General mobile tabletler mutlka kırılmalı :)

Kodla Büyü
arkadaşlar root atmanıza gerek yok gayet basit bir sistemle ayarların ara yüzünden güvenlik sekmesini kapamışlar onu açarsanız sorunu çözersiniz bir de dnset i kurun istediğiniz gibi nete girin. daha sonrası bir dosya yöneticisi ile bilgisayardan program atmınıza yarar sevgiler root ile kendiniz tehlikeye atmayın derim :)

hocam , root hakkında bir sorum var. garanti mühim değil , superuser uygulaması kurmadan root kullanılabiliyor onu anlamıyorlar ama root esnasında bilişim agından düşme olayı falan olabiliyormu ?. güvenlik sistemi kırıldığında cezai işlem uygulanır falan yazılıyordu . roota çok ihtiyaç oluyor.

yeni bir kullanıcı ekleyince güvenlik ayarları çıkıyor.

fazla derinlere inmenize gerek yok yani..

arkadaşlar daha önce paylaşmıştı benim işimi fazlasıysa gördü. Gizli kapaklı bişey değil sonuçda.
Ayarlar-depolama-uygulamalar-ayarlar-verileri sil deyince zaten güvenlik ve diğer ayarlar açılıyor.

kcemil' Alıntı:
arkadaşlar root atmanıza gerek yok gayet basit bir sistemle ayarların ara yüzünden güvenlik sekmesini kapamışlar onu açarsanız sorunu çözersiniz bir de dnset i kurun istediğiniz gibi nete girin. daha sonrası bir dosya yöneticisi ile bilgisayardan program atmınıza yarar sevgiler root ile kendiniz tehlikeye atmayın derim :)

Hocama katılıyorum can sıkıcı yani bazı bölümlerin kapatılması güvenlik ve hesaplar gibi bölümler aktif değil hiç gözükmüyor. Ama DNset kurarsanız yeter zaten playstoredaki içerikler bile gözükmekte hiç problem yaşamamaktasınız.

Unutmayınız. Telpanın şartnamasinde yazılımsal işlemlerle ilgili garanti dışına çıkma sebebi var rootla uğraşmayın. kırsanız elinize ne gececek ne değişecek?

kcemil' Alıntı:
gizemkar' Alıntı:
kcemil' Alıntı:

Hocama katılıyorum can sıkıcı yani bazı bölümlerin kapatılması güvenlik ve hesaplar gibi bölümler aktif değil hiç gözükmüyor. Ama DNset kurarsanız yeter zaten playstoredaki içerikler bile gözükmekte hiç problem yaşamamaktasınız.

Unutmayınız. Telpanın şartnamasinde yazılımsal işlemlerle ilgili garanti dışına çıkma sebebi var rootla uğraşmayın. kırsanız elinize ne gececek ne değişecek?
Root olayına ben de karşıydım. Dediğiniz gibi tablet üzerinde hakimiyet sağlamanın yolunu bulduk. Ancak adamlar keyfi olarak değişik uygulamaları tabletlerimize uzaktan bağlanıp siliyorlar. Bu da benim canımı fazlasıyla sıktı. Madem kurmak yasak en baştan kurulmasını engelleselerdi. Açıkçası ben de rootlamayı düşünüyorum.

Internet' Alıntı:
gazi57' Alıntı:
Çağatay52' Alıntı:
rootu nasıl attınız bir link var mı??

pm gönderdim.
root yapmam gereken bizim yeğenin tableti biraz müzik ve ders dökümanı atacağım. bana da ekleyin lütfen.

Alttaki programı indirin.Bilgisayarınız ve tabletiz aynı ağda olsun.Airdroid programını çalıştırın.
Size vereceği http://......................... adresini bilgisayarınızın tarayıcısında açın,uyarıya evet deyin,aynı uyarıya tablette de evet dediğinizde istediğiniz tüm transferleri yapabilirsiniz.Rood falan gerekmez.

https://play.google.com/store/apps/deta ... d.airdroid

Hocam boş yere bir sürü zaman harcadım tableti adam etmek için. iki defadır hoooopp, vermiş olduğum tüm emekler adamların bir tıkıyla heba olup gitti. Lütfen şu root olayınd bana da yardımcı olurmusunuz. Yalnız biraz acelem var. Teşekkür ederim...

framaroot : başarısız
neden : kernel bütünlüğü bozuldu
biri söylesin artık şu root yöntemini :cry:

çözümü buldum ancak framaroot 2. metodla root attıktan sonra eba sso ve güncelleyici progrmlarını kaldırmanız gerekiyor (YEDEKLEYIN)
yoksa kernel bütünlüğü bozuldu hatası alırsınız

garanti olayı ise servise yollamadan önce eba sso ve güncelleyici programlarını geri yükleyin
supersu ile root kaldır kısmından komple rootu yok edin . böylece hiç root yapmamışsınız gibi görünecektir

Geri