"google.atwebpages" acilis sayfasi ve cozumu

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba arkadaslar
Bi arkadas bugun laptop getirdi win 7 yuklu.

Acilis sayfasi "www.google.atwebpages" olarak degismis ve AKTİF

Nette bi sorun yok. Acildiktan sonra bu sayfayi atlayip baska sayfa yazinca aciliyor.
Problem yok.

Yaptiklarim
1- internet seceneklerinden EKLENTİLER ve ARAMA VARSAYİLANLARA baktim bisey yok
2- program ekle kaldira baktim bisey yok
3- regedite baktim sadece 1 tane kayit vardi onu da degistirdim ama problem devam ediyor
4- ie seceneklerden acilis sayfasini degistirdim

Ama gel gor ki
Bilgisayari tekrar actigimizda problem oldugu gibi devam ediyor.

Arkadasa dedim program mrogram. Hayir yuklemedim bisi dedi

AVG programını kaldırsan düzelir mi hocam bir deneseniz.Bizim de bir kaç bilgisayar da oldu. Flash belleklerden gelen virüslerden olduğunu tahmin ettik Bir de Avg li bir program yüklenmişti.Ondan dolayı olabilir.Birde virüs taraması yaparsanız.Sadece bir fikir Olur mu Olmaz mı Tam emin değilim Bir deneyin isterseniz..

Bi yarin bakayim hele...
Malumunuz bt ogrt olunca bi baska bakiliyor.

Hani problemi cozemeyince birsey demeseler bile insan hissediyo yawww sanki cirilciplak sokaga cikmis gibi hissetiriyorlar belki de sorun bendedir bilmiyorum

hocam tarayıcı kısayoluna sağ tıklayıp özelliklerine ve oradan hedef kısmına bi bakın o kısımda ek yazılar var mı varsa benim de daha önce yaşadığım bir problem olabilir. Tarayıcıları tamamen silip tekrar kurmadan geçmiyor.

kaspersky internet security 2012 trial yukledim.
full scan yaptım...
hersey tamam derken bakıyorum bir tane malware buldugunu soyluyor...

Detected HEUR:Trojan.win32.Generic object:users\Ali\Appdata\local\temp\md.exe

fix diyorum.
NoThread diyor ondan sonra...
Reset atınca tekrar aynı şeyler...

Açılış sayfası yine google.apwebpages.com....

Combofix çözer hocam. Malware, spyware temizleme uzmanıdır kendileri... Değiştirilemeyen açılış sayfalarının rahatlıkla eski hale gelmesini sağlıyor. :++:

Geri