Genç müfettiş yok mu?

Kodla Büyü

acer50

Süper Üye
Süper Üye
Bugün müfettişler geldi, bana gelenle hoş beş ederken nerelisin filan diye sordu, ben de ona sordum, ben buralı sayılırım 1968 den beri burda çalışıyorum dedi, artık hesabı siz yapın, amcam 44 yıllık. bişey de denmiyor tabi, sonra düşündüm hiç genç müfettişle karşılaşmadım ben(10 yıldır), size denk geldi mi acaba genç müfettiş?

Bu arada müfettiş bey; sizin sorunlarınızı biliyorum, yazık ediyorlar, onca masraf var, derslerinizi kaldırdılar, ders olmadan o çocuklar nasıl kullanacak bilgisayarı,tableti filan dedi, aha dedim adam ne güzel konuşuyor, yaşlı filan ama biliyor bizi dedim, ben de çoştum tabi. sonra dosyaları incelerken kasayı parmağıyla işaret ederek, monitör bu muydu diye bana sorunca bi afalladım gerçi. En son ben pek anlamıyorum hocam, benim torun var 7 yaşında herşeyini biliyor bu meretin diyince, içimden dedim hepiniz aynısınız be, nerde o başlarda bilgisayar öğretmenlerini savunan adam... :-1:

hocam aman gelmesin bırak en yaşlısı gelsin.
bu gün geldi birisi bana Allah Allah öğrenmiş iki donanım bilgisi
yok kasa açtırmalar yok bilmemne

en sonunda labdan kovacaktım yani o dereceye getirdi. hele bir de bt öğretmenlerine laf etmeye kalktı ki canımı acaip sıktı. gerçi aldı ağzının payını oturdu ama

inan bana hem bu öğretmenliğe yapılanlar, hemde bunların üzerine gelen genç müfettiş beni resmen meslekten soğuttu.

Hocam yanlış bilmiyorsam müfettiş yardımcılığı sınavına girebilmek için en az 10 yıl öğretmenlik ya da 5 yıl öğretmenlik + 3 yıl idarecilik yapmış olma şartı var.
Üzerine mülakat da yapılıyor. Hizmet süresi de artı puan . Müfettiş kadrosu kontenjanı sabit olduğu için 44 yıllık o dede gibiler yaş haddinden emekli olmadığı ya da eceliyle ölmediği sürece gençlere ve torpilsizlere sıra gelmez.

fahrican' Alıntı:
Hocam yanlış bilmiyorsam müfettiş yardımcılığı sınavına girebilmek için en az 10 yıl öğretmenlik ya da 5 yıl öğretmenlik + 3 yıl idarecilik yapmış olma şartı var.
Üzerine mülakat da yapılıyor. Hizmet süresi de artı puan . Müfettiş kadrosu kontenjanı sabit olduğu için 44 yıllık o dede gibiler yaş haddinden emekli olmadığı ya da eceliyle ölmediği sürece gençlere ve torpilsizlere sıra gelmez.

doğru birde 40 yaşını doldurmuş olma şartı var

Geri