Ghajini hint filmi

Kodla Büyü
10 numara film aamir khan bütün filmleri çok güzel 3 idiots,her çocuk özeldir bunlarda çok güzel

Yeni izledim, bana akıl defteri filminin kopyası gibi geldi. Bence 3 aptal ve yerdeki yıldızlar filmi daha güzel.

camlıca' Alıntı:
tavsiyedir ama yalnız başınıza ve 30 yaş üstü olanlar izlesin

29 yaşındayım evliyim ve çoçuğum var GALİBA BU YÜZDEN OLMALI ...

FİLMİ İKİ ÜÇ KEZ İZLEDİM VE ÇOK GÜZEL :))

TEKRAR İZLEMEK İSTESEM OLMAZ MI ? 30 OLMAK İÇİN BEKLEYEYİM Mİ :)

tabi hocamızın dediği gibi on numara bir film izlemeyen kalmasın

zech' Alıntı:
Yeni izledim, bana akıl defteri filminin kopyası gibi geldi. Bence 3 aptal ve yerdeki yıldızlar filmi daha güzel.

amir khan daha iyi cekmis diyelim..
film eskidi yauv bu zaman kadar izlemeyen daha ne filmliler izlememistir ah ulan benimde izlemedigim guzel filmler olsaydi da izleseydim film cikmiyor piyasaya adam gibi.. matrix ten yine basladim unutmusum filmi :)

ghajini 2005 tamil kültürüne ait bi filmdir aslında.Kollywood olarak geçiyor.tamil bölgesi hindistanın güney kısmına deniyor. 2008 yılında aamir tekrar çekti filmi.Bollywood adı altında..Partneri Asin 2005 te ki filmden değiştirilmedi aamir asin in oynamasını istedi tekrar ve 2008 de çekildi.Tabiki gişe rekorları kırdı film.Hatta geçen sene filmde oynayan doktorlukta okuyan ve aamire yardım eden öğrenci sunita rolündeki jiah khan intihar etti.özel yaşamındaki sorunlarını aşamadığı için.bu da filmin tekrar gündeme gelmesine neden oldu.Jiah hindistanı üzen bi olaydı.bana göre filmin çok orjinal bi senaryosu var.ghajini tadında Fanaa yı da izlemenizi tavsiye ederim.3 idiots u izlemeyen kalmamıştır zaten.Taare zaman par (yerdeki yıldızlar) her eğitimcinin mutlaka izlemesi gereken bi film.Lagaan ın da çok seveni var ama ben sonuna kadar izleyemedim sıkıntı bastı :) Range de basanti sosyalist lerin seveceği dostluğu anlatan mütiş bi film ama beni en çok etkileyen Mangal Pandey oldu.Müzikleri ayrı senaryosu ayrı bi tad.Mangal yürekli deyimini daha iyi anlayacaksınız filmi izledikten sonra.Dil chahta hai klasik daldan dala atlayan maymun iştahlı aşka inanmayan bi erkeğin hikayesiymiş gibi görünsede çok ince meselelere temas ediyor.aamir denince senaryo kalitesi devreye giriyor direk.en son çektiği Dhoom 3 türkiyede vizyona girecek mutlaka gidin izleyin.Dhoom serisinin en iyi filmi olduğu kesin.
Hint sineması tabiki aamir den ibaret değil.Shah Rukh Khan ..Salman Khan..Hritrik Roshan ..Kajol Devgan..aishwarya rai..Mathuridi Dixit Nene ..Yeni nesilden Ranbir kapoor,Deepika padokune,Hindistanın barbisi olarak geçen katrina kaif.. bunlarıda takip etmenizi tavsiye ederim.Hint sineması özel ve güzel bence.

hint filmlerinde pek dublajlı versiyon bulamazsın.kanallarda yayınlanacaksa ancak öyle dublaj yapılır.O da yakın geçmişte My name is khan dublajlandı bir de çok eskiden trt nin yayınladığı aamirin filmi olan sarfarosh.. dublaj çok kötü oluyor orjinalini bozduğu için.Türkçe alt yazılı tavsiye ederim

bende film izlerken yazı okumayı hiç sevmiyorum. filmemi bakacaksın yazı mı okuyacaksın. neyse.

1 dk sonra otomatikleşiyosun zaten hocam. deneseniz dublajlı izlediğiniz filmlere ayırdığınız zamana acırsınız :wink: tabi tercih meselesi

Geri