Google’ın kurucusu Larry Page : Türk kullanıcıları bunların

Kodla Büyü
eya' Alıntı:
Gerçek olsa da şaşırmazdım.

Öğrencilerime anlatmaktan usandığım şey. Büyükler daha çok yapıyor. Her gün eve giderken adres soruyor musun sokakta deyince biraz olsun anlıyorlar.

İnternet'i kullanmayı bilmediğimizin açık bir göstergesi bu. Google olmayınca internet yok zannediyorlar. Liselerde bile gördüm bunu. MEB google'ı engellesin de millet internet kullanmayı öğrensin :puhaha:

Aynen....
Çocuklara google kullanımının öyle olmadığını söylemekten dilim şişti. Aynısını çocuklara söylüyordum. Googleye girmek için bile google yazacaksınız neredeyse diye. HAtta bir ara okuldaki firewall'dan öğrenci pc lerindeki google'yi engellemiştim. Neredeyse elleri kolları bağlandı çocukların :)

Aramızda ciddiye alanlar da olmuş :) Neyse efendim google bile adres çubuğunu ele geçirmek için hamleler yaptığına göre, açacağı siteyi google a yazan öğrencilerimize, insanlarımıza bu durumu çok görmeyelim. Misal: Chrome arama çubuğu ile adres çubuğu ortak...

ümitsizim adres satırını kullansınlar diye anasayfayı yandex yaptım artık yandexte google arayolar, sonra googledan e-okula giriyorlar..

nosTRa' Alıntı:
adamın giriş sayfası google açılmazsa internet bozuk diye sağı solu arıyor. powerpoint neslinden sonra google neslimiz oldu.
kesinlikle :) bir ara okulda internet giriş sayfasını boş yaptım. çocuklar internet yok diye ortalığı ayağa kaldırdılar!

Geri