Google Formlar

Kodla Büyü

bomax01

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar merhabalar.

Google formlar kullanılarak 5 adet seçeneği sıralamalı form oluşturmak istiyorum.

Mantık şu: Ekranda 5 adet ders olacak. Sevdiği derse göre bu 5 dersi sıralayacak ve gönder ile form işlenecek.

Şimdiden teşekkürler.

İlk sorularda -Adı soyadı(Kısa cevaplı) -sınıfı (acılır menu) gibi bolumler eklerseniz kimin ne girdiğini gormus olursunuz.Sonrasında 5 adet acılır menu sorusu ekleyeceksin. Seceneklere ise ders adlarını yazacaksınız.Daha sonra yanıtlar bolumunde ogrencilerin sıralamalı olarak gorebilirsiniz seçtikleri dersleri.

İlk sorularda -Adı soyadı(Kısa cevaplı) -sınıfı (acılır menu) gibi bolumler eklerseniz kimin ne girdiğini gormus olursunuz.Sonrasında 5 adet acılır menu sorusu ekleyeceksin. Seceneklere ise ders adlarını yazacaksınız.Daha sonra yanıtlar bolumunde ogrencilerin sıralamalı olarak gorebilirsiniz seçtikleri dersleri.
Hocam ilginize teşekkür ederim.

İsteğim şu birincisinde matematiği seçti ise ikinci de matematik listede gözükmesin istedim. Bunu yaparsak işi çözerim.

Hocam şu şekilde çözebilirsiniz. Multiple chose grid soru tercihini yapın. Rows kısmına 1,2,3,4,5 yazın columns bölümünde almak istediği tüm dersler bulunsun türkçe, mat, fen vb. soruların altı kısmında 3 nokta bulunur. oraya tıklatın ve limit to response per column işaretleyin. böylelikle aynı sıraya aynı tercihi yazamazlar.

O zaman şoyle yapılabilir(uzun yol malesef)
1.Adı Soyadı (kısa cevaplı)
2.sınıfı (acılır menu veya radio buton)
3.sorular birinci ders seçimi(coktan secmeli ile tum dersler gorunecek)
4.yanıtlara gore bolume git seceneği var (sağ allta 3 nokta)
orneğin kişi a seceneğini seçti matematik , onu başka bir soruda matematik olmayan ama tüm secenekleri olan soruya yonlendirmemiz gerekiyor.Ancak bu onlarca ihtimal doğuruyor. Google forms da kod kısmı olmadıgı için başka bir çözüm yolu aklıma gelmiyor.

2.Yol
Coktan seçmeli form tablosu
bence sizin soruna en iyi cozum bu olur gibime geliyor
Kucuk bir ornegini yaptım ama .

Ekli dosyalar

• deneme.png
    deneme.png
    39.5 KB · Görüntüleme: 307
O zaman şoyle yapılabilir(uzun yol malesef)
1.Adı Soyadı (kısa cevaplı)
2.sınıfı (acılır menu veya radio buton)
3.sorular birinci ders seçimi(coktan secmeli ile tum dersler gorunecek)
4.yanıtlara gore bolume git seceneği var (sağ allta 3 nokta)
orneğin kişi a seceneğini seçti matematik , onu başka bir soruda matematik olmayan ama tüm secenekleri olan soruya yonlendirmemiz gerekiyor.Ancak bu onlarca ihtimal doğuruyor. Google forms da kod kısmı olmadıgı için başka bir çözüm yolu aklıma gelmiyor.

2.Yol
Coktan seçmeli form tablosu
bence sizin soruna en iyi cozum bu olur gibime geliyor
Kucuk bir ornegini yaptım ama .
Hocam ikinci seçenekte maalesef aynı dersi seçen olabilir. Engelleyemiyorum.

Son düzenleme:
10 tane seçmeli dersi onay kutusu şeklinde yazıp,3 tane ders seçmeyi zorunlu hale getirdim ayarlardan. Bu yöntemi kullanabilirsiniz. Ayrıca tek bir link üzerinden tüm sınıflar formu uyguladık. Açılır menü özelliği ile seçtiği sınıfa göre seçmeli dersler bölümüne yönlendirme yaparak.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210109-001239_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20210109-001239_Samsung Internet.jpg
    61 KB · Görüntüleme: 158
Son düzenleme:
Ben de seçmeli ders seçimleri ile ilgili form oluşturmak istiyorum. Acaba bir öğrenci için sadece bir kere seçim yapılmasını sağlayabilir miyim?

112233|334455|556677 bu işaret ile kisitlama getirdiğimde sadece bu TC kimlik no lar giriş yapabilir

Geri