Google’ın kurucusu Larry Page : Türk kullanıcıları bunların

Kodla Büyü

_*_G_S_*_

Aktif Üye
Internet’in en büyük arama motoru Google’ın kurucusu ve Google Inc’in Yönetim Kurulu Başkanı Larry Page yaptığı açıklama ile Türk Internet Kullanıcılarının gözünü korkuttu.

NEDEN BÖYLE YAPIYORLAR ANLAMIYORUM ?
Yaptıkları detaylı analiz çalışmalarının sonucuna göre, Türk kullanıcılarının Google’ı araştırma yapmak ya da bir bilgiye ulaşmak yerine diğer sitelere bir geçiş aracı olarak kullandıklarını tespit ettiklerini belirten Larry Page “Neden böyle yapıyorlar anlamıyorum, Facebook’a girmek için Google’a Facebook yazmak, Twitter’a girmek için Google’a Twitter yazmak aklı başında bir insanın yapacağı iş değil. Böyle yaparak neyi amaçlıyorlar ? Derin ve detaylı analizler yapmasak Türkiye’de insanların Google’ı çok sık kullandılarına inanmaya devam edecektik” dedi.

BİZİ ZARARA SOKTULAR
İlk başlarda sadece Türkiye’den Google’a giriş sayılarını baz aldıklarını ve bu sayılara göre kullanım oranının mükemmel olduğunu düşündüklerini belirten Page, “Oysa yıllardır raporları yanlış yorumluyormuşuz, tüm istatistiklerimizi altüst ettiler, bunun hesabını kim verecek şimdi ?”

HAKKIMIZI MAHKEMEDE ARAYACAĞIZ
Kullanıcıların Facebook’a girmek için Google’ı açıp, Facebook yazdıktan sonra ilk siteye tıklamalarını bile belki bir nebze anlayışla karşılayabildiklerini, ancak bir Türk kullanıcının Google’a girmek için Google’ı açıp Google kelimesini yazması sonucu, sistemlerinin sonsuz döngüye girdiğini ve yaklaşık 3 saat boyunca hizmet veremediklerini belirten Page, “O kullanıcının IP adresini tespit edip, mahkemede hesaplaşmasını biz çok iyi biliriz, diğer kullanıcılar da ayağını denk alsın” dedi.

Basın toplantısı sonucunda öfkeden ellerinin titrediği gözlenen Larry Page’in , Google arama motoruna “Google bana karı bul” yazan Türk kullanıcılar hakkında ne tür bir önlem alacağı da merak edilen konular arasında bulunuyor.

kaynak:http://www.yadoha.com/magazin/googl...-kullanicilari-bunlarin-hesabini-verecek.html

Saçma. Sonsuz döngüyü durdurmak için programı yazacak programcı mı yok google da. İsteyen istediğini yazar. Engellesin o zaman google ı Türkiyeden.

kaanrevan' Alıntı:
Saçma. Sonsuz döngüyü durdurmak için programı yazacak programcı mı yok google da. İsteyen istediğini yazar. Engellesin o zaman google ı Türkiyeden.

Hocam yıktın beni :puhaha:

Yorumlara bakın. Adamın biri "inanmıyorum uydurma haber diye yazmış" :D .
Sitenin adı zaten yadoha(yalan dolan haber)

Türk Kullanıcıları

" Yalan dolan haberin şahı "
böyle bir sitenin haberine yorum bile yazmam ama
şu cümle çok güzel
" Google bana karı bul " :)

Şu The İt Crowd Dizisinde,
Eğer google un içinde google u ararsanız internetin çökmesine neden olabilirsiniz,bu çok tehlikeli bunu sakın denemeyin diyordu.
Gerçek oldu:))

Gerçek olsa da şaşırmazdım.

Öğrencilerime anlatmaktan usandığım şey. Büyükler daha çok yapıyor. Her gün eve giderken adres soruyor musun sokakta deyince biraz olsun anlıyorlar.

İnternet'i kullanmayı bilmediğimizin açık bir göstergesi bu. Google olmayınca internet yok zannediyorlar. Liselerde bile gördüm bunu. MEB google'ı engellesin de millet internet kullanmayı öğrensin :puhaha:

google ye google sormak..
:puhaha:
temel fıkrası gibi..
hani bilgisayara ne sorarsan biliyormuş.. temel de "ne var ne yok" demiş alet ibfilak etmiş.. :puhaha:

Haberi bende okumuştum. Haber saçma ya da Larry Page tarafından dillendirilmemiş olsa bile doğru değil mi sanki. Bence haberin gerçeklik payına bakmak lazım. Ben etrafımda bir sürü insanın Google sayfasını göremediği zaman İnternette hiç bir sayfaya ulaşamadıklarını görüyorum. Hatta internet google ile özdeşleşmiyor mu çoğusu için. Ama bizim çocuklarımızın bilişim eğitimine ihtiyacı yok varsın google ile gitsin o sayfaya...

Ama şu bir gerçek bizim halkımız maalesef sitelere girmek için sürekli olarak google'a giriyor. Orada arama yapıyor ve ondan sonra siteye giriyor. Bizim okulda çalışan bazı hizmetliler ve öğretmenlerde Ana sayfa google olmazsa bu çalışmıyor diyor. Çünkü adres çubuğuna nasıl girileceğini bilmiyor.

Biz adres çubuğu niyetine google ı kullanıyoruz ki :) Anasayfası google olmayanlar bana bizim internetimiz yok neden acaba diye soruyo :)

Aklıma Mr. Spak filminde Sadri Alışık'ın bilgisayara ZZıt nedir diye sorması ve makinenin çökmesi geldi:D

Bence harika bir tespit.. :)
Günlük hayatta karşılaştığımız tablo. İnsanlarımız henüz adres çubuğuna sayfa adresi yazarak girmeyi bilmiyor veya zor geliyor. :)

ilk denk geldiğimde ciddi ciddi okumuştum, belki de adamın hislerine tercüman olmuşlardır :)

adamın giriş sayfası google açılmazsa internet bozuk diye sağı solu arıyor. powerpoint neslinden sonra google neslimiz oldu.

Geri