GOOGLE!!!

Kodla Büyü

sanal_kisi

Site Gezgini
bilen birisi var mı acaba, google ne kadar zamanda bir kendini güncelliyor?
şöyle ki, xxxxx@hotmail.com mail adresini arattığımda çıkan sayfalarda okul sitesinde var olan mail adresleri karşıma çıktı, daha sonra okul sitesinden ilgili yerlerden mail adresini sildim, sayfaları ftp ile attım ve güncellemeyi tamamladım.sayfaları artık açtığımda mail adresi görünmüyordu ama google de arattığımda hala aynı sayfalar çıkıyor.geçmişi ve ilgili yerleri internet seçeneklerinden sildim ama olmadı , acaba yanlış olan ne yapıyor, bilen birisi yardımcı olabilir mi acaba?

teşekkürler, peki bir soru daha..
google ye isim soyisminizi yazdığınızda görsellerde sizin resminiz çıkıyor mu? örnek : okul sitesinde olan resminiz mesela?
okul sitesinde resminiz varsa ve görsellerde çıkmıyorsa bunu nasıl engellediniz?

Resim çıkar tabi, engellemek istiyorsan flash ile yap o menüyü. Başka yöntemlerde vardır belki ama ilk aklıma gelen flash buton koyarsın isim yerlerine olur senin iş.

Web sitenin kodlarıyla (meta tag) bunu sen belirtirsin hocam. Arama motorlarına dersin ki; ... aralıklarla benim sitemi yokla. haftada bir/ aysa bir gibi..

Geri