GÖREVLENDİRME MÜDÜR YARDIMCILIĞINDAN İSTİFA

Kodla Büyü

casemiro

Üye
Merhabalar görevlendirme müdür yardımcılığına 23 Eylül 2016'da başladım. Yakın zamanda istifa dilekçemi verdim ama ilçe tarafından kabul edilmedi. Görevimin sona ermesi için 6 aylık süreyi mi beklemeliyim, yoksa Haziran ayını mı?

Dilekçenin kabul edilmemesi ne demek. İadeli taahhütlü gönder postayla. Dilekçe hakkı anayasal bir haktır.

Hocam OHAL nedeniyle dilekçenizi reddebilirler. 6 aylık yada farklı süreleri bekleseniz de göreve devam etmeniz gerekir. Bu durumu düşünüp mevzuatı tekrar incelerseniz daha net bir bilgi olur.

Ne yazık ki liselerde müdür yardımcılığı çekilecek dert değil hem ekonomik,hem iş yoğunluğu berbat durumda.Görevlendirme iptali için verdiğiniz dilekçe işleme konmadı ve üzerinden 15 gün geçti ise il mem dilekçe verip valilik onayını iptal ettirmelisiniz.Kurum atlamış sayılmazsınız.

ailevi nedenlerden dolayı istifa ediyorum gibi birşey yazarsan MECBUR kabul ediliyor. ancak süreyi uzatmak için ilçe de yazı 15, kaymakamlık da 15 geri dönüşlerde bi o kadar sürüyor. ama kabul ediliyor. Benim başıma da geldi. 72.gün sonunda görevden ayrılabildim. 2 kez de kendimi BİMER e şikayet ettim. İstifa ettiği halde halen görevde diye :D

milkay' Alıntı:
ailevi nedenlerden dolayı istifa ediyorum gibi birşey yazarsan MECBUR kabul ediliyor. ancak süreyi uzatmak için ilçe de yazı 15, kaymakamlık da 15 geri dönüşlerde bi o kadar sürüyor. ama kabul ediliyor. Benim başıma da geldi. 72.gün sonunda görevden ayrılabildim. 2 kez de kendimi BİMER e şikayet ettim. İstifa ettiği halde halen görevde diye :D

hocam benim görevlendirmem mayısta bitiyor. uzatmayacağım. bitince öğretmenliğe dönmek için bişey yapmam gerekiyormu yada nasıl bi dilekçe vermeliyim. ailevi nedenleri (vermem gerekiyorsa) kesin eklerim :)

Hocam annenin babanın rahatsızlığı eşinin doğum yapması gibi nedenler yazarsan ve elden götürürsen dilekçeni hızlı işlem yapılır ve kabul edilir. OHAL sebebiyle istifan kabul edilmemiştir. OHAL bittikten sonra 6 ayını doldurmuşsan tekrar dilekçe yazmadığın takdirde görev verilmez. Ayrıca okul müdürün ben bu arkadaşla çalışamıyorum derse yine görevine son verilir. Son olarak beni sendikamdan dolayı il milli eğitim müdürlüğü kabul etmedi(görev istediğimde). sendikanın adını söyemeyim ama hükümet karşıtı sol görüşlülerin genelde olduğu bir sendika diyeyim sen anla gerisini.

VY_Canis_Majoris' Alıntı:
milkay' Alıntı:

Kendini 2 kez bimere şikayet mi ettin. :puhaha: :puhaha:

istifa ettiği halde halen görevinin başındadır diye. Traji komik bi durum ama malesef ettim hocam. normal şartlarda 7 gün de gelmesi gereken kabul işlemi 72.gün sonunda gelince (Beklemek kadar kötü birşey yok hocam )

Hocam Ocak ve temmuzda görevlendirmeler yenilenir.Valilikten olur aralık ve haziran sonu alınır.Yani şu an sizin görevlendirmeniz temmuz 1 de biter haziran ayında tekrar olur istemezlerse.

Bende de aynı sıkıntı var 9 ocak tarihinde isitifa dilekçemi evrak defterine kayıt ettim ama halen istifa onayım gelmedi.05/10/2016 tarihinde valilik oluru ile görevlendirmem başladı.Acaba 6 ay sonra ben başvurmadan müdür yardımcılığım sona erer mi bir daha talepte bulunmazsam.Yaklaşık 36 gün oldu ama halen onay gelmedi normalmidir.Dilekçeme cevap gelmediği için dilekçeyle durumunu sorabilir miyim acaba

ilçenin sizin istifanızı kabul etmeme gibi bir lüksü yok çünkü yapan ilçe değil kaymakamlık yada validir. ancak kaymakam veya vali isterse resen devam ettirir size yazı ile iletilen bir gerekçe yoksa dilekçenizi bekletiyorlardır.

Siz istemezseniz devam etmeyebilirsiniz. Bizim okulda 3 arkadas istemedi. Gorev veeilmedi. Gorevlendirme devam ederken ailevi sorunlari mazeret gostererek gorevden ayrilabilirsiniz.

Geri