusundaki yanlışı düzeltmek istiyorum hocam.. Görevlendirme listesinde kaç gün görevliyseniz ona göre belirlenecek nöbet tutup tutmayacağınız. Eklediğim resimden daha rahat anlayabilirsiniz bunu.. 1 gün btr olmuşsanız kalan 4 gün içinde nöbet tutabilirsiniz ancak 5 gün btr olmuşsanız nöbet tutmazsınız. Yazıyı iyi yorumlamak lazım..

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    12.7 KB · Görüntüleme: 779
Ben mi yanlış anlıyorum bilmiyorum ama 28/09/2012 tarih Bilişim Teknolojileri Rehberliği Görevi konulu yazının 11.maddesinde "Bt rehberliği görevini yürüten öğretmenlere nöbet görevi de dahil olmak üzere başka bir görev verilmeyecektir" denilmektedir. Siz eğer btr öğretmen olarak görevlendirilmişseniz hangi okul olursa olsun nöbet görevi verilemez. Nöbet görevinin verilebilmesi için "Bt rehberliği görevini yürüten öğretmenlere görevli oldukları okullarda nöbet görevi de dahil olmak üzere başka bir görev verilmeyecektir" ifadesi kullanılarak yazılması gerekirdi diyorum.

pcreis' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
gzegen' Alıntı:
sayın hocam dersimizin olduğu günlerde de btr değil miyiz?ek dersimiz de aynı şekilde ders saatine bakılmaksızın btr görevlendirilmesine göre 18 saat olarak verilmiyor mu?ders saatlerimizin olduğu günde btr nin yapacağı işlerle alakalı bir görev gelirse bugün btr değilim yarın btryim o zaman bakarım diyip erteleyebilecek miyiz?

Resmi yazının 10 maddesinde, görevlendirilen öğretmenler eğitim-öğretim saatleri dışında mevzuat doğrultusunda belletmenlik v.b görev verilebiliyor dediğine göre, tekli öğretim yapan bir okulda eğitim-öğretim 5 gün boyunca devam ettiğinden okul nöbeti de bu süre içinde alınabildiğinden nöbet verilemeyeceğini düşünüyorum. BTR hafta içi 5 günlük bir süreçtir bildiğim kadarıyla.

pcreis hocama katılıyorum. Sayın Habip hocam forumdan takip ettiğim kadarıyla btr olarak görevlendirilmediğimiz günlerde (hafta içi) öğretmen nöbet tutabilir şeklinde bir yorumlama yapıyorsunuz. Kanaatim, bu kısmen doğrudur. Ancak, Benim anladığım kadarıyla bundan kasıt cumartesi-pazar günleri belletmenlik görevi gibi durumlar. Bizler 18 saatlik ek dersimizi,girdiğimiz ders saatlerine ve günlerine bakılmaksızın BTR görevi üzerinden alıyoruz. Şu an ben kendi okulumda(faz1) görevlendiriliyorum. 8 saat dersim var. 40 saat haftalık ders saati. derslerimi 2 günde veriyorum. Bu durumda ben okulumda nöbet tutabilir miyim? Ben 5 gün üzerinden 18 saat ek dersimi alıyorum. Ancak 2 gün kendi okulunda derse giren öğretmen, 3 gün için başka okulda BTR olarak görevlendirilirse, bu arkadaş 3 günde 18 saat ek dersi hak eder durumu ortaya çıkar ki bu doğru bir yaklaşım olmaz. Sonuç olarak BTR olarak görevlendirilen öğretmen 5 gün üzerinden görevlendirilir ve bu günlerde bu öğretmenlere nöbet dahil hiç bir görev verilmez. Öğretmen BTR görevini 5 gün kapsamında yerine getirirken, üzerine düşen ders görevlerini de zamanlaması ayarlanarak yerine getirir. Ders görevini yerine getirirken BTR görevi askıya alınmaz. Asıl olan BTR görevidir.
Bu durumda okulumdan şu şekilde bir talep de bulunsam yanlış olmaz herhalde; Ben 2 gün derslerimi alayım ve okul nöbetimi tutayım. Diğer 3 gün için okulum beni FP-BTR olarak yine kendi okulumda görevlendirsin.
Habib hocam, katkılarınızdan dolayı ayrıca teşekkür ederim. Ben bu şekilde yorumluyorum. Umarım MEB bu konuda bir açıklama yapar da nöbet konusu açıklığa kavuşur.

enixrin' Alıntı:
pcreis' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
gzegen' Alıntı:

Resmi yazının 10 maddesinde, görevlendirilen öğretmenler eğitim-öğretim saatleri dışında mevzuat doğrultusunda belletmenlik v.b görev verilebiliyor dediğine göre, tekli öğretim yapan bir okulda eğitim-öğretim 5 gün boyunca devam ettiğinden okul nöbeti de bu süre içinde alınabildiğinden nöbet verilemeyeceğini düşünüyorum. BTR hafta içi 5 günlük bir süreçtir bildiğim kadarıyla.

pcreis hocama katılıyorum. Sayın Habip hocam forumdan takip ettiğim kadarıyla btr olarak görevlendirilmediğimiz günlerde (hafta içi) öğretmen nöbet tutabilir şeklinde bir yorumlama yapıyorsunuz. Kanaatim, bu kısmen doğrudur. Ancak, Benim anladığım kadarıyla bundan kasıt cumartesi-pazar günleri belletmenlik görevi gibi durumlar. Bizler 18 saatlik ek dersimizi,girdiğimiz ders saatlerine ve günlerine bakılmaksızın BTR görevi üzerinden alıyoruz. Şu an ben kendi okulumda(faz1) görevlendiriliyorum. 8 saat dersim var. 40 saat haftalık ders saati. derslerimi 2 günde veriyorum. Bu durumda ben okulumda nöbet tutabilir miyim? Ben 5 gün üzerinden 18 saat ek dersimi alıyorum. Ancak 2 gün kendi okulunda derse giren öğretmen, 3 gün için başka okulda BTR olarak görevlendirilirse, bu arkadaş 3 günde 18 saat ek dersi hak eder durumu ortaya çıkar ki bu doğru bir yaklaşım olmaz. Sonuç olarak BTR olarak görevlendirilen öğretmen 5 gün üzerinden görevlendirilir ve bu günlerde bu öğretmenlere nöbet dahil hiç bir görev verilmez. Öğretmen BTR görevini 5 gün kapsamında yerine getirirken, üzerine düşen ders görevlerini de zamanlaması ayarlanarak yerine getirir. Ders görevini yerine getirirken BTR görevi askıya alınmaz. Asıl olan BTR görevidir.
Bu durumda okulumdan şu şekilde bir talep de bulunsam yanlış olmaz herhalde; Ben 2 gün derslerimi alayım ve okul nöbetimi tutayım. Diğer 3 gün için okulum beni FP-BTR olarak yine kendi okulumda görevlendirsin.
Habib hocam, katkılarınızdan dolayı ayrıca teşekkür ederim. Ben bu şekilde yorumluyorum. Umarım MEB bu konuda bir açıklama yapar da nöbet konusu açıklığa kavuşur.
benim dedigime gelmis nobet isi habib hocam faz2 olarak kendi okulunda kalan arkadas 5 gün btr oldugu icin nobet tutmuyor ayrica baska bir okula gitmedigi icin tek okulunun isleri ile ilgileniyor ve yine 5 gün oldugu icin ders programini istedigi esneklikde yapiyor.
faz1 e giden arkadassa faz1 in tahtalari ve islerini yapiyor gitmedigi günlerde kendi okulunda derslerini sıkıştırarak (5 güne yayamadigi icin) giriyor üstüne nobet yazilabiliyor ve yine tahtalarla ugrasiyor bence büyük haksizlik bu durum.

habibocak' Alıntı:
gzegen' Alıntı:

Habib hocam,
Mesela lisedeyim okul şartlarına göre programı ayarlarken 3 güne ders dağıttılar.. 4+4+4 şeklinde toplam 12 saat... şimdi sizin mantığını zaman göre biz bu üç gün fp-btr değiliz ve nöbet yazılabilir.. o zaman nöbet yapılmadığı diğer 2 gün derslerim bitince okulda durmamam lazım çünkü fp-btr değilim sizin mantığınıza göre..

Yani bu konudaki yorumunuz sağlıklı değil sayın hocam..
Selam ile...

habibocak' Alıntı:
gzegen' Alıntı:
:alkis:
Habib Hocam aynı konuyu kaç gündür anlatamadım gitti.. :)

Çok şükür benim gibi düşünenler var forumda. pcreis, enixrin, gzegen hocalarıma katılıyorum. Bunu anlatmaya çalıştığımda bilişimci düşmanı oldum ben. Dikkat edin size de aynısını yakıştırabilirler.

Habibocak hocam saygıyla daha ayrıntılı bir açıklama bekliyoruz. Biz yanlış mı düşünüyoruz?

msa' Alıntı:
Çok şükür benim gibi düşünenler var forumda. pcreis, enixrin, gzegen hocalarıma katılıyorum. Bunu anlatmaya çalıştığımda bilişimci düşmanı oldum ben. Dikkat edin size de aynısını yakıştırabilirler.

Habibocak hocam saygıyla daha ayrıntılı bir açıklama bekliyoruz. Biz yanlış mı düşünüyoruz?
Aynen hocam.2 gün btrsin 3 gün ders öğretmenisin diye bir şey olamaz btr o dönemlik btr dir.derse girerken de btrdir ders durumu aksamasın diye derse giriyordur.

Geri