Google Formlar

Kodla Büyü

ay51

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Herkese iyi günler, sizlere nacizane bir sorum olacaktı. 2021/2022 eğiitm-öğretim yılında okutulacak derslerle ilgili bir form oluşturmak istiyorum. Malumunuz onlarca seçmeli ders var, bizler sınıflar düzeyinde okulun imkanları ve norm kadro olayını düşünürek zorunlu seçmeli olarak 3'er ders seçtireceğiz. Diyelim ki 6. sınıflarda Satranç, Bilim Uygulamaları, Okuma Yazma, 7. sınıfta sportif etkinlikler, bilim uygulamaları, matematik uygulamaları 8. sınıfta medya okuryazarlığı, matematik uyg., bilim uyg. vs
Demek istediğim açılır menüde 6. sınıf seçildiğinde sadece onların seçeceği dersler gözükecek, diğer dersler gözükmeyecek, 7. sınıfta da sadece onlardan seçmesini istenen dersler nasıl yapılabilir
Diyeceksiniz ki ayrı ayrı oluşturunuz, tek formda oluşturulmak isteniyor

Diğer başlıklarda da konuşuldu, bölüm oluşturup açılır menüden sınıfını seçtiğinde istediğin bölüme yönlendirme yapabilirsin.

Arkadaşlar formdan aldığımız bir öğrenci verisini nasıl tek sayfada yazdıra bilirim yada pdf olarak kaydedebilirim?

=textjoin("|";true;A1:a462) formülünü yazmaktayim sürekli hata ile karşılaşıyorum neden olabilir

Seçmeli dersler için işaretleme kutularını kullandık. 3 adet kutucuk işaretlensin diye şart koştuk. ne eksik ne fazla. yanıtlar bölümünde gelen verilerin ayrı ayrı hesaplanması için her sınıf için ayrı form oluşturduk. (formun kopyasını oluşturarak)

Geri