giriş sayfasını değiştiremiyorum

Kodla Büyü

bilbil

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar.. ie, mozilla, crhome da giriş sayfam "dimibu.com" adı altında çakma google arama motoru çıkıyor araçlar sekmesinde giriş sayfası google görünüyor bi türlü değiştiremiyorum yardım edin bana lütfen..(bu arada bir programda kurmuştum bugün ondan sonra böyle oldu)

masaüstünde yada hangi kısayolu tıklıyorsan onu sağ tıkla ve Hedef yazan yerin sonuna dikkat et. dediğin site yazıyorsa sil.
olmazsa regeditten dimibu.com diye arat ve hepsini sil

combofix programı ile bilgisayarı temizle sonra ana sayfanı değiştirmeyi dene.

regeditten de baktım "0" değerinde duruyor... tarattımda düzeltemiyorum...

hijackthis programını indirin hocam, scan diyerek taratın, bulduklarının hepsini işaretleyin, fix'e basın, bilgisayarı yeniden başlatın, tamamdır. Defalarca denediğim yöntem. Yalnız bulunan kayıtlarda işaretleme yaparken normalde hepsi işaretlenmez, siz yine de başlangıç olarak böyle deneyebilirsiniz.

hocam denedim hata verdi fakat yinede sonunda yeniden başlattı bilgisayarı yine olmuyor anlamdım bu işten..

al sana kesin çözüm...
Fix---next---exit

Ekli dosyalar

• internet açılış sayfasını temizler.rar
    132.5 KB · Görüntüleme: 804
bu önerinizi denedim zaten hocam olmuyor benim anlamdığım internet seçeneklerinden google göründüğü halde aktif iken neden bu siteyi gösteriyor olması... düzeltemedim bir türlü...

gpedit.msc komutunu yazdığımda çıkan yan taraftaki adresi de değiştirdim maalesef..

oh be çözdüm sonunda ne dimibuymuş bu ya... bu arad cevap yazan arkadaşlara teşekkürler..

bilbil' Alıntı:
oh be çözdüm sonunda ne dimibuymuş bu ya... bu arad cevap yazan arkadaşlara teşekkürler..

bu kadar cevap yazan arkadaş var.. hocam nasıl çözdüğünüzü de paylaşsaydınız keşke.. bende de netmahal.com diye bişey çıkıyo kaldıramadım ..

evet keşke paylaşsaymış nasıl çözdüğünü ben de bi sürü yöntem denedim homepage.com.tr diye bişey çıkıyor sürekli, kaldıramıyorum..

hocam bende de buna benzer bir problem vardı. Yalnız hızlı başlattaki internet explorer, mozilla ve google chrome açtığımda bu problem çıkıyordu. Başlat menüsünden açtığımda bir problem yok tu. Ben de hızlı başlattaki kısayolları sildim. Sonra tekrar programların kısayollarını hızlı başlata ekledim, düzeldi.

ciyasoft' Alıntı:
hocam bende de buna benzer bir problem vardı. Yalnız hızlı başlattaki internet explorer, mozilla ve google chrome açtığımda bu problem çıkıyordu. Başlat menüsünden açtığımda bir problem yok tu. Ben de hızlı başlattaki kısayolları sildim. Sonra tekrar programların kısayollarını hızlı başlata ekledim, düzeldi.

teşekkürler hocam dediğiniz gibi yaptım düzeldi :alkis:

geçen gün arkadaşımın bilgisayarında da netmahal virüsü bulaşmıştı adwcleaner programıyla tarattım ie dekini sildi ancak chromedakini silemedi.

Geri